Zakup Alfa Romeo 147 opinia

26 Lip 2009, 12:48

Witam mam takie pytanie co sądxzicie na temat tej alfy [link do oferty na Allegro wygasł]
byłem oglądałem no jest kilka mankamentów takich jak 3 wgniecenia na masce które widać na zdjęciu, po prawej stronie od strony kierowcy plastik o sterowania szyb jest uszkodzona ale działa, no i troszkę od pasażera fotel jest delikatnie rozpruty ale dratwą się zszyje no i jeszcze cały tłumik do wymiany co też widać na zdjęciu,cena jest i tak już zniżona i jest to cena sztywna, ale mam pytanie jaka jest opinia na ten model troszkę czytałem ale wolałbym poznać opinie tych któż i posiadają lub posiadali ten model za odpowiedz dzięki
maciek vw
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z daleka

26 Lip 2009, 13:16

Ten samochód został stworzony po to by ładnie się prezentować ,dawać dużą przyjemność z jazdy oraz świetnie wchodzić w zakręty,gorzej jest już z jakością.Godne polecenia są egzemplarze z silnikami JTD,benzynę sobie daruj ,dowiedz się tylko ile kosztują same świece do tego samochodu(2 na cylinder).Ja tego samochodu bym nie kupił,gdyż tę ALFĘ(ogólnie) trapi dużawa liczba dosć poważnych awarii a co za tym idzie kosztownych,silniki benzynowe potrafią szamać duże ilości oleju silnikowego,awaryjny wariator faz rozrządu,awarie elektryki silnika,awarie sterowników oraz czujników,trwałość przedniego zawieszenia jest niska a naprawa może być kosztowna(doprowadza do frustracji)Pocieszający jest tylko fakt ,ze na rynku znajdziemy już dużo zamienników,przytrafiają się nagłe i niespodziewane poważne awarie skrzyń biegów,najgorsze pod tym wzgledem są sekwencyjne skrzynie Selespeed.Zastanów się dobrze zanim kupisz ten samochód ,chyba że masz zaprzyjażnionego dobrego ,taniego mechanika ,który poradzi sobie z awariami tego samochodu.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Lip 2009, 13:17

Jeżeli ją oglądałeś i oprócz tego co napisałeś nie więcej nie ma (nie widać śladów malowania czy napraw blacharskich) to myślę, że cena nie jest zła. Oczywiście dochodzą do niej opłaty i jako że świeżo sprowadzony wszelkie wymiany. A auto jest z 2001 i z dość dobrym wyposażeniem. Ja niedawno kupiłem 156 z 2002 tylko że w JTD i dałem sporo więcej.

[ Dodano: Nie Lip 26, 2009 14:30 ]
PhantomASA1 a iloma Alfami jeździłeś że mówisz że są awaryjne?? Owszem, silniki twin spark oraz skrzynie selespeed są dość kosztowne w naprawach ale jeżeli się o nie dba to nic złego się nie może przytrafić. Zwaieszenie nie jest zbyt trwałe ale kupując samochód jest on dużo tańszy od np. golfa. Wg mnie Alfy nie powinno się kupować jako woła roboczego, tylko samochodu który da wielką frajdę z jazdy i wtedy na pewno sprawdzi się doskonale:-) Ja mam swoją od tygodnia i nie mogę się doczekać kolejnej podróży (chociaż kupując wiedziałem że jest do wymiany zawieszenie oraz kilka drobnych usterek ale i tak innego samochodu bym nie chciał :wink:
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 13:33

no to jeżeli nie alfa to co mi proponujecie nie śpieszy mi sie z zakupem ale już węszę rynek samochodów sportowych cena max 13tyś
maciek vw
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z daleka

26 Lip 2009, 13:49

Jeżeli masz max 13tyś to może Mazda 323F lub Honda Civic tak za 8-9tyś, a resztę przeznaczyć na wymiany, ubezpieczenie i inne wydatki które się zaraz znajdą po kupnie auta. Jeżeli masz 13tyś tylko na samochód i będziesz miał więcej kasy na koszty o których pisałem to możesz szukać Alfy 147 w JTD (chociaż za tę kwotę będzie ciężko), 156 (będzie łatwiej kupić bo jest prod. od 97r ale jest dużo większa, nie wiem czy Ci to przeszkadza), może być jeszcze Focus albo Astra II (chociaż ta jest mało sportowa)
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 13:54

Jeszcze jedno zero na końcu Twojego budżetu i może jakiś sportowy znajdziesz.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...

26 Lip 2009, 13:58

z jeszcze jednym zerem na końcu tego budżetu to ja bym i sportowy, i limuzynę i jeszcze suv-a kupił :razz:
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 14:09

