Syczenie spod korka płynu chłodzącego

07 Wrz 2023, 15:05

Cześć. Niedawno miałem wymieniony zbiornik płynu chłodzącego. Zauważyłem że teraz spod korka coś syczy , przy starym zbiorniku nic nie syczało a korek był ten sam. Czy tak ma być czy korek też zmienić na nowy ?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

07 Wrz 2023, 15:20

Korek jest ciśnieniowy? Jeżeli tak to bym go również zmienił bo pewnie koszt nie wielki al będziesz pewny że z nim wszystko ok.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

07 Wrz 2023, 16:41

Mam dwa korki od tego zbiornika , jeden oryginalny i jeden zamiennik. Miałem na aucie zamiennik i spod niego właśnie syczało (ale gdy był poprzedni zbiornik wszystko było okej ) ale założyłem ten oryginalny i już nie syczy po jeździe. Wyglądają tak jak na zdjęciach . Oryginalny u mnie wygląda tak jak ten jasno żółty.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Wrz 2023, 09:45

ineedl napisał(a):założyłem ten oryginalny i już nie syczy po jeździe
No i tak zostaw jak układ pracuje prawidłowo. Czasem zdarzają się i nowe wadliwe korki.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

24 Sty 2024, 19:45

jak syczy tzn. ze jest OK i pracuje wypuszczając nadmiar ciśnienia (na gorącym silniku)
Ja mam ten ciemny jest rozbieralny, można wyczyścić ze szlamu i kamienia wodą z octem czy czymś podobnym z domowych sposobów.
markkk
Nowicjusz
 
Posty: 33
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 0- 0-2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Lanos 1.4
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Shelby Cobra
    Nazwiska Shelby nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Amerykański kierowca wyścigowy i projektant samochodów dał nam wiele niezwykłych pojazdów. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest ...