Symulacja układu hamulcowego

05 Gru 2013, 23:44

Witam wszystkich ponieważ jestem nowy na forum.

Liczę, że uda mi się tu uzyskać pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników a w przyszłości może samemu pomóc.

Od jakiegoś czasu buduje symulator auta sportowego na własny użytek. Założenie jest takie, że ma być to zrobione tak, aby był "feeling" tego jak w rzeczywistości. Jak najmniej zabawek. Do tej pory wykonałam kokpit ze stali wraz z kubełkiem, shifter sekwencyjny, H Shifter, ręczyny i tablicę z przełącznikami. Teraz zabieram się za pedały.

Najważniejszy jest dla mnie hamulec i jego czucie. Chciałbym aby działał jak hydrauliczny. Kupiłem pompkę sprzęgła, wysprzęglik i pomiędzy nimi chcę zamontować czujnik ciśnienia. Z moich doświadczeń i opinii innych na forach zagranicznych wynika, że powinien mieć wartość 1000psi (ok. 68BAR) i 3 wyjścia. Zasilanie 5V a na wyjściu liniowo od 0 do 5 V w zależności od ciśnienia. Na ebay'u znalazłem takie, ale tylko w USA. Na polskich stronach nic nie mogę podobnego znaleźć, albo nie ma, albo jest tylko informacja do jakiego pojazdu bez żadnej specyfikacji. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaki czujnik może się nadać do mojego celu?

Dziękuję i pozdrawiam

Piotrek
gorzasty
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 07 06 1979
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4 V16
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...