VW Golf S_van ze Szwajcarii - uszk. elementów nośnych wynik poz.

31 Mar 2023, 08:17

Jadę obejrzeć jednego golfa-sportsvan. Wstępnie go prześwietliłem, ale mam wątpliwości co do wpisu na GOV - uszkodzenie elementów nośnych-wynik pozytywny. Diagnosta przez telefon nie chce nic powiedzieć ja mam 500km do auta. Auto sprowadzone ze Szwajcarii.
Jeśli już się wybiorę to na pewno również na stację, która to wpisała.
Proszę o opinię ewentualnie sugestię co warto sprawdzić.
Jeśli to możliwe o sprawdzenie VIN.

Wpis z GOV:
Okresowe badanie techniczne (ważne do 03.10.2023)
Wynik badania: pozytywny
Numer SKP: WG/011
Odczytany stan drogomierza: 128 049 km
(Uwaga. Stan drogomierza przy badaniu technicznym gromadzimy od 2014)
03.10.2022
Dodatkowe badanie techniczne
Rodzaj badania dodatkowego: Stwierdzono naruszenie elementów nośnych
Wynik badania: pozytywny



Czy jest możliwość sprawdzenia po VIN albo innych źródłach jak samochód był uszkodzony? Chodzi mi jakieś archiwalne zdjęcie aukcji itd.
Auto miało wymieniony tylny zderzak.

VIN: WVWZZZAUZFW501851
nr. rej: WG7994J
pier. rej: 27/06/2014

Oferta:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
skyguy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0

31 Mar 2023, 11:04

Zapytaj o foty z ogłoszenia albo aukcji w CH.

Wpisami za bardzo się przejmuj bo zawierają często masę głupot.
Auto jest do gruntownego sprawdzenia i tyle.

Możesz też walnąć hasło czy nie podjedzie do aso tym bardziej że z Radomia do Wawy autostradą jest krótka jazda a na wlocie będzie będzie jakaś autoryzowana stacja.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Mar 2023, 11:12

Pytałeś sprzedającego w czym był problem?

skyguy napisał(a):Wpis z GOV:
Próbowałeś sprawdzić tam dane zagraniczne?

Możesz sprawdzić przez forum i zobaczyć czy raport AutoDNA coś więcej tu pomoże. Tu bezpośredni link vin/?vin=WVWZZZAUZFW501851

skyguy napisał(a):Rodzaj badania dodatkowego: Stwierdzono naruszenie elementów nośnych
Wynik badania: pozytywny

Tu w skrócie z przepisów masz takie informacje:
Prawo o ruchu drogowym, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:
1. skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego:
...
b) który uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy (z zastrzeżeniem pkt 5), lub noszący ślady uszkodzeń albo którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji pojazdu, mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;
...
5. w którym została dokonana naprawa wynikająca ze szkody istotnej;
6. w którym w czasie badania technicznego stwierdzono ślady uszkodzeń lub naruszenie elementów nośnych konstrukcji, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego;
...


Jak auto jest bezwypadkowe to z jakiego powodu było stwierdzone to dodatkowe badanie? Tu właściciel powinien Ci to wyjaśnić. Diagnosty nie pytaj bo już nie raz spotkałem się z tym że sprzedający i Diagnosta to dobrzy znajomi i wtedy warto sprawdzić samochód na innej stacji.

I jeszcze jedno 29.06.2022 (Pierwszy właściciel w Polsce), a dalej 03.10.2022 (Pierwsza rejestracja w Polsce) dopiero po trzech miesiącach? Jak ktoś sprowadza dla siebie raczej nie postępuje w taki sposób.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

31 Mar 2023, 11:30

Rokiko napisał(a):Jak auto jest bezwypadkowe to z jakiego powodu było stwierdzone to dodatkowe badanie? Tu właściciel powinien Ci to wyjaśnić. Diagnosty nie pytaj bo już nie raz spotkałem się z tym że sprzedający i Diagnosta to dobrzy znajomi i wtedy warto sprawdzić samochód na innej stacji.

I jeszcze jedno 29.06.2022 (Pierwszy właściciel w Polsce), a dalej 03.10.2022 (Pierwsza rejestracja w Polsce) dopiero po trzech miesiącach? Jak ktoś sprowadza dla siebie raczej nie postępuje w taki sposób.

Głupoteki :D
Badanie dodatkowe jest dlatego że masz zgłoszenie pod wycenę. Czyli rzeczoznawca określa wartość auta a na odprawie zgłasza się uszkodzenia nawet rysy po paznokciach.
Wtedy diagnosta musi zrobić dwa badania i w tym pierwszym coś wpisać.
Chodzi o akcyzę w pl i VAT z cłem na terenie eu.

Co do dat jest to w 100% normalne i też wiąże się z głupotami prawnymi w celu wyciągnięcia kasy na każdym kroku.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Kwi 2023, 11:13

Można dyskutować a zainteresowany pewnie i tak kupił auto :) uderzony był ten golf i to dobrze.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

03 Kwi 2023, 15:10

motozakup napisał(a): uderzony był ten golf i to dobrze

Dawaj fotkę :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Kwi 2023, 10:22

Auto sprawdziłem w VW, w danych jest zaznaczone uszkodzenie zderzaka od prawej strony do środka. Komputer pokazał błędy sporadyczne czujników, po skasowaniu nie wystąpiły.
-Stwierdzono naruszenie elementów nośnych
Taki wpis obniża mocno wartość auta a co za tym idzie podatek w Szwajcarii. Potem wraca się do Polski i stacja ocenia, że jest OK.
W aucie nie ma nic pogiętego, ani na bokach ani pod osłonami czy obiciami w bagażniku.
Zdjęcie po zdjęciu uszkodzonego zderzaka.
skyguy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0

04 Kwi 2023, 11:57

Czyli ok. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Kwi 2023, 07:45

Tego to nigdy się nie dowiemy do końca :)
Dzięki za udział w temacie.
skyguy
Nowicjusz
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0