Wybór auta w automacie do 17tyś

Wybór auta w automacie do 17tyś

21 Sie 2019, 20:02

Witam,
na wstępie chciałabym zaznaczyć, że moja wiedza na temat samochodów jest bardzo niewielka.
Poszukuję samochodu do 17 tyś zł. Od czasu do czasu będzie także nim jeździł mój Tato(starsza osoba). Zależy nam na automacie (warunek konieczny). Auto będzie używane w 60% w mieście. Auto jest nam potrzebne jak najszybciej. Poszukujemy czegoś w województwie lubelskim(okolice Zamościa).

Natknęłam się na dwie ciekawe propozycje:
Hyundai i30:
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1-6-crdi-116-km-navi-automat-parctr-skora-grz-fotele-ID6BZqoS.html#d10557e210
Volkswagen Golf Plus:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-plus-bogata-wersja-wyposazenia-dwa-komp-kol-dsg-ID6BT6KI.html

Co o nich myślicie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)
molly49
Obserwowany

Re: Wybór auta w automacie do 17tyś

21 Sie 2019, 20:24

Co do hjundaja to nie mam zdania. Golf ma śmieciowy silnik a ewentualna naprawa skrzyni dsg będzie kosztowała 1/4 wartości auta (tak, ta skrzynia się psuje/zużywa)
Wiem, że Zamość to nie "jazda w mieście" ale kupując benzyniaka będziesz miał prawdopodobnie mniej problemów w przyszłości
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Szerokie i potężne: stylistyka zewnętrzna - Audi RS 6 Avant Szerokie i potężne: stylistyka zewnętrzna - Audi RS 6 Avant
    Styl całego nadwozia przyciąga spojrzenia nawet wtedy, gdy Audi RS 6 Avant się nie porusza. Stylistyka auta w porównaniu z bazową wersją A6 Avant jest wyraźnie inna. Wszystkie elementy zewnętrzne - z wyjątkiem przednich ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•