Uszkodzony samochód z Niemiec - formalności ??

26 Sie 2008, 17:52

Witam,
prosze o pomoc ponieważ troche sie pogubiłem w przepisach - wiem jak wygląda cała procedura rejestracji samochodu sprowadzonego sprawnego ( poniewaz kilka miesięcy temu sprowadziłem samochód z włoch ) - ale nie wiem jak to wygląda w przypadku samochodu uszkodzonego. Najlepiej opisze całą sytuację :

wczoraj ojciec kupił uszkodzony samochód w niemczech i przywiózł go na lawecie do kraju, ma dowód zakupu w postaci faktury natomiast nie ma dokumentów pojazdu ( komis był w trakcie załatwiania formalności i dokumenty mają przysłać pocztą w ciągu 10 dni ) - i teraz moje pytanie jak załatwić sprawe akcyzy - dokumenty do akcyzy mają być złożone w ciągu 5 dni i z tego co wiem ( tak było w przypadku sprawnego samochodu ) wśród dokumentów musi być przegląd ( ale jak mam zrobić przegląd skoro samochód jest uszkodzony i w ciągu 5 dni nie zostanie naprawiony ) oraz dokumenty pojazdu które też przyjdą pewnie gdzieś za tydzień

Czy ktoś potrafi coś doradzić - jedna kwestia to sprawa przeglądu ( bo nie wiem jak to wygląda w przypadku samochodu uszkodzonego ) a druga kwestia to chwilowy brak dokumentów pojazdu ??
browarro
Nowicjusz
 
Posty: 1