W końcu budżet pozwolił na coś lepszego - 6000 z LPG coupe/sedan, ew.

12 Sie 2020, 21:44

Uzbierałem trochę więcej kasy i chciałbym kupić w końcu coś co będzie mi służyć na dłuższy okres ~2, 3 lata. Bardzo spodobała mi się stylistyka coupe, ale wiem że ciężko w tym budżecie bo w zasadzie zostaje Civic i Bertonka, ale znalazłem obok siebie wydaje mi się fajny egzemplarz [link do oferty na Olx wygasł] rozmawiałem ze sprzedającym - przez 1.5 roku miał sedana ale zaczęła brać go ruda to znalazł w fajnej cenie budę coupe ze zdrową podłogą (tylko nadkola do zrobienia) i włożył motor d15z6 i tak już pół roku jeździ w coupe, dodatkowo jest on gazownikiem, z tego co mówi wszystko sprawne. Proszę o opinię :) na drugim miejscu sedan i na szarym końcu hb, oczywiście musi być LPG i klima. Swarzędz + 100km
vred
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Sie 2020, 04:52

Zapytaj czy ma wykres z hamowni bo na 90% moc podana z dupy i na pewno tyle nie ma.
Ja osobiście bym odpuścił to auto bo obstawiam że jak tak szybko sprzedaje to pewnie zaczął wcinać olej a cena mała nie jest..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Sie 2020, 11:28

Już wcześniej o to pytałem wykresu brak, mowil że on sam pytał kumpla o wykres jak bral od niego silnik czy tam u niego go robił nie pamiętam to mu nie dał bo nie zrobil ale ręczy za moc tym bardziej że osiągi są dobre, seria ma 115km więc tak ciężko uwierzyć w dodatkowe 27? Oleju bierze 100ml na 1kkm (total 10w40 z filtrami 4kkm temu) więc gościu nic nie ukrywa, olej w skrzyni też zmieniony 7kkm temu i nie dymi na żaden kolor. Klocki tarcze rok temu i rozrząd 1.5 roku temu zrobiony
vred
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Sie 2020, 11:48

vred napisał(a):nie pamiętam to mu nie dał bo nie zrobil


Kolego, to na jakiej podstawie stwierdził, że ma dodatkowo 27 KM ? Jak chcesz to wierz, to Twoje pieniądze.

vred napisał(a):total 10w40


To by wskazywało, że silnik jest już trochę zużyty (pierścienie, uszczelniacze).
aple4
Początkujący
 
Posty: 162
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007

14 Sie 2020, 13:00

vred jeżeli się nie znasz na modach to odpuść. Tuningowe auta są raczej dla tych co już się trochę orientują w temacie.

Co do tych 27km to jak auto jest wystrojone i przygotowane to mogła tak wyjść co i tak nie oznacza że auto jedzie super lepiej.

Ogólnie cała zagwostka sądzę że nie jest w silniku który kosztuje 800zł kompletny tylko całości nie trzymającej się już kupy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Sie 2020, 14:12

Skoro tak to muszę odpuścić, macie jakieś propozycje do 6k? :)
vred
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Sie 2020, 14:15

Toledo 1.6 :)
VWpolo
Nowicjusz
 
Posty: 35

14 Sie 2020, 14:16

Zawsze mi się podobał Leon i gościu widać że nie sciemnia [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] auto pierwszy właściciel od nowości kupiony w Polsce, wszystko robione na bieżąco, nowy rozrząd bo nie wiedział czy będzie jeździć czy nie jeździć, podłoga kilka razy była konserwowana więc bez rdzy no auto chyba idealne?
Ostatnio edytowany przez vred, 14 Sie 2020, 14:28, edytowano w sumie 1 raz
vred
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Sie 2020, 14:23

Też może być tylko Leon to hatchback :)
VWpolo
Nowicjusz
 
Posty: 35

15 Sie 2020, 16:26

vred napisał(a):auto pierwszy właściciel od nowości kupiony w Polsce


Nie zawsze jest to plus.

Jak masz blisko to podjedz obejrzyj ale szału bym się nie spodziewał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sie 2020, 17:11

Dlaczego nie plus i dlaczego bez szału?
vred
Nowicjusz
 
Posty: 9

18 Sie 2020, 08:15

Bo często bywa tak że auto jest już zaniedbywane przed sprzedażą bo już zapadła decyzja o sprzedaży albo po prostu zaczyna się co raz bardziej sypać.

Bez szału bo spory przebieg i 11letni gaz więc silnik może już być na wykończeniu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012