Wynajmem długoterminowy w sektorze MŚP? Eksperci ARVAL wyjaśniają

Wynajmem długoterminowy w sektorze MŚP? Eksperci ARVAL wyjaśniają

31 Lip 2018, 23:41

Wynajem długoterminowy w założeniu bardzo przypomina leasing.pojazdu. Przedsiębiorca musi ponosić comiesięczną opłatę za użytkowanie samochodu – zupełnie, jakby płacił raty. Różnica polega na tym, że nie ma mowy o kredycie, zmiennym oprocentowaniu, wpłacie własnej czy obowiązku wykupu pojazdu. A to tylko początek długiej listy korzyści.

"Wynajem długoterminowy samochodu jest ciekawą alternatywą dla leasingu operacyjnego. Z oferty dedykowanej sektorowi MŚP w naszej firmie najczęściej korzystają właściciele małych rodzinnych firm albo przedstawiciele wolnych zawodów np. architekci lub dentyści. Klient w ramach usługi otrzymuje pojazd do użytkowania. Co ciekawe, wynajmujący jest zwolniony z opłat serwisowych i ubezpieczeniowych. Wraz z końcem umowy użytkownik oddaje auto, choć oczywiście ma inne możliwości np. prawo pierwokupu" wyjaśniają eksperci firmy ARVAL, która na swojej stronie arval.pl prezentuje samochody z różnych segmentów w zróżnicowanej ofercie cenowej.
Wynajmem długoterminowy w sektorze MŚP? Eksperci ARVAL wyjaśniają Dlaczego warto zainteresować się wynajmem długoterminowym?
- Przedsiębiorca nie ponosi osobno kosztu ubezpieczenia samochodu, ubezpieczenie jest częścią pakietu wynajmu – w przypadku leasingu są to bardzo wysokie wydatki, bo konieczne jest wykupienie pełnego, drogiego ubezpieczenia na indywidualnych warunkach.

- Przedsiębiorca nie martwi się serwisem samochodu i przeglądami –bierze to na siebie dostawca samochodu, czyli Arval – w przypadku kupna czy kredytu często gwarancja wymaga korzystania z autoryzowanych serwisów, co generuje dość duże koszty, każdy kto kiedyś wymieniał olej w autoryzowanym serwisie może to potwierdzić.

- Wynajem pomaga optymalizować koszty – firma nie musi inwestować dużych środków w zakup samochodu, a opłata za wynajem wlicza się w koszty prowadzenia działalności.

- Wynajem nie ogranicza zdolności kredytowej firmy.

- Uproszczona księgowość też bedzie tu atutem.

Wynajem długoterminowy cieszy się coraz większą popularnością, bo zalety tej usługi są niezaprzeczalne. Największą wadą jest to, że auto nie staje się własnością firmy – wypożyczenie wiąże się więc z koniecznością dbania o pojazd. Jednak w przypadku małych biznesów jest to bardziej zaleta niż wada, bo nie ma problemu ze sprzedażą auta, a przede wszystkim właściciela firmy omija problem utraty wartości samochodu.

"W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej zakup nowego samochodu za gotówkę jest sporym wydatkiem, który dla wielu przedsiębiorców oznacza zamrożenie środków, które mógł by wykorzystać na dalszy rozwój działalności. Tutaj pojawiają się różne formy finansowania, spośród których ciągle jeszcze statystycznie najpopularniejszy jest leasing. Co jednak w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie chce brać na siebie kosztu kredytu lub obawia się zmiennego oprocentowania? Najciekawszym rozwiązaniem pod kątem finansowym może być właśnie wynajem długoterminowy. Jego elastyczność pozwala na określenie dokładnie przez jaki czas kontraktu chcemy użytkować pojazd i w jakiej konkretnej niezmiennej opłacie miesięcznej" dodają eksperci firmy ARVAL.

Jak wybrać samochód i sprawdzić ile będzie kosztował miesięcznie w wynajmie długoterminowym? Przejdź na stronę https://www.arval.pl/pl/oferta

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2898
Zdjęcia: 11127
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: Wynajmem długoterminowy w sektorze MŚP? Eksperci ARVAL wyjaśniają

01 Sie 2018, 10:49

Czyli działa to na zasadzie opłaty abonamentu za samochód który w danym czasie trwania umowy jest do naszej dyspozycji i nic poza laniem paliwa za które płacimy nas nie interesuje :) no jeszcze fakturka co miesiąc. Czyli musimy pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Zastanawiam się tylko jak wygląda np. koszt zakupu/wykupu takiego samochodu jak zdecydujemy się na to po zakończeniu umowy?

Ciekawe jak by to wyglądało w porównaniu z leasingiem? Wydaje mi się że jak ktoś chce wykupić takie auto to jednak bardziej będzie opłacalna opcja leasingu ale to trzeba by policzyć wszystkie koszty z jednej i drugiej strony.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 2330
Zdjęcia: 11
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak działa Toyota Safety Sense? Jak działa Toyota Safety Sense?
    Toyota Safety Sense (TSS) to pakiet który składa się z kilku systemów bezpieczeństwa i ma za zadanie zapobiegania kolizjom lub ograniczeniom ich skutków. Opisujemy poniżej systemy które wchodzą ...
    Ubezpieczenie samochodu krok po kroku Ubezpieczenie samochodu krok po kroku
    Stając się właścicielem pojazdu, niezależnie od tego, czy jest to auto nowe czy używane, zachodzi konieczność wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC. W przypadku zakupu auta używanego, które jest już zarejestrowane ...

  •