Subaru Legacy - ocena ogłoszeń

29 Wrz 2020, 19:00

Nie wiem jak wy kupujecie auta, że jeździcie, szukacie, kombinujecie i bierzecie dopiero piętnaste obejrzane auto. Ja wybieram konkretne ogłoszenia, po przeczytaniu których stwierdzam, że jestem w stanie kupić to w ciemno, po przyjeździe na miejsce z reguły tym autem już odjeżdżałem :D kupiłem w ten sposób 3 auta i 2 motocykle i na żadnym nie wtopiłem, a tylko jedno, które "brałem w ciemno" na tyle odbiegało od opisu, że się na nie nie zdecydowałem xd
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Wrz 2020, 19:31

Wumba a kupujesz wtedy kawał subaru ze 150 konikami pod maską i napędem 4x4 w cenie opla astry? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

29 Wrz 2020, 20:06

Na pewno nie są to ceny poniżej średniej :D (choć jeden motocykl udało się kupić baaardzo tanio)
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Wrz 2020, 21:54

Właśnie tak się zarabia na milenialsach, kupują ogłoszenie / aukcje przed ekranem a nie faktyczny towar :twisted:
Mam czym jeździć, najwyżej będę wybrzydzał 3 lata aż stanieją do mojego pułapu :happy:

szwajcar jeszcze jeden ubytek: nie dzialająca regulacja oparcia kierowcy
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Wrz 2020, 04:57

Jak widzę ogłoszenie, w którym ktoś pisze dosłownie wszystko, że nie ma nawet podczas rozmowy o co zapytać, wypisuje wszystkie naprawy i modyfikacje, po czym pokazuje na to wszystko papierki i faktury, to jakie to jest kupowanie przed ekranem? Takich ogłoszeń jest mało, ale w zasadzie tylko takie biorę pod uwagę
Wumba
Aktywny
 
Posty: 258
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 30 11 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Audi S3 8l
Silnik: 1.8T 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

30 Wrz 2020, 08:43

Zgoda, ja niestety będę musiał tracić czas bo upodobałem sobie mało popularne auto ze wszystkimi tego konsekwencjami, jak nie uda się nic znaleźć to zrezygnuję, poczekam lub zmienię wybów
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Wrz 2020, 10:19

Ale tu nie chodzi o to czego szukasz tylko w jaki sposób.
Chcesz Subaru to kup subaru ale nie wymagaj od 10 letniego auta stanu salonowego, szczególnie kiedy w pierwszym poście wrzucasz dwie perełki, które są praktycznie najtańszymi egzemplarzami na rynku a ich minusami są dla Ciebie rysy we wnętrzu czy uszkodzone znaczki. Sory, ale za takie auto trzeba wyłożyć trochę więcej niż za kompakta popularnej marki że 100km pod maską i korbkami w drzwiach.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Wrz 2020, 10:43

Invi napisał(a):Ale tu nie chodzi o to czego szukasz tylko w jaki sposób.
Chcesz Subaru to kup subaru ale nie wymagaj od 10 letniego auta stanu salonowego, szczególnie kiedy w pierwszym poście wrzucasz dwie perełki, które są praktycznie najtańszymi egzemplarzami na rynku a ich minusami są dla Ciebie rysy we wnętrzu czy uszkodzone znaczki. Sory, ale za takie auto trzeba wyłożyć trochę więcej niż za kompakta popularnej marki że 100km pod maską i korbkami w drzwiach.


Zgadzam się w 100% dodam tylko że przy takich autach nie szuka się najtańszych ofert bo liczy się mocno stan tech.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Wrz 2020, 19:12

Ale ja te auta miałem po prostu najbliżej, dopiero dziś oglądałem te najtańsze dla porównania, bez oczekiwań i musze szukać dalej.
Nastepny kierunek Radom lub Łódź, auto które podlinkowałeś jest u mnie na liście ale strasznie kuje mnie w oczy tak zjechana kierownica - budzi moje podejżenia. :cry:
Cena nie gra dla mnie roli szczerze mówiac, bo moglbym i sobie pozwolić na nowszą generację, ale tak suma sumarum to auto ma dla mnie jeździć, pozostałe pieniądze wolę spożytkować inaczej. :yes: Wezmę po prostu najtańsze które spełni moje oczekiwania - szukam koniecznie przedlifta, jak nie uda się nic znaleźć to zrezygnuję, poczekam lub zmienię wybór
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Wrz 2020, 19:39

