Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19)

07 Kwi 2020, 16:15

Co zrobić w przypadku jak kończy nam się termin ważności prawa jazdy w czasie epidemii koronawirusa? Drugi problem to termin ważności tablic rejestracyjnych który również może nam się skończyć w tym czasie i co w takiej sytuacji powinien zrobić kierowca?

Aktualne informacje które udało nam się zebrać mówią że w pierwszym przypadku jak zauważymy że w czasie epidemii upływa nam termin ważności prawa jazdy zostanie on automatycznie przedłużony o 30 dni od daty końcowej w którym powinna nastąpić taka wymiana.
Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19) W drugim przypadku który dotyczy czasowych tablic rejestracyjnych i ich terminu ważności mamy trochę inną zasadę. Powinniśmy takie tablice wymienić do 14 dni po zakończeniu ich terminu ważności ale tu uwaga licząc te dni od zakończenia stanu epidemii.

Tak więc #zostanwdomu i pamiętaj o takich zmianach w czasie epidemii :ok:
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3429
Zdjęcia: 12471
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

06 Maj 2020, 15:23

Zgodnie z przeglądami praw jazdy wydanymi przez otohome, ważność opóźni się względnie w zależności od rozwoju COVID-19.
Michael123
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    V-ósemki w planach Lexusa. Jest nowy patent
    Lexus słynie z cenionych silników V8. Japończycy podkreślają też, że – mimo mody na zelektryfikowane napędy i systemy automatyzujące jazdę – zamierzają nadal produkować samochody dla wymagających entuzjastów ...
    Honda HR-V - kompaktowy SUV
    Consumer Reports przetestował kompaktowego SUV-a Hondy z niedostępnym w Polsce benzynowym silnikiem 1,8 l. Tak skonfigurowane auto uzyskało średni wynik 29 mpg. W miejskich warunkach było to 20 mpg, zaś na szybkiej trasie ...

  •