Toyota Corolla E12 dobór silnika

07 Wrz 2010, 14:29

Witam prosze o pomoc zastanawiam sie nad zakupem nowej corolli do tej pory miałem zamiar kupić 1.6 benzynke niestety wczoraj widziałem sie z moim znajomym(mechanikiem) który stanowczo odradził mi zakup silnika benzynowego z powodu częstych awarii czy zgadzacie sie z taką opinią? Stwierdził że wybór diesla bezie dużo lepszy zwłaszcza 2.0(116KM) co wy na to? Za pomoc dziękuję
kraska13
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Tarnów

07 Wrz 2010, 15:39

He,he zaciekawiła mnie ta opinia mechanika,chociaż pytasz o najnowszy model Corolli ,to mam nadzieję,że Japończycy niczego nie schrzanili potem.Właśnie ten silnik diesla 116 konny nie był polecany,niezbyt trwałe koło dwu masowe i delikatna turbosprężarka.Natomiast benzyniaczek 1.6 110 konny to bardzo dobry wybór,zaznaczam, chodzi o autka produkowane do 2007 roku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Wrz 2010, 15:59

Chodzi mi o corolle z 2005 r wszystko mi w tym aucie odpowiadało jedyne co mnie powstrzymuje to opinia mechanika o tym silniku 1.6 vvti dlatego licze na większa liczbę odpowiedzi ale za każdą dziekuję:)
kraska13
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Tarnów

07 Wrz 2010, 16:06

Jeśli chodzi o 2005 r.to sprawa jest jasna,opinia jednego mechanika to żadna opinia,podobnie jak opinia jednego użytkownika.Ja podałem opinie mechaników z całej Polski z przedziału lat, od rozpoczęcia do zakończenia produkcji modelu.Naturalnie wielu ludzi poddaje te silniki zagazowaniu,to najlepszy pomysł nie jest :!: Dlatego może te auta trafiają często do mechaników.Jeśli już Diesel to ten 110 konny produkowany do 2004 roku :!:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

07 Wrz 2010, 17:45

Czyli wygląda na to że padnie na 1.6 bo bardziej mi ten silnik podchodzi a samochód kupię raczej z 2005r a tam dostepny jest silnik diesla 116KM który odradzasz
kraska13
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Tarnów

07 Wrz 2010, 19:55

Tak ,odradzam zdecydowanie :!: Silniki benzynowe w TOYOTACH są zdecydowanie mniej problematyczne w eksploatacji i w rezultacie mniej kosztowne w utrzymaniu, chociaż więcej palą,ta Toyotka z tym silnikiem ,to idealny mariaż oraz świadomość,że posiada się autko jedno z najlepszych w swej klasie,bardzo trudno o minusy.Tylko wysoka cena, oraz wysokie ceny oryginalnych części,poza tym to auto nie ma słabych punktów(z tym silnikiem),jedynie należy zwrócić uwagę na luzy w przekładni kierowniczej i gałkach, nawet zawieszenie trwałe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [A] Matiz 0,8 / Seicento 0.9 / 106 1,0 / Lupo 1,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochód segmentu A - pojemność silnika do 999ccm - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Daewoo Matiz 0,8 - 51KM - Fiat Seicento 0,9 - 39KM - Peugeot 106 1,0 - ...