Tarcza sprzęgła alfa 156 1.9jtd

24 Paź 2014, 14:04

Witam, mam problem ze sprzęgłem w swojej alfie. Niedawno rozwaliło mi tarczę, tzn. rozwalił się tylko środek tarczy, lata luźno w tej części ciernej, frez wewnątrz jest w porządku rozwala tylko środek, który trzyma się na takich "ząbkach". Po tej awarii zmieniłem całe kpl. sprzęgło na Valeo. Po kilkuset km. dokładnie to samo. Myślałem że to wina dwumasy, sprawdzili mi ją w zakładzie i mówią, że jest w bardzo dobrym stanie. Podejrzewałem też wałek sprzęgłowy, ale chyba gdyby byl krzywy to czułbym jakieś bicia. Jeżdżę bardzo spokojnie nie katuję samochodu. Co może być przyczyną zrywania tarczy?
trzciniak91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 01 01 1992
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Gru 2014, 15:09

Ale jak sprawdzili tę dwu masę?!Podejrzewam przyczynę leżącą po stronie dwu masy,napisz czy usunąłeś przyczynę obrywania tarczy?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

29 Sie 2018, 14:04

Jak najbardziej zużyte koło dwumasowe może być przyczyną tych problemów. Żeby dobrze sprawdzić dwumasę, trzeba użyć specjalistycznych narzędzi, które nie każdy warsztat posiada. Taka awaria powinna zastanowić mechanika. Niewykluczony w takim przypadku jest również błąd montażu, choćby tzw. zawieszenie skrzyni biegów na wałku sprzęgłowym podczas montażu.
Również zużyty wałek sprzęgłowy może powodować takie zniszczenie i niekoniecznie kierowca będzie czuć wtedy jakiekolwiek bicie.
Sprzegla24
Początkujący
 
Posty: 74