Van, diesel, ok. 40 tys zł

17 Gru 2010, 17:13

Witam. Proszę o pomoc w wyborze auta. Szukam jakiegoś vana w cenie ok. 40 tysięcy (z ewentualnym hakiem). W miarę młody diesel. Liczba miejsc bez znaczenia. Myślałem o
Zafirze
Mazdzie 5
Corolli Verso
Citroenie C4 grand
ale nie tylko.

Proszę o jeszcze jakieś propozycje, spostrzeżenia, opinie. Co polecacie?
pocoto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: dom

17 Gru 2010, 17:19

altea xl moze? :wink: mam ten samochod wiec sporo moge o nim powiedziec, o ile Ci sie podoba
silnik: diesel czy benzyna? jezeli diesel to duzo bede mogl powiedziec Ci o mazdzie(mam 6tke z 2,0 diesel)
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

17 Gru 2010, 18:01

Diesel. Myślałem o seacie, ale zastanawiam się czy 105 km w 1,9 tdi to nie za mało? Owszem, jest 2,0 ale ma opinie awaryjnego i raczej bym go nie chciał.
pocoto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: dom

17 Gru 2010, 22:10

pocoto napisał(a):Diesel. Myślałem o seacie, ale zastanawiam się czy 105 km w 1,9 tdi to nie za mało? Owszem, jest 2,0 ale ma opinie awaryjnego i raczej bym go nie chciał.

za malo :wink:
ja mam 2,0 tdi dsg ale z 2008 :razz:
Male porownanie mazda 5/c4/altea xl(tymi jezdzilem)

W tej klasie zalety w sumie podobne, ale jezeli oceniac
1) naped(przyspieszenie, elastycznosc)
to altea xl 2,0 tdi :razz: z Twoich propozycji chyba mazda 5 2.0 bedzie najbardziej dynamiczna(w 6tce 9,5 do 100km/h, w 5tce znacznie gorzej byc nie powinno)
2) poziom halasu chyba c4 picasso
3) skrzynia biegow
seat jezeli dsg, jak manual to na minus wyroznia sie citroen
4) komfort jazdy tu citroen bedzie gora
5) uklad kierwoniczy mazda i seat na rowni- wysoki poziom na na rodzinne pudelka
6) zuzycie paliwa- tdi pala mniej, hdi sa bardzo kulturalne, mazda na ich tle prezentuje podobny poziom(dynamika dobra, spalanie przyzwoite, ale napewno nie NISKIE :wink: )
7) pozycja za kierownica- seat
8) wykonczenie, wyglad wnetrza- c4
9) przesuwane drzwi ma mazda(fajne przy malych dzieciach :razz: )

Mam nadzieje ze pomoglem, ja wybieralbym miedzy c4/altea/mazda

Masz jescze jakies pytania co do 2,0 tdi(ale za 40 nie kupisz z rocznika 2007 raczej) lub 2,0 mzr-cd to pytaj.

Z vanow jezdzilem jeszcze sceniciem grand- ale moim zdaniem nie warto :razz:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

17 Gru 2010, 23:27

Mitsu Grandis ? (ale tam jest chyba diesel 2.0 od VW)
Dlaczego BMW nie produkuje Vanów ? Nie było by kłopotu ;-)
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

18 Gru 2010, 01:50

Może serię X podciągniemy? :mrgreen: ;)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

18 Gru 2010, 09:25

JerzyB333 napisał(a):6) zuzycie paliwa- tdi pala mniej, hdi sa bardzo kulturalne, mazda na ich tle prezentuje podobny poziom(dynamika dobra, spalanie przyzwoite, ale napewno nie NISKIE :wink: )

Nie jeździłem Mazdą 5 z silnikiem 143KM, ale wersja 110KM chodzi bardzo dobrze i jednocześnie niesamowicie mało pali.

Z tego co zauważyłem to pod względem spalania C4 Grand Picasso 1.6HDi ze skrzynią MCP 110 km = Mazda 5 2.0 CiTD 110KM.

