Toyota Yaris 1,5 Dual VVT-iE o mocy 111 KM

06 Lip 2017, 13:56

Nowa Toyota Yaris napędzana jest między innymi produkowanym w Polsce silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l i mocy 111 KM. Motor jest o 10 proc. mocniejszy od silnika 1,33 z poprzedniej wersji modelu. Dzięki temu samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 11 sekund. Średnie spalanie wynosi natomiast 4,6 litra na 100 km.

Na liście wyposażenia można znaleźć między innymi pakiet bezpieczeństwa czynnego TSS, czyli układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, automatyczne światła drogowe i system wspomagający pokonywanie podjazdu.
Toyota Yaris 1,5 Dual VVT-iE  o mocy 111 KM
We wnętrzu znalazły się między innymi elektrycznie sterowane szyby przednie, wielofunkcyjna kierownica, system "Follow me home" oraz komputer pokładowy.

Najpopularniejszy samochód marki w Europie jest również jedynym modelem na rynku w segmencie B dostępnym z napędem hybrydowym. Yaris w tej wersji korzysta z 1,5-litrowej jednostki benzynowej wspieranej przez silnik elektryczny. Generujący 100 KM układ pozwala na przejechanie 100 km ze średnim spalaniem na poziomie 3,3 l.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3786
Zdjęcia: 13085
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

23 Kwi 2021, 12:03

Redakcja napisał(a):silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l i mocy 111 KM
Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaką regulację zaworów hydrauliczne popychacze czy szklanki ma ten silnik? Silnik o którym mowa ma kod 2NR-FKE pojemność 1.5 i jest następcą silnika 1.33 o kodzie 1NR-FE.

Nie mogę nigdzie namierzyć informacji jak regulowany jest luz w tym silniku. Zastanawiam się czy nie jest to realizowane w ten sam sposób co w silniku 1.33 gdzie mamy hydrauliczne popychacze. Oba silniki pochodzą z rodziny NR ale nie wiem czy to ma akurat jakieś znaczenie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34