Sukces sprzedażowy modelu Hyundai i10 Nowej Generacji

Sukces sprzedażowy modelu Hyundai i10 Nowej Generacji

16 Kwi 2014, 13:10

Zaledwie cztery miesiące od wprowadzenia na rynek, model Hyundai i10 Nowej Generacji może pochwalić się prawdziwym sukcesem sprzedażowym w Europie i zdobyciem 10 istotnych nagród, przyznanych głównie przez ekspertów branży motoryzacyjnej. Hyundai zebrał już 58 tysięcy zamówień na i10, który jest najlepiej sprzedającym się modelem Hyundaia w segmencie A.

Zdobytym ostatnio wyróżnieniem jest prestiżowa nagroda Red Dot, powszechnie uznawana za wyznacznik innowacji w obszarze designu. Hyundai i10 Nowej Generacji konkurował z ponad 4 600 produktami i został doceniony przez jury, złożone z zawodowych projektantów, wykładowców uczelni i dziennikarzy.

Image

"Hyundai i10 Nowej Generacji został zaprojektowany i stworzony w Europie i dla Europy, a przyznane nagrody i wysoka sprzedaż udowadniają, że zdecydowanie przekonał do siebie Klientów." powiedział Allan Rushforth, Wiceprezes i COO Hyundai Motor Europe.

Francuski magazyn L’Argus ogłosił Hyundaia i10 "Najlepszym Miejskim i Wszechstronnym Samochodem Roku", zwracając uwagę na wydajny silnik, wysoki poziom wyposażenia standardowego i 5-letnią gwarancję bez limitu kilometrów.

W Wielkiej Brytanii samochód zdobył aż trzy tytuły. Pierwszy, to "Najlepszy Mały Samochód Miejski" przyznany przez magazyn GQ, za połączenie "stylowej subtelności z wielkomiejskim charakterem".

CarBuer przyznał modelowi i10 tytuł "Samochód Roku" oraz "Najlepszy Samochód Miejski", wysoko oceniając jego jakość, styl i wartość.

Również magazyn WhatCar docenił najmniejszy model w portfolio Hyundaia, określając go "Najlepszym Samochodem Miejskim".

"Flotowy Samochód Roku 2014" to wyróżnienie niemieckiego Firmenauto w kategorii "Mały samochód", przyznane przez jury złożone z 280 niemieckich managerów flot, którzy jednomyślnie nagrodzili i10 za pewne prowadzenie, komfort i niskie koszty użytkowania.

Magazyn Top Gear określił i10 jako "Najlepszy Zakup Roku", za dostarczenie Klientom wartości powyżej ich oczekiwań, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości.

Jury konkursu Autobest, złożone z międzynarodowej grupy dziennikarzy motoryzacyjnych, również przyznało swoją główną nagrodę "AUTOBEST 2014" modelowi i10, który został doceniony m.in. za przestronność i wysoką jakość.

Image

Magazyn Auto Motor i Sport w Polsce wyróżnił Hyundaia i10 Nowej Generacji w kategorii "Małe Samochody" w organizowanym przez siebie konkursie BEST CARS 2014.

Turecki magazyn Otohaber docenił podejście marki Hyundai do innowacyjnego projektowania samochodów, przyznając modelowi i10 tytuł "Projekt Roku". Dzięki wyróżniającym na tle konkurencji cechom, Nowy i10 zyskał także status "Najlepszego Samochodu Segmentu A".

Konkurencyjność modelu i10 Nowej Generacji została również potwierdzona przez analityków branży motoryzacyjnej. Badania przeprowadzone w pięciu krajach Europejskich wykazały, że i10 zachowa lepszą wartość rezydualną w porównaniu do swojego poprzednika.
W Niemczech, po trzech latach eksploatacji, samochód utrzyma 48,6% swojej wartości, co jest jednym z lepszych wyników w klasie. Podobne wyniki spodziewane są w innych krajach europejskich – we Francji 54,1%, w Hiszpanii 46% oraz 49,8% w Wielkiej Brytanii.

Hyundai i10 Nowej Generacji jest produkowany w tureckiej fabryce Hyundaia w Izmit. Jej zdolność produkcyjną zwiększono do 200 000 samochodów rocznie, dzięki inwestycji w rozbudowę i unowocześnienie, o wartości 508 milionów EUR. Obecnie 5 najlepiej sprzedających się modeli marki Hyundai produkowanych jest w dwóch europejskich fabrykach: i10 oraz i20 w Izmit (Turcja), natomiast ix20, ix35 oraz i30 w Nosovicach (Czechy).

POLECAMY Hyundai i10 Nowej generacji

Nagrody które otrzymał Hyundai i10
AUTOBEST: AUTOBEST 2014 - Wschodnia Europa
Top Gear : Zakup Roku - Europa
L’Argus: Najlepszy Miejski i Wszechstronny Samochód Roku - Francja
Firmenauto: Flotowy Samochód Roku w kategorii Mały Samochód - Niemcy
Red Dot: Design Produktu – Samochody - Niemcy
Auto Motor i Sport: Najlepsze Samochody 2014: Małe Samochody - Polska
Otohaber : Projekt Roku Najlepszy Samochód Segmentu A - Turcja
GQ: Najlepszy Mały Samochód Miejski - Wielka Brytania
What Car?: Najlepszy Samochód Miejski - Wielka Brytania
Car Buyer: Samochód Roku Najlepszy Samochód Miejski - Wielka Brytania

źródło: Hyundai
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2740
Zdjęcia: 9784
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi Q3 z silnikami 35 TFSI i 35 TDI Audi Q3 z silnikami 35 TFSI i 35 TDI
    Na polskim rynku dostępne są już nowe wersje kompaktowego SUV’ Audi Q3. Na początek oferowane jest w trzech wersjach silnikowych: 35 TFSI z manualną skrzynią biegów, 35 TFSI ze skrzynią automatyczną S tronic ...
    Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia Skoda Octavia - sukces marki ostatniego dwudziestolecia
    Octavia jest podstawą powodzenia SKODY. Model ten przyniósł sukces marce w ciągu ostatniego dwudziestolecia. W 2012 roku auto zostało uznane za bestseller SKODY, stanowiąc aż 44 proc. jej światowych dostaw. SKODA Octavia ...

  •