Trzecia tablica rejestracyjna

Trzecia tablica rejestracyjna

04 Sty 2016, 10:00

Od 1 stycznia 2016 roku będzie można wykupić dodatkową, trzecią tablicę rejestracyjną. O co chodzi? O bagażniki rowerowe.
Do tej pory, jeżeli bagażnik rowerowy zasłaniał tylną tablicę rejestracyjną, kierowcy radzili sobie w ten sposób, że demontowali ją z samochodu i montowali na bagażniku rowerowym lub dorabiali sobie trzecią tablicę we własnym zakresie, robiąc ją z tektury lub innych tworzyw. Było to niezgodne z prawem i wielu kierowców dostawało mandaty.
Obecnie, trzecią tablicę można już wyrobić legalnie w WK. Koszt wyrobienia trzeciej tablicy to 52,50 zł - 40 zł tablica i 12,50 za nalepki legalizacyjne. Fakt wyrobienia trzeciej tablicy będzie odnotowany w DR.
Należy też pamiętać, że oprócz tablicy rejestracyjnej, bagażnik rowerowy zasłaniał też niejednokrotnie światła samochodu. Należy pamiętać, żeby te światła były widoczne - na drogach niejednokrotnie można było zauwazyć, że oprócz dorabianej tablicy rejestracyjnej, na bagażniku rowerowym były zamontowane dodatkowe światła.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 13939
Zdjęcia: 1110
Rejestracja: 12 Gru 2006, 15:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV
  Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Aerodynamiczna sylwetka, design "cab forward", wybór czterech jednostek napędowych, czterech ...
  Złote Gwiazdy Magazynu Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
  Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...

 •  
  • 1/4 mili Bemowo
   Rage-Race 2007
   Nowy Staw 2014, Volkswagen Golf IV R32
   Hyundai Mistra, model koncepcyjny, prototyp, przód