Volvo 850 - walczyć czy odpuścić?

11 Wrz 2015, 12:11

Cześć wszystkim.

Piszę do was licząc że mi dobrze doradźcie.
W grudniu tamtego roku kupiłem Volvo 850 96r z 2.5 tdi za ok 5 tys zł i mam mały dylemat. Auto jak sprawdzałem było w fajnym stanie ale wiedziałem, że trzeba będzie w nie trochę zainwestować. Po zakupie zrobiłem "podstawę" (filtry, oleje, etc - 600 zł) oraz rozrząd z pompą (1500 zł z robocizna). Potem wyszło że maglownica mi cieknie więc naprawiłem ja (1000 zł). Do tego wyskakuje mi dziwna rzecz jakby odłączał się podał gazu (prawdopodobnie potencjometr padł) oraz teraz skądś ucieka ropa oraz olej (chyba że zostaje tak spalany w silniku ale nie sądzę). Dochodzi mnie jeszcze do zrobienia hamulce, ręczny oraz świece z przewodami oraz poprawić trzeszczące wnętrze.
Jednak ostatnio w rodzinie myślimy czy zrobić je do stanu używalności najtańszym sposobami i je sprzedać i kupić np toyota Corolle e11. Z jednej strony nikt mi nie zagwarantuje źr jak kupie np toyote to nie wiadomo co tam będzie do roboty (chociaż pewnie lekko tańsze będą części) ale z drugiej strony nie wiadomo czy jak zrobię teraz volvo to przestanie się "wyglupiać" i będzie dobrze służyło.

Chciałem się dopytać czy może ktoś w takiej kropce był i co wg was powinienem zrobić?
JSM
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 27 07 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo 850
Silnik: 2.5 TDi 140 Km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

11 Wrz 2015, 13:18

Kupiłeś taniego strucla moim zdaniem który może się sypać cały czas... :/ Ja bym sprzedał i kupił coś w normalnej cenie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

11 Wrz 2015, 13:45

Moim zdaniem jak trochę doinwestujesz to auto to może jeszcze posłużyć bo to akurat były udane auta :)
roziom3388
Początkujący
 
Posty: 170
Zdjęcia: 39
Auto: Honda Prelude
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

11 Wrz 2015, 18:43

Kiedyś trzeba sobie powiedzieć - dość inwestycji w strucla. Kiedy ? Chyba już najwyższa pora.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4682
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...