SUV klasy C/D do ~25 k. LPG/w trasy

18 Maj 2021, 23:20

Hej
Szukam samochodu klasy C/D.
SUV
Rocznie robię z 30-40 k km
Samochód w trasy i do miasta
Automat (fajnie jakby był 5-6 biegowy)
Silnik do LPG
Fajnie jakby miał mniej niż 10 s do 100 km/h

Dotychczas miałem mondeo MK3, w210, jeep XJ i teraz omega b fl 3.0

Myślałem o jeep patriot 2.4 z automatem z końca produkcji (wtedy już podobno można było kupić z innym automatem niż CVT) lub outback III. Wpadło mi w oko też touraeg 3.2-4.2 przedlift oraz Indiry fx35

Czy może coś innego polecicie ??
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

20 Maj 2021, 15:32

Nie zdecydowałbym się na żadnego SUVa w tym budżecie. Szukaj nakiejś Dacii jeśli w ogóle.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

20 Maj 2021, 22:18

Tzn. mogę dorzucić z 10 k
Dacia i wygodą jazdy w trasy??? -_-
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

31 Maj 2021, 17:57

A np. outlander 1 2.0 T? Albo 2.4 ?
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

30 Cze 2021, 01:25

Lub Suzuki xl7? Caddilac srx?
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

30 Cze 2021, 01:42

Jeden z najlepszych sportowych suvow to BMW X5. Ale weź znajdź jakiś w dobrej cenie. Albo powypadkowy, kręcony, zatopiony, spalony itd. ja sobie dałem spokój.
W ogóle zmieniłem podejście. Zamiast suva w trasę można mieć vana, który będzie przestronniejszy, tańszy w zakupie i eksploatacji, a jedyną wadą jest to, że jest niemodny.
A suvy z USA to możesz obczaić Cadillac SRX lub Chrysler Pacifica. Oczywiście z myślą o LPG.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Tory testowe Toyoty
    Prototyp każdego modelu Toyoty pokonuje co najmniej milion mil, nim trafi na taśmę produkcyjną. Większość testów odbywa się na torach w Belgii, Japonii i USA. Przedstawiamy miejsca, gdzie auta Toyoty są poddawane ekstremalnym ...

30 Cze 2021, 06:30

Pacifica to już duża brzydka krowa

Myślałem też o X3 lub ML w163 ( można wyrwać fajne za 12-15 k + zrobić remont blachy)
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

30 Cze 2021, 07:19

magicwojtek napisał(a):Myślałem też o X3 lub ML w163 ( można wyrwać fajne za 12-15 k + zrobić remont blachy)


Dobre :ok:

Takie polskie :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Cze 2021, 08:32

a jakie trast jeździsz? 30-40 tys.km rocznie to już dość dużo i nie wyobrażam sobie tluc się słabo wyciszonym SUV-em takim jak Outlander przy prędkościach 110-120km/h+.

Z tych wszystkich przekonuje mnie tylko jako tako Pacifica, swoje spali, ale załóżmy, ze na LPG to tak nie zaboli.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Cze 2021, 15:35

Czemu :-D??
Każdy wie że blacha w marcu słabe. A jak zrobisz porządnie to wytrzyma kilka lat....chyba :?
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19

30 Cze 2021, 15:43

Snujesz teorie/plany nie zdając sobie sprawy z kosztów takiego przedsięwzięcia (coś jak ostatnimi czasy moja dziewczyna wymyślająca własne rozwiązania przy projekcie rozbudowy domu i nie biorąca pod uwagę, że np. przeniesienie schodów w inne miejsce będzie dodatkowe kilkanaście kafli kosztować). Możesz sobie kupić samochód bez hamulców, z całym zawieszeniem do zrobienia, z dziurą w bloku silnika a i tak zrobienie tego wyjdzie taniej niż blacharka. Tym bardziej w mercedesie, który rdzewieje "cały", nie tylko z zewnątrz. Wytniesz poszycie błotnika i okaże się, że w ogóle nie ma do czego spawać. A nawet jak zrobisz to i tak zaraz zardzewieje obok
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Cze 2021, 17:58

magicwojtek napisał(a):Każdy wie że blacha w marcu słabe. A jak zrobisz porządnie to wytrzyma kilka lat....chyba


Ludzie żyją w przestworzach niczym niebieskie ptaki a na ziemi panuje pokój :D

Nie będę komentował walki z rdzą w suvach klasy ml/x3 vs budżet vs jazda w trasy :lol:

Pamiętaj jak się nie ma miedzi to się ... w miejscu siedzi :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Cze 2021, 18:26

magicwojtek napisał(a):( można wyrwać fajne za 12-15 k + zrobić remont blachy)


a później remont np. skrzyni też za 12-15k :lol:

no ale te auta też ktoś musi kupić,bo tak to każdy by to złomował, poza tym blacharze i lakiernicy też chcą z czegoś żyć.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

01 Lip 2021, 09:18

Merca bym odpuścił właśnie ze względu na korozję. Walka z rdzą to walka z wiatrakami.
BMW chyba tak nie rdzewieją. Japońskie też są liche.
Jeszcze jest Citroen C-cross, Renault Kalosz.
Ale ogólnie SUV w trasy to nie jest najlepszy wybór. Chyba że potrzebujesz 4x4 i większego prześwitu, ale to i tak wg. mnie lepszy będzie podwyższone kombi jak Audi A6 allroad, Volvo XC70.
znachor79
Nowicjusz
 
Posty: 37

29 Lip 2021, 20:17

Jakbym nie potrzebował wyższego samochodu to bym kupił jakieś w211/mondeo MK4....

Trasy przeważnie nie autostrady.
Na razie :
Kia Sorento
Touraeg
Suzuki xl7
magicwojtek
Nowicjusz
 
Posty: 19