Kamil gdybym miał kiedykolwiek tę ALFĘ to nie odwazyłbym się nic tutaj radzić ,gdyż najwartościowsze są opinie tysięcy użytkownikow oraz mechaników zebranych ,podparte ocenami DEKRY,nie uwazasz tak?!Ktoś może mieć tę ALFĘ i jeżdzić tylko do sklepu,lub mieć ją na pokaz ,interesowałem się Alfami ,nie jestem Alfofobem ,zaznaczam ja patrzę przez pryzmat kogoś kto jeżdzi normalnie samochodem czyli minimum te 25 tyś rocznie,na jazdy typu tam i z powrotem raz na jakiś czas ALFA nadaje się doskonale,sam napisałeś ,ze nie nadaje się na woła roboczego bo nim nie jest.Gdyby kolega pytał o ALFĘ z silnikiem JTD ,nie odradzałbym.Na rynku wtórnym dominują modele z JTD ,przyglądnij się jakie wersje silnikowe wybierają miłośnicy ALF obecni na forum ,to daje już dużo do myślenia,tym też trzeba się sugerować.Jeśli ktoś ogólnie patrzy na ALFĘ to jest duzy błąd ,są przecież jeszcze różne wersje silnikowe i roczniki(faceliftingi)Kamil piszesz,że innego samochodu bys nie chciał ,ja ciebie rozumiem ,wolałbym zdecydowanie tę ALFĘ niż GOLFA,tzn nie tę ALFĘ tylko taką ALFĘ z silnikiem 1.9 JTD ,ale benzyny bym nie chciał ,mieszkałem we Włoszech i powiem ,że Włosi raczej nie jeżdzą wersjami benzynowymi ,kupują JTD.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Lip 2009, 14:23

Ja swoją Alfę kupiłem bo liczę że nie zrobię rocznie więcej niż 10000km (a nawet myślę ze będzie to 5-7tyś jak liczyłem) ponieważ mieszkam w centrum miasta i wszędzie bez problemu mogę dojść piechotą, poza tym mamy jeszcze matiza na tłuczenie się po mieście więc na razie Alfa będzie samochodem weekendowym (i to też będę się starał omijać gorsze drogi, w końcu nawet jak mi spali odrobinę więcej jadąc dłuższą, lepszą trasą to zwróci mi się to przy remoncie zawieszenia) Poza tym jak pisałem - na moje przebiegi to zawieszenie starczy mi na te 5-6 lat i z takim wydatkiem od razu się liczę
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 14:27

też patrzałem na silniki JTD ale ceny są poza moją cene max.ciężko coś kupić sportowego , jeszcze dzisaj jade obejrzeć bmw 3 z 2002r.niby chce 14tyś .i lekko uszkodzona zobaczyć można
maciek vw
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z daleka

26 Lip 2009, 14:33

No widzisz,ja dojeżdżam do pracy 130 km dziennie(tam i z powrotem) już 5 ty miesiąc,wyobrażasz sobie takie tłuczenie Princessy ?! :wink: Do tego nadaje się m.in. tylko taki samochód jak Mercedes (stary naturalnie),jestem estetą więc jeśli kupię sobie kiedykolwiek ALFĘ 147 to tylko po to by sobie na nią patrzeć i czasami podelektować się jazdą ,czasami :!: Woła roboczego już mam! Jeremi Clarcksson po jeżdzie próbnej tym samochodem wykrzyknął tak jakby był w ekstazie po Haszu!!! :lol: Dalej tego samochodu nie mam zamiaru komentować.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

26 Lip 2009, 14:45

dobra może na temat alfy zamknijmy,i pomóżcie mi wybrać samochód sportowy ,co do propozycji kamilp mazda 323f nie ma zacięcia sportowego ,a ja szukam jak najmłodszego samochodu no i z dobrym wyposażeniem wiem że ciężko jest taki poszukać ale może ,dobra ja spadam napisze do was o bmw którą zobaczę i opisze co dolega i czy się opłaca kupić napisze ok 17 jak szybko przyjadę.
maciek vw
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z daleka

26 Lip 2009, 14:51

Trójka z 2002r za 14tyś :shock: nie wiem co ma uszkodzone ale licz się że takie samochody chodzą koło 25tyś więc koszt po naprawie wcale nie będzie niższy. No ale zobacz i oceń sam czy warto
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 17:13

jestem no lekko uszkodzony jak zobaczyliśmy z tyłu to ładny ale jak poszliśmy do przodu to szok uszkodzenia to:2x poduszki wystrzelone
błotnik,lampy,chłodnica,olej ucieka z silnika,i nadkole całe do wymiany,szyba też do wymiany bo też już pękła,felga uszkodzona
kumpel mechanik powiedział że nie opłaca się a w dodatku był to cygan też nie wiadomo z kąd jest ten samochód a po nas już był następny który chciał kupić
maciek vw
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z daleka

26 Lip 2009, 23:17

Temat Alf widzę zamknięty ale jeszcze muszę dopisać że 13k na Alfę to stanowczo za mało - dużo jest takich Alf ale.. nie po to aby nimi jeździć po kupnie tylko narzekać że Alfa i się psuje. Druga sprawa to tak jak pisał PhantomASA1 - jak ktoś nie ma obrzydzenia na stacji do ropy to niech kupi JTD. TS to wg. mnie pomyłka i tyle.. Fajny ale na krótką metę, na małe przebiegi, na krótki czas spędzony z Alfą z tym silnikiem.

Jak byśmy mieli dobre drogi to spokojnie Alfa w JTD mogła by być "wołem roboczym" tylko właśnie przez te offroady codzienne nie da się nią jeździć wszędzie ze spokojem na duszy - po prostu szkoda.

Na zakończenie powiem że w Passacie (bodajże od B5 - nie wiem dokładnie czy ta wersja bo się nie orientuję w niemcach) jest tak samo wielo-wahaczowe zawieszenie co w Alfach (tych starszych również) i w VW tak samo "się psuje" a w sumie nie psuje a zużywa szybko.. Tylko że w Passacie się psuje bo mamy złe drogi, a w Alfie bo jest awaryjna.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość