VW PASSAT a może MONDEO '03 TD kombi Proszę o doradadztwo

03 Gru 2007, 16:07

Mam nie lada dylemat jako laik samochodowy :? ,przyprawia mnie o zawrót głowy wybór jaki mam dokonać,które z marek wybrac,aby auto nie było awaryjne,nie ,,wsadzało,,mnie w koszty naprawy,sprawy zawieszenia na naszych drogach,i komfort jazdy żeby był naj naj,te marki to VW PASSAT r.2002-2003 1.9TD kombi,i FORD MONDEO r.2003-2004 1.9TD kombi,proszę o podpowiedzi
:?: :?: :?:
dsk4art
Nowicjusz
 
Posty: 1

05 Gru 2007, 00:11

Nie sprecyzowałeś dokładnie jakie to są silnikiki. Domyślam się, że Passat 1.9TDI a Mondeo 2.0TDCI. Co do obu pojazdów zacznę od silników. Silnik VW jest mniej awaryjny oraz mniej pali natomiast ma niską kulturę pracy!
Silnik Mondeo jest niestety awaryjny. Głównie z powodu awarii koła dwumasowego i pompowtryskiwaczy. Koszty naprawy przerażają. Co do zawieszenia to wbrew pozorom Mondeo będzie tańsze w naprawach niż Passat. Ten ostatni ma aluminiowe zawieszenie zapożyczone od Audi A4. Jest komfortowe ale strasznie nietrwałe na naszych polskich drogach. Jakość wykonania samochodów różni się ogromnie. Passat jest w bardzo dobrze wykonany biorąc pod uwagę wnętrze jak i nadwozie. Mondeo niestety nie może się tym pochwalić. Kupując Passata mniej tracisz na jego wartości. No i licz się z tym że Passaty często znikają! No cóż złodziej też człowiek g***a nie kradnie!!! Bierz Passata!
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przełomowe innowacje Toyoty, o których nie wiedzieliście
    Pierwszy elektryczny SUV na świecie, pierwsze auto wyścigowe z turbo czy też pierwsze sprzęgło bez toksycznego azbestu to tylko kilka z licznych innowacji Toyoty, które zmieniły i nadal pozytywnie zmieniają świat motoryzacji. ...
    VERVA Street Racing 2010 / relacja
    Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego - to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w centrum Warszawy Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbyła się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy ...

 
cron