Wskaźnik poziomu paliwa daihatsu sirion

09 Lis 2018, 10:30

Witam serdecznie. Posiadam od niedawna Daihatsu sirion. Problem w tym że nie działa poprawnie wskaźnik poziomu paliwa kreski schodzą do dwóch ostatnich potem już nie. Nie zapala się rezerwa aż kończy się paliwo i samochód staje. Nie wiem gdzie szukać usterki? Czy to wina pływak zintegrowanego z pompą paliwa?
autokonzio
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 09 Lis 2018, 10:35

    autokonzio napisał(a): wskaźnik poziomu paliwa kreski schodzą do dwóch ostatnich potem już nie.
    Wskaźnik poziomu paliwa jest elektroniczny w postaci kresek? Dobrze rozumiem?
    Z którego roku masz to autko?
    Czy od początku jak użytkujesz auto tak masz, czy problem pojawił się nagle?

    Próbowałeś odłączać akumulator na jakiś czas i sprawdzić czy taki zabiegł coś pomógł?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    09 Lis 2018, 10:38

    Kupiłem go na początku listopada i jest tak od początku nie odłączałem akumulatora może to coś pomóc?
    autokonzio
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    09 Lis 2018, 10:42

    Może pomóc w skasowaniu błędów, raczej nic nie da ale to też nic nie kosztuje przecież.

    Poza tym... Skoro pokazuje do 2 kresek, to tankuj jak zejdzie do tego poziomu i tyle... Jeżdżenie ciągle na rezerwie zepsuje tylko pompę i zamuli auto bo będzie ciągnąć syf z dna zbiornika. No chyba że należysz do tych co zawsze tankują za 50 zł :ok: Nalej do pełna i jeździj, to wychodzi tyle samo końcowo co tankowanie po 30 zł kilka razy...
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    09 Lis 2018, 10:48

    Ok, odłączenie akumulatora może pomóc i warto to sprawdzić. Nie wiemy dokładnie jaka to usterka więc warto zacząć od najprostszych rzeczy które można wykonać samemu.
    Jeszcze jedno pytanie, masz tam pewnie możliwość sprawdzenia ile pozostało jeszcze km do przejechania na tym paliwie które masz w baku? Jest taka opcja i czy ona działa prawidłowo?

    galakty napisał(a):Jeżdżenie ciągle na rezerwie zepsuje tylko pompę i zamuli auto bo będzie ciągnąć syf z dna zbiornika. No chyba że należysz do tych co zawsze tankują za 50 zł
    To prawda. Jak ktoś ma syndrom tankowania za 50zł to najlepiej zatankować raz przynajmniej na 3/4 baku i po przejechaniu 150km ponownie cyklicznie odwiedzać stację tankując po 50zł :mrgreen: wtedy mamy przynajmniej połowę baku paliwa cały czas :)
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    09 Lis 2018, 10:57

    Kupiłem go niedawno i nie znam nikogo kto posiada taki wynalazek. Tankuje zawsze pod korek ale przecież to nie jakieś wyposażenie exclusiv nawet kaszel (126p) posiadał takową kontrolkę od rezerwy?
    autokonzio
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    09 Lis 2018, 11:02

    Oj wbrew pozorom takie wynalazki często nie mają lampki rezerwy.
    Nawet ciężko coś doradzić bo to nie jest "normalne" auto i jedynie możemy zgadywać. Na pewno warto zajrzeć do pływaka czy jakie tam rozwiązanie jest zastosowane i w razie co wymienić.
    galakty
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8843
    Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy: 23 08 2012
    Auto: Ceed I
    Silnik: 1.6 CRDi 115/130
    Paliwo: Diesel
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007

    09 Lis 2018, 11:09

    Jestem w delegacji jak wrócę do domu to podrzucę zdjęcia tego wskaźnika ale raczej nie posiada opcji ile km. Zostało do przejechania. Miałem coś takiego w Peugeot 207 i Fiat Punto niby taki komputer pokładowy.
    autokonzio
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    09 Lis 2018, 12:48

    galakty napisał(a):Oj wbrew pozorom takie wynalazki często nie mają lampki rezerwy.
    Czasem tak się zdarza nawet w Yarisce jest taki wskaźnik i tam jak masz rezerwę to mruga ostatnia kreska. Tu może być podobnie.
    @autokonzio masz może instrukcję obsługi do tego auta? Jak tak to zerknij tam powinna być informacja o rezerwie.

    Wracając do kresek to na pewno powinny spadać przynajmniej do tej ostatniej.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!