Toyota rav4

13 Maj 2011, 22:54

fiko7 napisał(a): chyba

i CHYBA w tym naduzywaniu slowa 'chyba' tkwi problem. zdarza Ci sie pisac niesprawdzone i wyssane z palca informacje
chocby w tym poscie[frag]
fiko7 napisał(a):To XC60 jest wielkości RAV4? Volvo jest na płycie Mondeo, a Rav chyba ma mniejsza płyte.

VOLVO
Wymiary (dł./szer./wys.) 4628/1891/1713 mm
Rozstaw osi 2774 mm
TOYOTA
Wymiary (dł./szer./wys.) 4395/1815/1720 mm
Rozstaw osi 2560 mm

np do klasy D zaliczamy i forda mondeo i lagune. i nikt nie mowi ze to inna klasa, bo mondeo jest dluzsze, szersze itd.


Moim zdaniem auta bardzo zblizone gabarytowo. ALE JA SIE NIE ZNAM.


fiko7 napisał(a):To ja już nie wiem co miałeś na myśli. Ja pisałem do tego ca napisałeś a nie do tego co mialeś na mysli. Ja nie potrafię przewidywac tak jak Ty co kto miał na myśli.

To powiedz mi, jak klasyfikowac przynaleznosc auta do klasy?
Moim zdaniem tak:
a) wymiary
b) cena(budzetowy/premium)
c) moc silnika
d) przeznaczenie
ad a) wymiary jak pokazalem podobne(chyba ze twierdzisz inaczej, wtedy masz racje. zawsze masz)
ad b) cena(kolega chcial kupowac ravke za 150k, XC60 kosztuje w Momentum 175km diesel ok 146k wiec podobne pieniadze? (chyba ze twierdzisz inaczej, wtedy masz racje. zawsze masz)
ad c) zakladam ze rav4 w dieslu 177km, skoro 150k. wiec roznica 2 km(chyba ze twierdzisz inaczej, wtedy masz racje. zawsze masz)
ad d) SUV/terenowka i xc60 i rav4 zdecydowanie 1wa kategoria

ale jak mowie. nie wiem, nie znam sie.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Maj 2011, 06:52

a) Pierwsze dwie generacje dzieliły płyte podłogową z Corollą, więc czy to ta sama klasa co płyta z Mondeo?
Ty patrzysz na wymiary to tak jak z Octavia na płycie Golfa ale jest wieksza więc chyba do klasy np Mondeo bys ją zakwalifikował?
b) czyli podobna cena XC60 i Rav więc wg Ciebie Volvo jednak budżetowe czy Toyota to premium?
c) moc silinika - a jak klasyfikować te samo auto z silnikiem 1,6 i np 4,4 (?podałem przykład BMW 3)
ad c) skoro jeden ma 177 km a drugi 150 i wg Ciebie jest różnica 2km to sie nie dziwię że takie rzeczy piszesz. Jak bym tak liczył to tez bym pisał że inni maja zawsze rację.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

14 Maj 2011, 07:08

177 toyota za 150 tys PLN
175 Volvo
177-175=2
Co do tego czy Volvo budżetowe czy toyota premium? Moim zdaniem to tylko przemawia na korzyść volvo skoro lepsze, lepiej wykonane auto kosztuje podobnie(mniej?) niż typowo budżetowe auto- toyota.
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Maj 2011, 18:12

A ok, trochę źle przeczytałem rano, bo sie spieszyłem. :)
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

15 Maj 2011, 13:07

Widzę, że dyskusja pełną parą :) To volvo przypadło mi do gustu ze względu na design i bardziej prestiżową markę. Jeśli chodzi o suzuki - motocykl bym jeszcze kupił, ale auto - sam nie wiem. Zobaczę czy cx60 to trochę nie za duże auto, w wolnym czasie odwiedzę salony Toyoty i Volvo i się przekonam. Jak myślicie, jakie w rzeczywistości byłoby spalanie w najsłabszym dieslu 4x4? Dodam, że np w Toyocie Yaris miałem ok 8 litrów benzyny w mieście, ale to pewnie ze względu na małą moc i fakt, że chciałem wszędzie jak najszybciej dojechać, a silnik, pomimo, że wył to rozpędzał autko powoli. W mocniejszym aucie raczej tego problemu nie doświadczę.
bobobox
Nowicjusz
 
Posty: 14
Miejscowość: Polska

15 Maj 2011, 16:30

średnio 8-10 l/100km.
w trasie schodze Mazda do 6l/100km, a jej silnik do najoszczedniejszych diesli nie nalezy. w miescie juz ok 10, srednio wychodzi kolo 7,8, wiec przypuszczam ze wieksze/ciezsze auto spali 1-1,5 wiecej.
Jak mialem Suzuki Grand Vitare 1,9 DDiS spalała srednio 9/100 wiec IMO do zaakceptowania jak na 1800kg :smile:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sezon na jednoślady - motocykle, skutery i rowery
    Wraz z początkiem wiosny na ulicach pojawiają się motocykle i skutery. Użytkownicy takich pojazdów są w sposób szczególny narażeni na niebezpieczeństwo związane z wypadkami, ponieważ w razie kolizji nie ...
    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...