A co do 2.0 TDi to moim zdaniem tą awaryjnością 2.0 TDi jest tak jak z Laguną królową lawet - jedna wielka propaganda.
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

18 Gru 2010, 09:37

Może VW Touran?
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

18 Gru 2010, 11:30

james00796 napisał(a):Może VW Touran?

po co przeplacac? altea xl to samo za mniejsza kase, styl lepszy :roll:

@k_s
Jezeli okolo 110 km w C4 i Mazdzie komus wystarcza, smialo poszukalbym altei xl z 1.9- silnik naprawde wytrzymaly, oszczedny. Jezeli komus wystarcza ~13s/100km to nie widze problemu. zreszta vany nie sa stworzone do wysigow, niemniej taka altea pozwala na nieco szalenstwa :lol: Jak bedzie malo, a trafisz na zadbana sztuke nie ma przeszkod, zeby przeprogramowac go wyzej(np. 140)- byle u kogos z doswiadczniem(oszczednosci na aucie sie mszcza :wink: )
propaganda? no nie wiem, znam mnostwo osob ktore jezdzily(jezdza) passatami b6/audi a4 wlasnie z tym silnikiem i niestety mit o ich awaryjnosci sie sprawdza. Niemniej konstrukcja zdecydowanie lepsza od 1,9, dynamika swietna, spalanie smiesznie male- a po 2007 praktycznie bezproblemowe- czego dowodem sa 68 tysiecy w 2 lata moim seatem :wink:
Pozdrawiam
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

18 Gru 2010, 12:01

Ja od siebie dodam jeszcze Seat Aletea. Jeżeli kupującemu nie zależy na ilości miejs siedzących do Alea powinna być ok. Gdybyś miał jakieś pytanie to pisz, bo jestem jej posiadaczem.

Jeżeli potrzebujesz coś większego to może alhambra? 1.9 130HP jest idealny do tego auta. Do 170 km/h się nie męczy :mrgreen:
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

18 Gru 2010, 12:06

Bart258 napisał(a):Ja od siebie dodam jeszcze Seat Aletea. Jeżeli kupującemu nie zależy na ilości miejs siedzących do Alea powinna być ok. Gdybyś miał jakieś pytanie to pisz, bo jestem jej posiadaczem.

Jeżeli potrzebujesz coś większego to może alhambra? 1.9 130HP jest idealny do tego auta. Do 170 km/h się nie męczy :mrgreen:

altea byla juz podana, a xl nie jest taka mala :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

18 Gru 2010, 12:09

Wiem, że była, ale XL, a mi chodzi o zwykłą.
Sprzedam Audi A6, 03', 2.5 TDI, Prywatnie, Od 4 lat w PL.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

18 Gru 2010, 12:31

JerzyB333 napisał(a):
james00796 napisał(a):Może VW Touran?

po co przeplacac? altea xl to samo za mniejsza kase, styl lepszy :roll:

@k_s
Jezeli okolo 110 km w C4 i Mazdzie komus wystarcza, smialo poszukalbym altei xl z 1.9- silnik naprawde wytrzymaly, oszczedny. Jezeli komus wystarcza ~13s/100km to nie widze problemu. zreszta vany nie sa stworzone do wysigow, niemniej taka altea pozwala na nieco szalenstwa :lol: Jak bedzie malo, a trafisz na zadbana sztuke nie ma przeszkod, zeby przeprogramowac go wyzej(np. 140)- byle u kogos z doswiadczniem(oszczednosci na aucie sie mszcza :wink: )
propaganda? no nie wiem, znam mnostwo osob ktore jezdzily(jezdza) passatami b6/audi a4 wlasnie z tym silnikiem i niestety mit o ich awaryjnosci sie sprawdza. Niemniej konstrukcja zdecydowanie lepsza od 1,9, dynamika swietna, spalanie smiesznie male- a po 2007 praktycznie bezproblemowe- czego dowodem sa 68 tysiecy w 2 lata moim seatem :wink:
Pozdrawiam


1.9 TDi 105km chodzi dużo słabiej niż 1.6HDi 110KM i 2.0 CiTD. Dziwne, że przyspiesznia do 100 rzeczywiście nie wypadają imponująco, ale moim zdaniem hdi i citd są bardzo elastyczne. Wiem co mówie bo w ostatnich 4 miesiącach miałem takie samochody, z tym, że Altea była w małej wersji. Już w niejednym poście pisałem, że jak komuś wystarcza żeby auto chodziło powiedzmy dobrze to 1.9 TDi wystarczy, natomiast 2.0 TDi w stosunku do 1.9 to rakieta. A spalanie podobne bo w 2.0 można się delikatnie z gazem obchodzić, a jeździć dynamicznie.
k_s
Początkujący
 
Posty: 84
Miejscowość: ----

19 Gru 2010, 09:05

Co możecie powiedzieć na temat Corolli verso?
pocoto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: dom