Toyota 2000GT Convertible

24 Wrz 2020, 16:15

Trudno znaleźć bardziej stylowego i pożądanego klasyka z Japonii niż Toyota 2000GT. Opływowe nadwozie z długą maską, szprychowe felgi i otwierane światła nadają jej wyjątkowego charakteru. A status pierwszego supersamochodu z Kraju Kwitnącej Wiśni tylko podnosi wartość sportowej Toyoty w oczach kolekcjonerów. Japoński producent zbudował zaledwie 351 sztuk tego modelu, lecz dwie z nich przyciągają uwagę w wyjątkowym stopniu. Mowa o specjalnych egzemplarzach w wersji cabrio zbudowanych na potrzeby filmu „Żyje się tylko dwa razy” z 1967 roku, jednej z części przygód Jamesa Bonda. Sean Connery, który wcielił się w rolę słynnego agenta, nie zmieściłby się do Toyoty 2000GT w standardowej odmianie coupé. Jego ponadprzeciętny wzrost był argumentem do stworzenia wyjątkowego kabrioletu, który jednak nigdy nie trafił do salonów. A szkoda, bo kiedy Daniela Craiga zapytano o jego ulubione auto, którym poruszał się agent 007, aktor wskazał właśnie na 2000GT z otwartym nadwoziem.
Toyota 2000GT Convertible TOP 10 najpiękniejszych i najbardziej stylowych kabrioletów w historii
źródło: Toyota | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

04 Paź 2022, 11:03

Tak się na nią przyglądam i trochę mi przypomina faktycznie samochód Bonda i Astona Martina szczególnie w wersji coupe fabryczna-renowacja-japonskiego-klasyka-toyota-2000gt-vt124541.htm nie dziwię się że była jednym z samochodów wykorzystanych w tej kolekcji. Ciekawe w tym modelu są te przednie "podwójne" światła.
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15

04 Paź 2022, 14:01

A mnie jakoś ten model nie przypadł do gustu. Nie podoba mi się wogóle bryła takiego autka. Nawet mimo tego, że to kabriolet. Ale to tylko mój gust :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000