Vectra C - czy to dobry wybór ?

18 Kwi 2016, 11:46

Witam.
Obecnie poruszam się malutką Corsą B, na którą nie narzekam lecz planuję zmienić ją na coś większego z segmentu D, gdyż kompakty uważam za ciasne dla mnie. Rocznie pokonuję 10 000 km wiec w grę wchodzi jedynie benzyniak, z możliwością założenia LPG. Budżet około 25 tyś zł + 4/5 tyś na instalację i pakiet startowy.
Najbardziej dopasowana do moich potrzeb była by Vectra C i mam problem z doborem silnika. Ekonomicznie i tanio wypada 1.8 140 KM, lecz trzeba pamiętać o zaworach i dochodzą jeszcze vanosy. Drugi silnik 2.0T na pewno mocniejszy lecz boję się że zbyt naruszy kieszeń.... Co byście wybrali ?
Mam pytanie jeszcze o ogólne awarie, a mianowicie czy samochody po lifcie mają poprawiona elektronikę i zawieszenie, bo czytałem że to są takie bolączki tego modelu ?
Z góry dzięki na info.
rocket86
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa B

18 Kwi 2016, 12:52

2.0 t to idealny silnik dla tego samochodu. Dla mnie osobiście najlepszy byłby 3.2 v6 , ale to moja opinia :D
Zdecydowanie 2.0 t. 1.8 jest za słaby na tą pakę i ten silnik po lifcie słabo nadaje się do gazu.
Paweł83
Początkujący
 
Posty: 80

18 Kwi 2016, 16:27

Zdania na temat 2.0 są trochę podzielone tzn. większość go poleca że bardzo elastyczny i żywotny silnik, a niektórzy tylko go krytykują że bardzo problemowy i pali jak smok. Zastanawiam się czy te złe opinie są ludzi ktorzy kupili złomy czy też nie potrafią dbać o samochód, bo i tak wiadomo że może turbo pójść do regeneracji czy też sprzęgło z dwumasem będzie do wymiany, ale to rzeczy eksploatacyjne a mie bolączka silnika.
Sam już mie wiem czy w którym kierunku iść bo bo jednak bardziej zależy mi na taniej eksploatacji, i może jednak ten 1.8 byłby ok rezygnując z większej frajdy...
Jeszcze ta awaryjność w poliftach jest faktycznie mniejsza niz przed ? Czytałem artykuł, w którym pisało że poprawili zawieszenie i pozbyli się problemow z elektroniką np. CIM-em, klimatronikiem i jeszcze innymi pierdołami.
Proszę o odp. :)
rocket86
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa B

19 Kwi 2016, 09:49

Panowie jestem Czewy i myślę podjechać zobaczyć ten egzemplarz
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Co sądzicie?
rocket86
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 03 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Corsa B