Szukam auta do 30tyś!!!

23 Lut 2018, 21:15

Witajcie! Potrzebuję pomocy. Szukam auta do 30tys zł. Wiadomo, jak będzie okazja 2 lub 3 tys więcej to pójdę w kredyt :)

Do rzeczy :
- Rozglądam się za czymś wygodnym i funkcjonalnym.
- Czy to kombi, czy sedan - mi to obojętne. Oby miał w środku sporo miejsca, oraz nie za mały bagażnik.
- Dobrze byłoby, gdyby części nie były jakieś mega drogie, wiadomo - auto jest eksploatowane i się zużywa, ale jak będę musiał sprzedać telewizor i kino domowe, żeby wymienić przednią lampę - to trochę nie fajna sytuacja prawda? :D
- Celuję w silniki benzynowe. W ogóle nie myślę o gazie, bo po co, nie zamierzam oszczędzać na paliwie.
- Trasy jakie robię, to ok 5-6 km do pracy i z powrotem. Raz na kilkanaście dni, trafia się długa trasa, więc zdecydowanie chcę benzyniaka.
- Nie zalezy mi na mega paleniu kapcia, na wyrywaniu lasek na świst turbin i ogień z wydechu.
- Skrzynię biegów preferuję manual, ale jak trafi się coś fajnego w automacie, to z chęcią się nad tym zastanowię.
- Poruszam się 22letnią Corsą, która z roku na rok jest już co raz słabsza :(
- Jeśli chodzi o motoryzację - to jestem amebą, nie znam się na tym, dla mnie samochód, to coś co ma mnie przewieźć z punktu A do punktu B. Wiem, ze ma kierownicę, koła, silnik i opakowanie i w sumie tyle.

Tutaj podam modele aut, które zwróciły moją uwagę:

1. Ford Mondeo MK4
2. Citroen C5 III
3. Volvo S60 (marzy mi się minimum 2010, bo starsze mi się nie podobają, ale pewnie nie starczy funduszy).
4. Skoda Octavia
5. Mazda 6
6. Volvo s80

Proszę o pomoc w wyborze, jeśli są jakieś inne ciekawe marki czy modele, godne uwagi - proszę o napisanie ich, a ja na pewno obadam sytuację. Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Screamson
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 15 02 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

24 Lut 2018, 09:10

Screamson napisał(a): Ford Mondeo MK4


Spoko opcja, kupisz w miarę zadbane 2.0/145

Screamson napisał(a): Citroen C5 III


Tak samo ok, silnik 2.0/140 bo 1.6 ma sporo wad

Screamson napisał(a):3. Volvo S60 (marzy mi się minimum 2010, bo starsze mi się nie podobają, ale pewnie nie starczy funduszy).


Z benzyniakiem to kwestia 55+

Screamson napisał(a): Skoda Octavia


Nuda, nuda, nuda i jedyny w miarę nieawaryjny silnik 1.6/102

Screamson napisał(a): Mazda 6


Spoko, jednak prędzej czy później pojawi się korozja.

Screamson napisał(a):Volvo s80


Nie kupisz nic z benzyniakiem za 30k, raczej 35+. Różnica kosztów między tym a corsą będzie kosmiczna

Typy masz ogólnie spoko więc dorzucę tylko Vectrę C/Signum po fl jako tańszą opcję (1.8/2.0T) i chądę accord vii
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Lut 2018, 10:58

Ta honda accord vii nawet ładna, w jakie silniki celować przy takiej accord vii? Chcę tylko sprawdzić, moze coś ciekawego znajdę, bo na 90% celuję w mondeo, najbardziej mi się podoba. No i ostatnio sąsiadki syn dał mi się takim mondeo przejechać, powiem tak - mega fajny komfort jazdy, auto ma od groma miejsca i takiego auta szukałem :D
Screamson
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 15 02 1988
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

27 Lut 2018, 17:25

W accordzie masz tylko dwa, obydwa spoko
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km