Wymiana wtrysków 2.4 JTD

Wymiana wtrysków 2.4 JTD

25 Wrz 2015, 12:19

Powitać,

Pacjent: Alfa Romeo 156 z silnikiem 2.4 JTD
Objawy: Silnik z trudem odpala zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku.

Rozeznałem w temacie nowych wtryskiwaczy i uznałem że koszt zakupu nowych egzemplarzy przekroczył by wartość rynkową mojego auta. Postanowiłem zatem kupić używane wtryskiwacze.. A czy wymiana wtrysków samodzielnie jest bardzo skomplikowaną czynnością?
Konda
Obserwowany

Auto: Alfa Romeo 156

Re: Wymiana wtrysków 2.4 JTD

03 Lis 2015, 12:53

Sprawdzałeś jaki jest koszt regeneracji? Używane mogą też długo nie pociągnąć.
Konda napisał(a):A czy wymiana wtrysków samodzielnie jest bardzo skomplikowaną czynnością?

Nie wiem dokładnie jak jest w ym silniku, ale generalnie jak masz trochę pojęcia to nie powinno być większego problemu z wymianą. Warto jedna pomyśleć nad oddanim auta do warsztatu na wymianę to odrazu sprawdzą na kompie po wymianie czy prawidłowo pracują.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Cee’d I 1,6 CRDi - 115KM (głównie ...
    Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji Lexus IS 200 - Montaż tabletu w miejsce fabrycznej nawigacji
    Postanowiłem przybliżyć temat montażu nawigacji i stacji multimedialnej, czyli tabletu w dyskretnym i fabrycznym opakowaniu, dzięki czemu nie trzeba przyczepiać nic do czołowej szyby, pozbyć się wiszących kabli oraz chować ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Alfa Romeo Stelvio
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Nissan 350Z