SZCZECIN OSZUŚCI K&K MOBILE / PTD

04 Wrz 2010, 16:15

Przepraszam za offtopic, ale chyba nie ma lepszego miejsca na tę wiadomość.

Kupiłem z tego autohandlu samochód sprowadzony z Niemiec i chciałem się podzielić kilkoma uwagami:

- przekonywali, że samochód jest zwolniony z opłaty recyklingowej (500zł), ponieważ jest sprowadzony przez firmę. Otrzymałem zaświadczenie o zakresie działalności firmy, które miało wystarczyć do rejestracji – BZDURA. Musiałem ją zapłacić sam, a w ogłoszeniu wyraźnie napisali i potem zapewniali, że samochód jest w całości opłacony i przygotowany do rejestracji.

- samochód w „idealnym stanie technicznym”, który miał nie wymagać żadnego wkładu finansowego na dzień dobry miał do wymiany felgę i łożysko, ponieważ jeździł z NIEDOKRĘCONYM KOŁEM .

- zauważyłem, że nie działa jedna z szyb elektrycznych, na co usłyszałem że to nie problem, bo to tylna szyba i sobie kiedyś wymienię (!) i po wielkich „negocjacjach” z łaski opuścili 100zł na to, mimo że mechanizm z wymianą kosztuje przynajmniej dwukrotnie więcej.

- w ogłoszeniu napisano, że samochód ma autoalarm, a na miejscy sprzedający powiedział że nie (musiało mu się „wpisać” przez pomyłkę). Żadnej obniżki ceny z tego powodu.

- w ogłoszeniu napisano, że rok produkcji samochodu to 2000, jednak w niemieckich dokumentach nie ma takiej informacji, jest tylko data pierwszej rejestracji. Ta rzeczywiście nastąpiła w 2000, jednak na badaniu technicznym okazało się że samochód jest z 1999 roku.

- mimo wielokrotnych ustaleń telefonicznych nie przysłali mi do domu polskiego przeglądu i tłumaczenia dokumentów, których nie wziąłem od nich ze Szczecina, ponieważ rzekomo
zostały jakimś cudem na biurku. Prawdopodobnie nigdy ich nie mieli.

- dwukrotnie rozmawialiśmy o tym, że samochód nie ma gaśnicy, trójkąta i apteczki, pomimo obietnic nie dostałem ich.

- przed kupnem przez telefon zostałem poinformowany, że przednia szyba jest do wymiany, ale nie ma problemu bo zrobią to na miejscu na swój koszt tylko chcą żebym to najpierw zobaczył. Na miejscu okazało się, że wymiany nie będzie (w ogóle jej nie planowali…), ale chociaż dostałem na to 400zł upustu.

W ogłoszeniu napisali, iż misją ich firmy jest poprawa wizerunku sprzedaży samochodów używanych w naszym kraju. Nic bardziej mylnego. Był to mój pierwszy zakup, stąd pewna naiwność z mojej strony, nie sprawdziłem wszystkiego skrupulatnie tak jak powinienem. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. UNIKAJCIE FIRMY K&K MOBILE TUDZIEŻ PTD PROFESSIONAL TUNING DESIGN (SZCZECIN, UL. LWOWSKA 6) I ICH WŁAŚCICIELI (SZYMON K.)/PRACOWNIKÓW, NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ.
mikolaj779
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Koszalin

04 Wrz 2010, 17:07

Widziałeś na miejscu, że wiele rzeczy nie gra to po co w końcu kupiłeś te auto ?
mareczko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: DDZ

04 Wrz 2010, 17:22

Wiesz co-powiem Ci pisz na Berdyczów...Krotko-wydaje się np.20.000.- na kupno samochodu ale 50.-czy 100.- to juz szkoda zeby pojechac na SKP/oczywiście wybrana przez siebie a nie Auto-Komis czy handlarza/i zrobić tzw.sciezkę zdrowia dla samochodu a przy okazji diagnosta kuknie w papiery i powie Ci co masz a czego brakuje.Jak długo będą kupujący podchodzić w ten sposob przy kupnie samochodu tak dlugo wszelkiej maści Auto-Komisy i handlarze będą prosperowac i miec się bardzo dobrze/oczywiście finansowo... :!: :!: /Jedyna satysfakcja dla Ciebie to ze nie jestes pierwszy i bądz pewny nie ostatni.Nie wiem czy ludzie przy kupnie samochodu dostaja jakiegos amoku czy utraty rozumu ze postępuja w ten sposób... :?: :?: Dla mnie jest to calkowicie nie zrozumiałe i nie miesci się w mojej "siwej"i starej glacy... :!: :!:

[ Dodano: 4 Wrzesień 2010, 18:46 ]
Ps.Z tego wszystkiego mam jednak troche satysfakcji bo juz paru handlarzy odprawiłem z kwitkiem.... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

04 Wrz 2010, 22:18

Ok ok. Chciałem tylko przedstawić podejście tego konkretnego autohandlu do klienta i zasugerować jego potencjalnym klientom aby nie dokonywali tam zakupu jeśli oczekują bezproblemowej transakcji. Sam samochód po pewnych naprawach nie okazał się taki zły. Ale oszustwa z opłatami czy tymi papierami... to źle świadczy o sprzedawcach.
mikolaj779
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Koszalin

04 Wrz 2010, 23:08

W sumie to sam dałeś się oszukać. Skoro wiedziałeś o tym wszystkim to po co kupowałeś? Po to żeby pisać teraz że są oszustami? Nie rozumiem, nikt nie kazał Ci go kupować. To nie te czasy, masz ogromny wybór...
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)