Spalanie Alfa Romeo 147 1.6

24 Wrz 2015, 09:04

Witam. Wczoraj kupiłam samochód: Alfa Romeo 147 1.6 16V, rocznik 2006.

W sieci wyczytałam, że ten samochód pali aż 10/11 litrów na 100km. To bardzo dużo. Podczas wybierania samochodu pytałam mniej więcej jakie jest spalanie, ale dowiedziałam się, że nie powinien aż tyle palić.

Nie znam się za bardzo, dlatego proszę o wyrozumiałość. Czy są jeszcze jakieś inne kwestie, od których zależne jest spalanie i jest szansa, że ten samochód będzie palił mniej? Czy opłaca się robić gaz w tym samochodzie?
karla
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Alfa Romeo 147
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lis 2015, 12:39

Myślę że te dane dotyczą jazdy po mieście. Jazda w trasie do 120km/h na pewno będzie mniej.
Zawsze warto po kupnie sprawdzić i wymienić świece na jakieś dobre do tego filtry, olej. Sprawdzić sondę czy jest sprawna. Jak wszystko będzie ok to można jeszcze założyć opony EKO które będą miały mniejsze opory toczenia no i jazda tak do 3,5 tys obr.

Warto przeczyścić przepływomierz powietrza, czasem też przepustnicę jeżeli jest brudna. Wszystko to może w nieznacznym stopniu wpływać na spalanie.

Co instalacji LPG proponuję zapytać w tym dziale jaka-instalacje-gazowa-lpg-cng-wybrac-vf483.htm
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999