Stukanie w samochodzie

12 Kwi 2021, 16:00

Witam, z miesiąc temu ściągnęło mnie na szklance i uderzyłem prawym kołem w płytę betonowa.

Po wymianie amortyzatorów, coś mi stuka i nie wiem czy to w tym kole czy coś innego w zawieszeniu. Wahacz byl krzywy po tym poślizgu, ale mechanikowi udało się go wyprostować. Dodatkowo po tym uderzeniu coś mi bije przy jeździe nawet po równej drodze, to bicie pochodzi na 95% z prawej tylnej strony. Ale za Chiny nie mogę dojść do tego co tam stuka. Stukanie słychać tylko po dziurach, i w aucie dość głośno je słychać.

Auto to Ford Focus MK1 2005r.

Ktoś wie co innego mogło być tam stukać? I co może być przyczyną bicia?
Bartek0711
Obserwowany
 
Posty: 3

12 Kwi 2021, 16:11

Bartek0711 napisał(a):Ktoś wie co innego mogło być tam stukać?
Nie jestem wróżką ale coś Ci podpowiem: samochód postaw na rownej w miare powierzchni na luzie i pobujaj na boki....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Kwi 2021, 16:17

Juz to robiłem, słychać że stuka cos z tyłu, i chyba po prawej stronie, ale nie mam pojęcia co to może stukać skoro tylko po dziurach
Bartek0711
Obserwowany
 
Posty: 3

12 Kwi 2021, 18:33

Bartek0711 napisał(a):słychać że stuka cos z tyłu
Dobrze nie pamiętam/4 lata na emeryturze/ czy tam z tyłu nie ma przypadkiem drążka stabilizatora i łączników.Jeżeli jest to wtedy potrzebny jest kanał/nie podnośnik/ i wykonać tą samą czynność.Oczywiście potrzebny jest jeszcze jeden zawodnik.Jeden buja na boki a drugi a drugi w kanale. Może byc wywalona tulejka na drążku lub na łączniku.... :?: Ja Ci tylko podpowiadam a zrobić musisz to sam..... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Kwi 2021, 20:49

Sprawa rozwiązana. Guma na amortyzatorze stukała,z tyłu, lecz po lewej stronie.
Bartek0711
Obserwowany
 
Posty: 3