Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19)

07 Kwi 2020, 16:15

Co zrobić w przypadku jak kończy nam się termin ważności prawa jazdy w czasie epidemii koronawirusa? Drugi problem to termin ważności tablic rejestracyjnych który również może nam się skończyć w tym czasie i co w takiej sytuacji powinien zrobić kierowca?

Aktualne informacje które udało nam się zebrać mówią że w pierwszym przypadku jak zauważymy że w czasie epidemii upływa nam termin ważności prawa jazdy zostanie on automatycznie przedłużony o 30 dni od daty końcowej w którym powinna nastąpić taka wymiana.
Termin ważności prawa jazdy i tablic rejestracyjnych (COVID-19) W drugim przypadku który dotyczy czasowych tablic rejestracyjnych i ich terminu ważności mamy trochę inną zasadę. Powinniśmy takie tablice wymienić do 14 dni po zakończeniu ich terminu ważności ale tu uwaga licząc te dni od zakończenia stanu epidemii.

Tak więc #zostanwdomu i pamiętaj o takich zmianach w czasie epidemii :ok:
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3206
Zdjęcia: 11858
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

06 Maj 2020, 15:23

Zgodnie z przeglądami praw jazdy wydanymi przez otohome, ważność opóźni się względnie w zależności od rozwoju COVID-19.
Michael123
Nowicjusz
 
Posty: 2
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Voyager - boczne drzwi elektryczne ciężko odsuwają się ręcznie
  Wszyscy pewnie który mają Voyagera z elektrycznymi drzwiami doświadczyli z nimi pewnych problemów. Jednym z nich jest właśnie odsuwanie ich przy którym trzeba używać bardzo dużo siły. Elektrycznie chodzą ...
  Ekologiczny wyścig Economy Run - Fabia wynik 2,6 l/100 km
  SKODA Fabia, kierowana przez Marka Tribulę oraz Martina Kedleca, spaliła średnio 2,6 l/100 km (emisja CO2 - 60,58 g/km) i dzięki temu wjechała na pierwsze miejsce podium w ekologicznym wyścigu Economy Run. Godne uwagi jest ...

 •  
  • Warto przeczytać