Szukam GRANDE PUNTO - auta do oceny

21 Kwi 2014, 17:07

Tak jak w temacie - po czterech latach jazdy starym Golfem chciałbym przesiąść się na coś dużo młodszego, a przede wszystkim ekonomiczniejszego. Moje poszukiwania ukierunkowałem na Fiata Grande Punto - po prostu samochód podoba mi się, jest w miarę tani w eksploatacji, części łatwo dostępne. Poza tym słyszałem o nim dobre opinie od znajomego, który posiada model z silnikiem 1,4 77KM. Silnik podobno bardzo dobry do LPG, co też ma znaczenie bo jeżeli auto nie będzie już z gazem to zamierzam go założyć. Budżet to do 18 000 zł.

Znalazłem taką ofertę: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Od handlarza, ale auto - przynajmniej na zdjęciach - wygląda przyzwoicie jak dla laika takiego jak ja. Cena też nie zaniżona, jest podany nr VIN... Może ktoś zerknie na zdjęcia i da opinię na temat tego auta? Mam możliwość również wysłania kogoś w Płońsku do obejrzenia osobistego, ale najpierw wolę zasięgnąć Waszej rady.

W temacie będę wrzucał także inne oferty do oceny. Czytałem forum i widziałem, że wielu osobom już pomogliście a cenię sobie opinię tych, którzy się świetnie znają na autach i po samym zdjęciu potrafią już ocenić stan samochodu.

Z góry dziękuję za pomoc! :)
16bruder
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 03 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf III
Silnik: 1.6 75 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Kwi 2014, 19:54

W przypadku GP musisz uważać na funkcje City (odpowiedzialne za wspomaganie kierownicy) bo to największa bolączka tego modelu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Kwi 2014, 19:48

Dzięki za radę ;)

Jeszcze jedno... VIN tego auta to: ZFA19900001422042

Czy mógłby ktoś z forumowiczów sprawdzić mi jego historię serwisową, jeżeli jest taka możliwość oczywiscie? Można udostępnić tu, można wysłac mi na PW - chciałbym tylko wiedziec czy opłaca się w ogóle jechać 200 km żeby wziąć go do diagnosty, być może już po sprawdzeniu Vinu nie będzie miało to sensu. Dzięki;)
16bruder
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 03 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf III
Silnik: 1.6 75 KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczny rowerzysta - 5 zasad które warto znać
    Z roku na rok na naszych ulicach przybywa rowerzystów. Tylko w 2013 roku w Polsce sprzedano 1,28 mln rowerów, a tendencja jest rosnąca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) szacowała ...