Z Warszawy na Mazury "siódemka" czy "s8"?

Z Warszawy na Mazury "siódemka" czy "s8"?

06 Sie 2019, 13:46

Znalazłem co najmniej dwie opcje. Pierwsza to S-8 do Zambrowa i stamtąd DK-63 do Giżycka (albo też DK63 i za Łomża DK61 do Szczuczyna i dalej DK58 do Piszu i stamtąd znowu DK63 aż do Giżycka). Druga alternatywa to "siódemka" do Olsztynka, dalej S-51 do Olsztyna, by później jechać S-16, a za Olsztynem DK16 do Mrągowa i DK59 do Giżycka. Która opcja najlepsza? Jak wiadomo, "siódemka" to również droga nad morze oraz "na upartego" także dojazd do Bydgoszczy czy Szczecina, ale drogi na wschodzie też zapewne puste nie stoją.
Tomasz91
Nowicjusz
 
Posty: 8

Re: Z Warszawy na Mazury "siódemka" czy "s8"?

06 Sie 2019, 14:02

Popularną siódemkę odpuść bo to jest masakra w okresie letnim i w jakich godzinach byś nie jechał to jest ciężko. Najgorzej ten odcinek między Płońskiem, a Nidzicą bo tam jeden pas, często korki itd.

Moim zdaniem najlepsza opcja to W-wa > Zambrów (lecisz cały czas ekspresówką) później Łomża (droga dobra i ten odcinek w miarę szybko jedziesz) w samej Łomży masz dwa mosty i tu warto sprawdzić który wybrać bo ten pierwszy jak lecisz z Zambrowa gdzie kieruje nawigacja często w godzinach szczytu stoi bo za nim jest skrzyżowanie gdzie musisz ustąpić pierwszeństwa. Dalej bym poleciał na Szczuczyn droga bardzo dobra, a później tak jak piszesz Pisz i Giżycko.

Ja bym tak pojechał :ok:
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4567
Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam

Re: Z Warszawy na Mazury "siódemka" czy "s8"?

06 Sie 2019, 16:54

Masz na myśli most przez Narew?
Tomasz91
Nowicjusz
 
Posty: 8

Re: Z Warszawy na Mazury "siódemka" czy "s8"?

06 Sie 2019, 21:22

Tomasz91 napisał(a):Masz na myśli most przez Narew?
Tak. Jadąc tędy [link wygasł] jest ten problem z felernym skrzyżowaniem i warto pojechać [link wygasł] lub tak [link wygasł] Wszystko oczywiście zależy o której godzinie będziesz tam przejeżdżał przez miasto.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4567
Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry Toyota Camry
    Nowa Toyota Camry to kolejny wielki powrót. Japoński sedan był niedostępny w polskich salonach Toyoty przez 14 lat. W tym roku powrócił i tak jak nowy RAV4 jest oparty na modułowej platformie GA-K z rodziny ...
    Skoda Roomster Fresh - seria limitowana Skoda Roomster Fresh - seria limitowana
    Dzięki nowej wersji, Skoda Roomster stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dla rodzin czy osób poszukujących funkcjonalnego i pakownego auta. Skoda Roomster ze względu na swoje rozmiary i funkcjonalność jest z natury ...

  •