Punciaki - samochód dla młodziaka cz.II -> wielkopolska

18 Kwi 2014, 22:28

Witajcie jeszcze nie zakupiłem samochodu, bo i tak czy tak nie miałbym czasu jeździć, ale tylko 16 dni zostało do matury :D I już mogę się za czymś rozglądać, ogólnie to śledziłem wasze forum i gdzieś ktoś polecał w moim budżecie tj. około 5000zł -> Fiat Punto II / II Sporting i tak przeglądałem te punciaki i nawet z wyglądu są ładne choć no nie ważne, i nawet czasami klima się zdarzy.

I tu kilka pytań:

- czy wersję Sporting dostanę za tyle?
- jak awaryjność?

I tu wybrałem kilka zajrzyjcie:

(1) [link do oferty na Olx wygasł] -> tani i czy to możliwe żeby ten samochód naprawdę jeździł za 16zł/100km czy coś się pomyliło sprzedającemu i chciał napisać 26zł/100km:D?

(2) [link do oferty na Olx wygasł] -> ten wydaje mi się, że chyba miał go jakiś młody gniewny, te modyfikacje

(3) [link do oferty na Olx wygasł] -> mało informacji

(4) [link do oferty na Olx wygasł] -> o widzicie tu ten sam silnik i spalanie 26zł/100km, więc chyba tamten się pomylił:D

(5) [link do oferty na Olx wygasł] -> nie ma przebiegu, wystawiony wczoraj:D
maturzysciaK
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: nie mam
0

18 Kwi 2014, 22:46

Punto Sporting a pod maską 1,2 80km :D
Do 5 tys ciężko będzie o zadbane jakiekolwiek Punto 2
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

18 Kwi 2014, 23:00

Z tego co wiem to taki silnik właśnie mają:D I raczej dla mnie byłby wystarczający zaś jest jeszcze HGT - 130 KM, ale to raczej już nie te pieniądze:P -> [link do autocentrum.pl wygasł]
maturzysciaK
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: nie mam
0

19 Kwi 2014, 06:54

Odpuść 2, 4, 5. Punto II do 5k to tylko 60 konny golas. A te 4 punto to od młodego gniewnego.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

19 Kwi 2014, 09:27

1.Bardzo ładny tylko co robi napis Ambiente ze Skody na Puncie? 16zł/100km to mało możliwe.
2.No raczej napewno od młodego gniewnego,w dodatku rdza na tylnych nadkolach i na dachu :shock:
3.Bity z przodu i zalatuje handlarzem.
4.Zalatuje młodym gniewnym ale sądząc po cenie powinien być dobry.
5.Auto z komisu w którym stoją same trupy..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

19 Kwi 2014, 09:40

Barol napisał(a):.Bardzo ładny tylko co robi napis Ambiente ze Skody na Puncie?

U mnie w mieście ostatnio widziałem Astre J z napisami od Skody :lol:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

19 Kwi 2014, 10:40

To Punto niebieskie za 4 tys jest najlepsze z tych ofert. Nie ma co wysnuwać wniosków, że auto od młodego gniewnego. Auto wygląda na zadbane, ma ładną felge, soczewki założone. Cena ta z wyższych. Trzeba by się dowiedzieć kiedy ten rozrząd wymieniony i czy jest jakiś kwit na to. Jedyny minus to te opony. Do mnie wielosezonowe nie przemawiają.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

20 Kwi 2014, 06:55

Barol napisał(a):1.Bardzo ładny tylko co robi napis Ambiente ze Skody na Puncie? 16zł/100km to mało możliwe.


Co do jedynki to jakieś odniesienie do tego, że samochód mógł być składany z kilku części???
Bo jak za tą cenę to z chęcią bym wziął.

Co myślicie o tym -> [link do oferty na Olx wygasł]
maturzysciaK
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: nie mam
0

20 Kwi 2014, 08:08

Ogólnie mialem kiedys punto II w wersji sound, 1.2 60km
generalnie nie oszczedzalem go, palil z 7-8 l po miescie przy dynamicznej jezdzie, silnik prosty jak konstrukcja cepa (nie ma sie co psuc, tanie i ogolnodostepne czesci, latwy w naprawie)

sprzedalem bo zaczal mi ostro korodowac na drzwiach ale pewni byl bity (kupilem od handlarza, jako pierwsze auto -malo sie znalem) generalnie przygode z puntem wspominam bardzo dobrze.
masz auto tanie w utrzymaniu, przyzwoicie wyposazone (mialem elektryczne szyby, komputer pokladowy, jakas poduszke, wspomaganie + city = swietna sprawa) i generalnie mi to wystarczalo;)

polecam
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

20 Kwi 2014, 08:20

To białe Punto po flocie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

20 Kwi 2014, 08:48

To białe Punto po przejściach.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

20 Kwi 2014, 11:43

Pisze Ci kilka osób, że ciężko o zadbane Punto 2 do 5 tysiecy. Jedynie może znajdziesz coś z początku produkcji 1,2 60 km i pewno bez wspomagania kierownicy. A Ty swoje i teraz wrzuciłeś Punto po lifcie. W ogóle do Ciebie rady nie trafiają. Takim sposobem wyrzucisz pieniądze w błoto.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

20 Kwi 2014, 12:02

Daj sobie spokój z takim czymś, bo to ani fajne, ani ekonomiczne specjalnie, ani dynamiczne. Jesteś młody i szukasz czegoś z pazurem w tej kasie to poszukaj sobie jakiegoś Japończyka 16voltów albo chociażby BMW E36 np. 318is/ti. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0

20 Kwi 2014, 13:02

Jeśli trafi na wersje 1.2 80KM to owszem będzie dynamiczny tylko te modele rzadko sie trafiają na sell.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

20 Kwi 2014, 13:29

12 s do setki a potem kibel i vmax 163 km/h, dla mnie żadna dynamika. No chyba, że mówimy o dynamicznym dojeździe po zakupy do biedry...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0