UAZ

24 Lut 2011, 00:00

Ale np. te ARO które miała policja i później była ta afera że kupili wadliwe samochody były z silnikami Andorii.
Paweł88
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Ostrołęka

24 Lut 2011, 07:33

to były już przekładajki, aale jak utrafisz to silnik będzie jedyną w miare dobrą rzeczą w tym aucie :wink:
jak chcesz sobie pogrzebać w autach to OK jak chcesz śmigać to kup coś innego
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

24 Lut 2011, 10:27

Wiem że oT ale to chyba jeden z bardziej rozpisanych tematów, mianowicie czy do amortyzatoró Rancho RS 5000 można dokupić same tuleje? I mógłby mi ktoś podać średnicę tulei amortyzatora w UAZie? :mrgreen:
Pozdrawiam
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lut 2011, 13:03

w DRM możesz sobie zamówić jakie chcesz :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

25 Lut 2011, 22:15

Witam!
Widzę że wątek rozrósł się i dyskutujemy już nie tylko o UAZ-ie. Swoją drogą wiedza "pociesznego" jest imponująca. Mam kilka pytań i mam nadzieję że szanowni koledzy pomożecie mi znaleźć na nie odpowiedź.
1.Sprawa pierwsza-poszukuję samochodu do jazdy po lesie (taka praca), który dałby sobie radę na leśnych drogach bez większych przeróbek(ewentualnie opony), którym dałoby się również w miarę komfortowo podróżować po asfalcie (jednorazowo 100-200km).Biorę pod uwagę:Kia Sportage I, Suzuki Grand Vitara I(3d), Terrano II/Maverick (3d), Pajero II (3d). Co o nich sądzicie, ewentualnie na jaki inny zwrócić uwagę?
2.Sprawa druga-który z wymienionych (albo jakie inne modele)mają seryjne LSD?
3.Sprawa trzecia-kolega nabył UAZ-a z silnikiem ARO 3.1 d, choć miał do wyboru egzemplarz z Andorią.Dobrze zrobił decydując się na tego z ARO?Jakie są opinie o tym silniku.Wiem na pewno że z częściami będzie miał kłopot.

[ Dodano: 25 Luty 2011, 23:46 ]
A! I jeszcze jedno-które terenówki mają międzyosiowy dyferencjał blokowany oddzielnie?Wiem że Pajero II z Super Select ma.
glazoo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Opole Lubelskie
Prawo jazdy: 10 04 1996
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda 626 GE/Premacy
Silnik: 1,8 105 KM/DiTD RF4F

26 Lut 2011, 21:48

pocieszny napisał(a):Hunter trochę się rózni od starych uazów, mamy już zawias z przodu na sprężynie


ale powiem ze straszny kicz z tego.. komfortowe jest jak na takie autko ale zwrotnica z plastikowymi miseczkami porażka,.. mamy tego trochę i cały czas robota...jakby ktoś części potrzebował to na promocji mam... :lol: :lol: :lol:
rafi195
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 284
Miejscowość: małopolska

28 Lut 2011, 14:46

rafi195, te "miseczki" na szczęście da się przerobić, komfort zawiechy oczywiście dyskusyjny, jak zawsze w uazie, z cięższą andorią ciut lepiej :mrgreen: ale z drugiej strony czego wymagasz od auta za 50kpln jako nówka sztuka :mrgreen:
glazoo,
1) jeśli chodzi o auta to Terrrano/Maveric, Pajero2 i dorzucił bym Trooper/Monterey- są większe wygodnieksze i na trasie będą dobrze śmigać, w terenie sobie poradzą
2)LSD mają wszystie z wymienionych ale nie we wszystkich pojazdach, tylko PII ma albo LSD albo blokade 100% bardzo rzadko wolny dyfer, Terrano/Maveric są z LSD ale nie każde tak samo Monterey/trooper, Vitara bardzo rzadki ma jakąkolwiek blokade
3) każdy lubi co innego ale różnica wyjdzie jak mu to 3,1 nie daj Boże padnie i będzie szukał części :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

