Ustawienie szczęk hamulcowych w samochodzie Toyota Hiace 2008r

31 Mar 2023, 20:03

Ponieważ sam zawsze przygotowuję samochód dostawczy Toyota Hiace rok prod.2008 do przegladu najwięcej sprawia kłopotu ustawienie regulatora szczęk hamulcowych.Jest tam kółko zębate ,którego pokręcenie albo rozpiera szczęki zwiekszając nacisk na bęben albo luzuje.I tu jest problem w którą strone pokręcić?Może ktoś znający zagadnienie podpowie.Z góry dziekuję.Pewnie to samo jest przy rozpieraczach w innych dostawczakach :(
sadoba
Obserwowany
 
Posty: 2

31 Mar 2023, 20:47

W zasadzie regulator szczęk hamulcowych w bębnach już od dawna jest tzw. samoregulatorem . Tzn. nie wymaga ręcznej regulacji a sam się reguluje poprzez odpowiednie dżwignie/zapadki . Zaskoczyłeś mnie zapytaniem . Zazwyczaj ręcznie reguluje się szczęki ale hamulca ręcznego w układzie tarczo-bębnowym. Jakieś zdjęcie ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

31 Mar 2023, 20:56

Trochę już zapomniałem od ostatniego majsterkowania przy hamulcach tylnych w Hiace,więc poniewaz jest cieplej zajrzę wkrótce do nich po Świetach i opisze co zmajstrowałem.Pamietam ,że po tych moich eksperymentach odbiór diagnostyczny wykazał "na granicy" siłę hamowania.Na tą chwilę dziękuję za uwagę i odezwę się za jakiś czas "na świeżo"po robocie :D
sadoba
Obserwowany
 
Posty: 2