Właściciele VW Touran I- silnik 1.6 to dobry wybór?

Re: Właściciele VW Touran I- silnik 1.6 to dobry wybór?

07 Lis 2017, 15:48

Sorki, dopiero ogarniam to forum.

Z tego co się dowiedziałem to problem z większym poborem oleju w 1.8 VVti był w modelach do 2006 r, Później podobno coś tam poprawili, czy to prawda?

Naprawdę wpadło mi w oko to auto dlatego drąże temat.
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 12 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.5 V-TEC 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

07 Lis 2017, 16:38

SJ12 napisał(a):Powiedzcie tylko, odnośnie Toyoty, jaka jest różnica między silnikami 1.8 130KM a 1.8 135KM w I generacji modelu. Od 2007 był już produkowany 1.8 tylko o mocy 130KM?

Zasada jest taka że :D po 2005r. był poprawiony short block i już nie brały oleju.
A prawda jest taka że na tą chwilę jeżeli jakieś auto brało olej to już ma tą usterkę za sobą bo były spore ilości tego oleju i naprawa robiona była przez aSO w ramach gwarancji.
Na plus masz łańcuch rozrządu który się nie sypie.
legler napisał(a):a jaką masz gwarancję zę toyota też się nie zepsuje? hmmm? tak się skłąda że mam też toyotę avensis 2.0 bez vvti (od 3 tygodni) i fakt jest solidnie wykonana plastiki nie skrzypią ale pare usterek już naprawiałem...natomiast w mojej c5 którą mam od ponad roku do tej pory wymieniłem tylko termostat...także widzisz kolego francuzy nie takie złe jak je malują a na pewno wygodniejsze...ale już nie namawiam nie chcesz to nie ja np. nigdy nie dałbym się namówic na auto z grupy VAG

Ja wiem że masz francuza którego lubisz wierze w to że może się nie psuć ale proszę Cię nie porównuj avena1 2,0 fe do c5 bo to już jest troszku dziwne :D
I żeby nie było posiadam FIaty i użytkuje REnówki w obu przypadkach od nowości to mogę Ci tak krótko napisać co już pisałem żeby mojej mamy yaris2 1,3 mający 10lat dobrnął do ilości usterek w nowym fiacie 500x 1,4t (Żony) musiałby jeździć w motocrosie... zasada jest prosta kupujesz coś taniej licząc się z usterkami i jak masz szczęście to te usterki CIę w jakimś stopniu ominą a jak nie to płyniesz.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2017, 16:55

Rozumiem, czyli raczej nie ma się co obawiać o olej. Prośba jeszcze żebyście zerknęli na te ogłoszenia, na co zwrócić uwage i czy warto kupować takie auto w komisie czy raczej szukać prywatnej osoby?
[link wygasł]
[link wygasł]

Wtrące coś o tych francuzach, Nie mam nic do tych samochodów odnośnie wyglądu, wygody, przestronności wnętrza, wyposażenia bo przebijają inne marki i to c4 GP naprawdę mi sie podoba, no ale...wyglądem i wyposażeniem się nie jeździ.

Dorzucam jeszcze jedną którą miałbym prawie na miejscu.
[link wygasł]
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika

08 Lis 2017, 15:45

Ponawiam pytanie bo chciałbym w weekend zobaczyć te 3 samochody, rzućcie okiem czy jest się do czegoś przyczepić.

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

W 2 i 3 troche przebieg mały jak na taki rok ale ogólnie wyglądaja na dobrze utrzymane i tłumacze to tym ze to jednak samochód rodzinny i kilometrów sie tym nie nabije.
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja Auto Moto Show - Skaryszew 2012 / relacja
    W niedzielę 03 czerwca byliśmy świadkami niesamowicie gorącego i pełnego wysokiego ciśnienia dźwięku weekendu w Skaryszewie. Już od wczesnych godzin na terenie Hotelu Cyganeria zjeżdżali się będą Miłośnicy tuningu, car audio ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Pimp My Ride, zabudowa Fiat PickUp, 4
      Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2010
      Volkswagen Golf III GTI, przód
      Golf GTI Cabriolet - widok z tyłu