Raport z przeglądu ameryki
outback - zawieszenie do roboty, kierownica ostro przekrzywiona, hamulce zrobione, jakies pozostalosci haka, kiepska tapicerka, opony łyse, ikonka opon świeci, przeciwmgielne zrobione, obrysówki świeca, poobijanym zderzak tylni tez odstaje, maska niepewnie sie domyka, olej przelany, wyciszanie z kiery nie działa, non stop świeci się wylaczona poduszka pasażera, spód średnio,
siedlce komis - hamulce do roboty, jakis dziwny czerwony niedzialajacy guzik dorobiony, jeden kluczyk, nawiew nie dziala, olej przelany czarny, multifunkcje kiery nie dzialaja, szyba przez chwile nie dzialala z tylu, ślady śrubokręta przy gałce biegów, braki w oświetleniu, podsufitka kombinowana, spód niezły
siedlce - kola flak, zderzaki odstaja z kazdej strony, braki w oswietleniu, swiatla symetryczne, brak przeciwmgły, nie dziala asysta na stromym, guziki multifunkcji nie działa, zasiwecil się check, w środku podrapane, brak podgłowka, brak kratek zdarzeka, klima nie chłodzi, szyba miała problem z tyłu, spód średnio

Na ten moment ranking, lista do skreślenia
szwed 26.5
szwajcar 30
outback 30
siedlce komis 20
siedlce 20

Następny strzał Radom
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Jeżeli zwróciliście uwage na coś podejrzanego w tych ogłoszeniach to bede wdzieczny za info :ok:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Wrz 2020, 20:21

fate napisał(a):Następny strzał Radom


Zmień lepiej rejon :lol:

A ogólnie to że coś jest do zrobienia/wymiany czasami dziwię się ludziom że odrzucają takie oferty

Przykład u mnie
Auto w BDB stanie opony słabe, klocki hamulcowe słabe
Tańsze o conajmniej 5-6 tys zł od rynkowej ceny

I klient nie chce bo...opony do wymiany ...gdzie dałby 1500zł za opony i parę stów za porządne hamulce...to nie ..nie pasuje ...bo on nic nie chce dokładać...a miałby jełop nówki opony i hamulce i dalej auto tańsze :o

Za to Ukraina tylko ich interesuje : " CENU " i jadą , biorą jak stoi i nie marudzą ... :lol:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

07 Paź 2020, 22:22

OBK Siedlce - jest kandydat, wszystko działa, środek poobijany, zderzak przedni ciut odstaje i chyba jedne drzwi wymienione, brak alufelg, nie wiem jak hamulec, spód wygląda nieźle, w silniku słychac chyba wtryskiwacze, klima ledwo chłodzi, jakaś niedorobiona kamera
Radom jutro
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

08 Paź 2020, 19:52

Radom czarny - brak kluczyka, spód spoko, poobcierany, przedni błotnik po długości w zaprawce, pozostałości zaschniętej pasty, wszystko działa, jakiś dziwny system powiadomień o wypadku, środek spoko, ekran uciążliwy, lampa tylnia ukruszona, opony lipa, hamulce spoko, klima słaba, coś skrzypnęło, muł
Radom niebieski - gaz do przeinstalowania, buda świetnie trzyma się kupy, hamulce do zrobienia, środek czysty, wszystko działa, spód ok, sprzedający dziadek upalacz, opony spoko
Nieobejzane jeszcze polift i biały kombi
Na ten moment ranking,
obk 32
radom niebieski 34
radom czarny 34
__________________
szwed 26.5 szwajcar 30 outback 30 siedlce komis 20 siedlce 20
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

20 Paź 2020, 17:41

Ostatecznie zdecydowałem się na outback mimo pewnych niedociągnięć. OBK ma silniki 2.5L a Legacy EU najczęściej występują w 2.0 i różnica na dole w niutach jest ogromnie odczuwalna, odpuściłem kwestie estetyczne.

Czekam na zimę by wypróbować ten napęd, na tę chwilę mogę powiedzieć, że auto jest twarde i świetnie reaguje na gwałtowne ruchy kierownicą, na zakrętach i łukach gdzie wszyscy hamują, spokojnie można dociskać gaz. W fotel nie wciska z tą skrzynią CVT ale pracuje cicho i autem można jeździć oszczędnie, narazie odkładam decyzję o zagazowaniu subarynki. Ogólnie auto jak auto, nie ma czym się podniecać, trochę brzydkawe, mam nadzieję, że nie będzie wciągać oleju i pozwoli odważnie wbijać się w teren bo po to zostałe kupione głównie :ok:
Pozdrawiam
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna