Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19)

07 Kwi 2020, 15:15

Co zrobić w przypadku jak kończy nam się termin ważności prawa jazdy w czasie epidemii koronawirusa? Drugi problem to termin ważności tablic rejestracyjnych który również może nam się skończyć w tym czasie i co w takiej sytuacji powinien zrobić kierowca?

Aktualne informacje które udało nam się zebrać mówią że w pierwszym przypadku jak zauważymy że w czasie epidemii upływa nam termin ważności prawa jazdy zostanie on automatycznie przedłużony o 30 dni od daty końcowej w którym powinna nastąpić taka wymiana.
Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19) W drugim przypadku który dotyczy czasowych tablic rejestracyjnych i ich terminu ważności mamy trochę inną zasadę. Powinniśmy takie tablice wymienić do 14 dni po zakończeniu ich terminu ważności ale tu uwaga licząc te dni od zakończenia stanu epidemii.

Tak więc #zostanwdomu i pamiętaj o takich zmianach w czasie epidemii :ok:
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3365
Zdjęcia: 12346
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

06 Maj 2020, 14:23

Zgodnie z przeglądami praw jazdy wydanymi przez otohome, ważność opóźni się względnie w zależności od rozwoju COVID-19.
Michael123
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    CarPlay w samochodzie bez fabrycznego modułu. Czy to możliwe?
    CarPlay to wygodne i bezpieczne użytkowanie iPhone’a w samochodzie. Nawigacja, odtwarzanie muzyki i ulubione aplikacje – wszystko dostępne z dotykowego panelu sterowania systemem inforozrywki. Poznaj Apple CarPlay ...
    SKYACTIV-D: rewolucyjne silniki Diesla Mazdy
    Docenione w Europie rewolucyjne silniki Diesla Mazdy zdobyły broniącą się przed olejem napędowym Japonię, a niebawem ruszają na podbój Ameryki. Unikatowe połączenie niezrównanych osiągów i oszczędności ...

  •