Witam.

17 Cze 2015, 18:45

Witam, zaczynam rozglądać się za pierwszym autem. W tym temacie, prawdę mówiąc, jestem laikiem, dla tego chciałbym zasięgnąć pewnych porad.
Jakie są moje wymagania ?
Autkiem czasami jeździłbym na uczelnię(~30 km), czasami na jakieś zakupy z rodzicami; myślę, że tygodniowo nie jeździłbym więcej niż te 150km.
Nie mam jakiś preferencji co do marki, bo jestem świadom tego, że trzeba będzie brać to co jest w dobrym stanie. Na auto chciałbym przeznaczyć max ~4000 zł(ewentualnie, jeżeli znalazłaby się jakaś perełka, mógłbym dobić do tych 5000).
Nie bardzo orientuje się jakiego wyposażenia mógłbym oczekiwać w tym budżecie.
Chyba jak każdy, chciałbym, żeby samochodzik był niezawodny, tani w eksploatacji, po prostu posłużył mi kilka lat- aż nazbieram na następne.

Przeglądałem oferty w mojej okolicy, chciałbym wkleić kilka linków, jak pisałem, niewiele wiem o tych samochodach; z tego co widziałem na forum są to marki w miarę często polecane na samochód w tym budżecie.
Po prostu chciałbym się dowiedzieć, czy dobrze kombinuję. :)

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. [link do oferty na Allegro wygasł]
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
6. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wszelkie porady; informacje mile widziane.

Pozdrawiam.
nam00r
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2015
Auto: NIe mam

17 Cze 2015, 20:00

1.Miał coś z przodem bo maska krzywo spasowana i ktoś zakładał dymione lampy? Na plus że auto od nowości w jednych rękach ale niestety nie zawsze oznacza to że ktoś dbał. Cena niska.
2.Nie najgorsza,można obejrzeć.
3.Dość przyzwoicie wygląda tylko jedno mnie zastanawia auto w ciągu roku zrobiło ponad 100tys :shock: to na plus bo służyło raczej bezawaryjnie.
4.Jak na Megane to bardzo ładnie utrzymana tylko ten pokrowiec z kierownicy out..
5.Troche obtarte tylne drzwi i nadkole ale ładny.
6.Bardzo ładna i z dobrym silnikiem :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Cze 2015, 21:02

Strasznie mi się podoba ta 406tka, ale nie wiem jak z opłatami(nie mam zniżek) i spalaniem.
Chyba zostanie mi wybór między astrą a lanosem z 5 linka(ma gaz, więc byłby bardzo fajną opcją).
Na co zwracać uwagę przy oglądaniu obu aut ? :)
nam00r
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2015
Auto: NIe mam

17 Cze 2015, 21:37

nam00r napisał(a):Na co zwracać uwagę przy oglądaniu obu aut ?


Na wszystko. Dlatego dla pewności sugeruję zabrać ze sobą jakiegoś mechanika bądź osobę, która większość życia przeleżała pod samochodem.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

18 Cze 2015, 05:06

Ewentualnie wizyta na stacji kontroli tylko pamiętaj że Ty ją wybierasz a nie sprzedający.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Cze 2015, 17:41

Co do pierwszego Lanosa to jest zarówno interesujący jak i wydaje mi się że coś jest nie tak.
Na plus:
-Czarne tablice
-Dobra blacha
-Najoszczędniejszy silnik w palecie Lanosa
-Dwa komplety kół
Dziwi mnie stan kierownicy. Kierownice w Lanosach kończą się dosyć szybko i po 250 tysiącach km by tak nie wyglądała. Kolejne bardzo niska cena względem tego co oferuje patrząc po ogłoszeniu. Silnik wygląda na bardzo suchy co jest oczywiście na duży + ale widać plamy przy korku wlewu oleju. Może być tak że auto bierze olej i ktoś często go dolewa.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

19 Cze 2015, 17:13

Oglądałem Astrę, zaczyna troszkę rdzewieć, ktoś to próbował zahamować/ukryć(dosyć nieudolnie swoją drogą), ogólnie z wyglądu i tak spoko jak na tak wiekowe auto, ale sprzedawca- handlarz- strasznie mi się nie podobał.
Auto dostał w rozliczeniu, jak zapytałem o wgląd do książeczki serwisowej, to zaczął kręcić, że właściciel auta ją dostarczy jak dostanie pieniądze.
Rzucał tekstami, że jak będą pieniądze, będzie jazda próbna; ogółem średnio starał się mnie zaciekawić tym autem, mam wrażenie, że nie traktował mnie poważnie.
Zdziwiło mnie również, że bez zapytania chciał mocno zejść z ceny.
Nawet jakby auto było w lepszym stanie, nie porywałbym się na interesy z takim człowiekiem.

Szukam dalej; skoczę zobaczyć Lanosa z gazem, bo mam kilka kilometrów do niego no i chyba rozszerzę obszar poszukiwania i zainteresuje się tym co jest na Śląsku. (Jakby komuś się nudziło, to mógłby coś podlinkować; tak 50km od Strzelec Opolskich)

ed. stoi niedaleko, warto podejść ?
[link do oferty na Olx wygasł]
nam00r
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2015
Auto: NIe mam

19 Cze 2015, 18:46

Nie warto bo to Corsa 1.0.
Co do pierwszego Lanosa.. Na bank wnuczek dostał go od swojego dziadka :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

19 Cze 2015, 20:34

Corsa 1.0.. :no:

zobacz na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - do poprawek więc negocjuj cene.
[link do oferty na Olx wygasł] - niewiem czy diesel Cię interesuje.
[link do oferty na Olx wygasł] - dość ciekawa oferta.
[link do oferty na Olx wygasł] - stoi pod nosem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Cze 2015, 07:51

To Polo bardzo fajne tylko w takim przypadku trzeba mieć garaż ze względu na ten dach.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Cze 2015, 09:43

Śliczna ta polówka, jakoś mi umknęła.
Miałbym chyba nawet gdzie ją postawić, więc na pewno podejdę ją sobie zobaczyć.
nam00r
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 0-2015
Auto: NIe mam

20 Cze 2015, 10:49

Przy oględzinach sprawdz dokładnie dach czy gdzieś nie przecieka albo coś podobnego oraz sprawdż dokładnie progi i podwozie bo to lubi czasami rdzewieć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012