Wypadła półoś ze skrzyni biegów

Wypadła półoś ze skrzyni biegów

11 Sty 2016, 16:43

Witam :)
ostatnio po wjechaniu w dziurę usłyszałem hałas, po czym auto wytraciło prędkość wraz z cieknącym olejem i nie chciało jechać dalej,
po moich oględzinach wydaje mi się, że ze skrzyni biegów wyskoczyła półoś(przednia od strony kierowcy)
Jestem teraz unieruchomiony u siebie na posesji(bo udało mi się go kawałek dopchać) i zastanawiam się czy dam to radę jakoś sam naprawić.
wszystkie śruby są podobnej długości(ok. 3cm), więc wydaje mi się, że po prostu się poluzowały i półoś wysunęła się.
Moje pytania są takie: czy jakieś części muszę wymieniać? jak uzupełnić olej w skrzyni biegów? czy potrzebowałbym kanału czy robi się to od góry? i przede wszystkim czy jest to do zrobienia własnoręcznie?
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Samochód:
Seat Cordoba I po liftingu 99r. 1,4l
Tutaj jeszcze kilka zdjęć jak to wygląda:
Image
Image
Image
Image
Image
szyman
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 10 2015
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Seat Cordoba I po liftingu
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Wypadła półoś ze skrzyni biegów

12 Sty 2016, 19:58

W skrzyni półoś ma zabezpieczenie - zapewne się wyrwało..
Nie wiem czy sam to zrobisz..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły Liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły
    Zmiana pory roku wymaga od kierowców dostosowania do nowych warunków jazdy. Wyzwania dla prowadzących auta związane z jesienią to m.in. liście na drogach, częstsze opady deszczu, krótsze dni, mgły. Pamiętajmy ...
    Największa na świecie Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku
    Największa na świecie "Kula zorba" z samochodem w środku Nissan zbudował największą na świecie kulę zorba, która w swoim wnętrzu chroni naturalnej wielkości Nissana Note. Ogromna, wypełniona powietrzem kula o średnicy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
      Alfa Romeo Stelvio
      Tańczące dziewczyny
      Nissan 350Z