28 Lut 2011, 21:09

Wielkie dzięki pocieszny. Wiedziałem że od znawcy tematu dowiem się wszystkiego.
Trochę niepotrzebnie zawracałem gitare tym pytaniem, bo na forum pełno podobnych pytań i odpowiedzi, więc wystarczyło poszukać(wertowałem przez weekend nasze forum). Zdaje się że z tych wszystkich Pajero najlepiej spełni moje wymagania, bo Monterey to chyba trochę duży.
Jeszcze a propo tej Kii Sportage, bo słyszałem że można ją trochę podnieść, wrzucić lepsze opony, jakieś A/T i całkiem nieźle sobie radzi w terenie, a i po czarnym podobno całkiem zacnie śmiga.
Co sądzisz o tym?Słyszałem że Kijanka też ma LSD?

A ten Aro-padaka, czy jeśli w przyzwoitym stanie to będzie Pan zadowolony(do pierwszej poważnej awarii :mrgreen: )
glazoo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Opole Lubelskie
Prawo jazdy: 10 04 1996
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda 626 GE/Premacy
Silnik: 1,8 105 KM/DiTD RF4F

28 Lut 2011, 21:42

pocieszny napisał(a):rafi195, te "miseczki" na szczęście da się przerobić


a masz jakiś sprawdzony sposób??
rafi195
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 284
Miejscowość: małopolska

01 Mar 2011, 07:35

rafi195, ja nie, za nowa technika :mrgreen: wręcz kosmiczna, ale jak będe u chłopaków z nadleśnictwa to popytam, może coś powiedzą, wiem że zmieniali
glazoo, nie przesadzajmy :razz:
pajero ważne żeby miało rame, bo to najgorsza sprawa w nich, nontek jest ciut większy niż pajero porównywalny z Terrano (moim zdaniem montek najwygodniejszy :mrgreen: )
o kijanke pytaj kogo innego :mrgreen: zresztą pewnie się ozwie :mrgreen: kiedyś moja Pani jeździła przez chwile ale zrezygnowała szybko, i przesiadła się na Rav4 :mrgreen:
a co do ARO po prostu mało popularny obecnie silnik, w porówaniu do andorii dostępność częsci dość mała, ale silnik ogólnie OK ;) choć ciężki kloc, do uaza lekka Vka w benzynie najlepsza :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

01 Mar 2011, 12:13

ok.jeszcze raz dzięki.
Czyli raczej należy sobie odpuścić kijanke.
Widzę że można dowiedzieć się od ciebie dużo rzeczy, więc pewnie jeszcze nie raz będę miał do ciebie pytanie.

BTW czy masz coś kolego wspólnego z pracą w lesie?
glazoo
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Opole Lubelskie
Prawo jazdy: 10 04 1996
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Mazda 626 GE/Premacy
Silnik: 1,8 105 KM/DiTD RF4F

01 Mar 2011, 19:25

mam las :mrgreen: tyle ;)
a co do kijanki pomęcz LeonaZ on się taka rozbija, zmotaną trochę wiedział będzie na pewno więcej :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

13 Lip 2011, 01:00

No przeca powiedział, że se daruje :mrgreen:
KIA Sportage 2,0 DOHC Custom
:mrgreen:
KIłA? To się podobno da wyleczyć...
:mrgreen:
leon zet
Vany | SUVy
Awatar użytkownika
 
Posty: 274
Miejscowość: Wyszków i okolice

01 Kwi 2012, 13:20

Co do terenówek i mostów ciekawych tutaj trochę popatrzcie.
http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=53844

Do Uazaów są heavy-duty półosie do wszystkich mostów afgany i zwykłe, zwolnice .. co sam odo Lady Nivy.
kbauto
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: SGA x 2 AFN @