Większe koła do Ferozy.

24 Sie 2020, 21:51

Witam.
Mam Ferozę 1992 rok, podniesioną 2` na oponach 225/70R15. Chcę kupić AT BF Goodrich, ale nie ma takiego rozmiaru. Zgodnie z kalkulatorami, mogą podejść 215/75R15, ale mają czarne napisy. Wiem, że to może mało ważny powód, by ich nie brać, ale skoro mam wydać kupę kasy na BF, to wolę mieć te z białymi napisami. Najbliższe wymiarowo są opony 235/75R15, które wg kalkulatorów już się nie mieszczą w tej klasie wymiarowej. Chciałbym się dowiedzieć, czy można je założyć bez szczególnych przeróbek i ryzyka pozrywania zawieszenia? A co z rozmiarem 31x10,5R15?
Konrad03
Nowicjusz
 
Posty: 5

25 Sie 2020, 07:12

Problem ferozy jest ten że mało jest tych aut i praktycznie nikt ich nie przerabia więc i info mało. 235 może Ci się już nie zmieścić z przodu i będzie haczylo przy skręcie. A co do napisów zawsze możesz kupić sobie marker do opon i napisy pomalować
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Sie 2020, 14:50

Kao napisał(a):co do napisów zawsze możesz kupić sobie marker do opon i napisy pomalować
Dokładnie tylko musi być sprawdzony one długo się utrzymują z kolorem.
Konrad03 napisał(a):Zgodnie z kalkulatorami, mogą podejść 215/75R15, ale mają czarne napisy. Wiem, że to może mało ważny powód, by ich nie brać, ale skoro mam wydać kupę kasy na BF, to wolę mieć te z białymi napisami.
Kup w takim rozmiarze jak zalecany i pomaluj te napisy to będzie najlepsza opcja jeżeli chodzi o praktyczność i wygląd.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

25 Sie 2020, 20:38

No, to tak zrobię. Skoro nie ma ani jednego głosu "za"...
Najprawdopodobniej nie będę jednak malował liter. Czarne litery są wklęsłe, a białe wypukłe i z białej gumy (tak myślę - Goodyeary, które mi się akurat kończą, tak mają). Poza tym ferozę używam 50/50 teren/ asfalt, więc biały marker długo się nie utrzyma.
Bardzo dziękuję za porady. Skorzystam.
Konrad03
Nowicjusz
 
Posty: 5

26 Sie 2020, 09:07

Konrad03 napisał(a):Czarne litery są wklęsłe, a białe wypukłe i z białej gumy (tak myślę - Goodyeary, które mi się akurat kończą, tak mają).
Skoro tak to może faktycznie szybko się ścierać szczególnie jak pojedziesz w teren. Oponom się przyjrzyj bo ja widziałem tez takie które miały wypukłe litery ale w kolorze czarnym. Tu chyba kwestia producenta.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

28 Sie 2020, 21:16

Na szczęście w dobrych sklepach opony BF Goodrich są dokładnie opisane. Dopisek RWL oznacza wypukłe białe litery, natomiast RBL - wklęsłe czarne litery.
Konrad03
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Lut 2021, 20:30

Wklęsłe czarne? u mnie to wygląda zupełnie inaczej..
tlumars
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Lut 2021, 19:28

A bo to zależy od wielkości opony... Moje, to 215/75R15 AT KO2 i rzeczywiście napis jest wklęsły i czarny (niestety).
Jeżdżę na nich od czterech miesięcy i mogę powiedzieć, że jestem zachwycony. W terenie i w warunkach takich, jakie mamy tej zimy (mnóstwo śniegu, ale czasem i dużo błota) spisują się rewelacyjnie. Samochód trzyma kierunek jazdy, a nie tańczy od dołka do dołka. Na szosie również nie mam zastrzeżeń: na śniegu - i nie tylko - czuję się pewnie. Spodziewałem się głośnego szumu, natomiast nic takiego się nie dzieje. Co prawda, nie płacą mi za reklamę, ale polecam te gumy. Mimo, że nie są tanie - są warte swojej ceny
Konrad03
Nowicjusz
 
Posty: 5