Wyłączenie systemów - kontrola trakcji + systemy wspomagające

30 Lis 2023, 12:20

siemka mam pytanie jak wyłączyć kontrole trakcji i wszystkie systemy wspomagające w Mercedes gl x164 4-matic żeby troszkę pobawić się na śniegu
igor0007
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Gru 2023, 14:46

Nie sądzę by to było możliwe bez ingerencji ASO,lub mocnych mechaników dysponujących odpowiednio drogim sprzętem,ja posiadam przyciski,które mi to unimożliwiają,skrzynia automat gra mi tak,jak ja chcę,natomiast mój brat z W204 niestety musi tańczyć tak,ja skrzynia mu gra,wszystko u niego jest już zaprogramowane,można to zmienić,no ale czincz many,a nawet CZINCZ MANY.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Gru 2023, 13:56

Może to być niemożliwe jak wspomniał poprzednik. Pamiętam że kiedyś w RAV4 drugiej generacji chciałem wyłączyć kontrolę trakcji i się nie dało, a to z kolei utrudniało wyjazd z zaspy ;/
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

05 Gru 2023, 16:19

Ja w swoim 25 letnik Okularniku mam stały system ESP,oraz system ASR włączany przyciskiem,wtedy świeci się żółty trójkąt na desce,poza tym mam przycisk ,który wprowadza skrzynię automat.w tryb zimowy,rusza wtedy z dwójki,pod dom mam dosyć stromy podjazd z zakrętem na samym szczycie,gdy przed rozbiegiem włączę ASR idzie jak wściekły,bez ASR nie wyjechałbym nigdy, poza tym zatankowałem do pełna,zbiornik jest w bagażniku nad tylną osią(65 l)na tył założyłem letnie opony,byłem ciekaw czy jest ogromna różnica przy podjazdach,prze pod górę jak opętany,ryje jak dzik,zaśniezona droga,ryje do żwiru bez zatrzymania siępoprzednik miał manuala i tylko ESP,na nowiutkich oponach zimowych był problem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)