Zakup 4x4

03 Cze 2011, 22:02

Witam

Jestem nowym fanem 4x4 - jeszcze bez samochodu 4x4.
Poszukuję samochodu 5 drzwiowego z "dużym" bagażnikiem do jazdy głównie szosa + łatwy teren.

Juto jadę obejrzec HUNDAI GALLOPER z ogłoszenie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

oraz NISSAN TERRANO z ogłoszenia:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zna może ktoś te konkretne egzemplarze :?:
Wdzięczny będę za wszystkie sugestie i porady dotyczący powyższych ofert :!:
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

04 Cze 2011, 21:08

Isuzu Trooper/Opel Monterey.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Cze 2011, 18:07

Czimi napisał(a):Isuzu Trooper/Opel Monterey.


Też myślałem o tym samochodzie - niestety nie mogę zlokalizować nic sensownego w cenie ok 15000 rocznik po 1995 silnik Diesel.

Jeśli ktoś sprzedaje taki samochód to proszę o kontakt :shock:
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

05 Cze 2011, 18:12

Malo popularne u nas, a dobre i trwale autka, LR Discovery II jakbys zadbanego i nie skatowanego w terenie znalazl to tez bedzie dlugo sluzyl jeszcze.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

05 Cze 2011, 19:13

Wydaje mi się, iż 15tys to trochę za mało za przyzwoity egzemplarz Discovery.
Nie wiem też jak wyglądają koszty eksploatacji - słyszałem, iż utrzymanie Land Rovera jest drogie (cena części).
Jaki silnik Disco polecasz?
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

05 Cze 2011, 20:11

Witaj. Montka w dobrym stenie kupiłem za 9000 zł z 1993 r .Jeśli zainwestuje w niego 2000 to będzie jak nowy. :wink: Oczywiście do ceny kupna dolicz koszty rejestracji i ubezpieczenia ok 1000zł+pakiet startowy. Na co dzień jeżdżę LR części są tanie a trwałość duża.
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Moto Show - Skaryszew 2011 / relacja
    Impreza Auto Moto Show w Skaryszewie już za nami! Gorący i pełen wysokiego ciśnienia dźwięku weekend minął nam szybko i również w tym roku okazał się dużym sukcesem. W sobotę można było zobaczyć przymiarki do konkurencji ...

05 Cze 2011, 20:57

Motory diesla w Disco daja rade, Disco II ma zreszta tylko 1 diesla. Disco I, ma 2 rozne, montowane w zaleznosci od rocznika, oba tez daja rade.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Takie prawie ze 1-sze lepsze ogloszenie, troche z disco II za 15k zl mnie ponioslo faktycznie, chociaz moze by znalazl jakby poszukal. Jakies mega porzadane one nie sa, to nie Mercedes W463, ktory 10 letni potrafi kosztowac 60-70kzl nawet, ch...a wie czemu.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

06 Cze 2011, 06:31

Dzięki za porady - przeglądam dalej ogłoszenie - może coś ciekawego znajdę.

Oglądałem w weekend dwa Nissany Terrano:
-1999r 5-drzwiowy, silnik 2.7 TDi 125KM, skrzynia manualna
- 2000r. 5-drzwiowy, silnik 2.7 TDi 125KM, automat
oba egzemplarze z problemami z rdzą :mrgreen: (praktycznie brak nadkoli + pod fotelami z tyłu dziury wielkości kartki A4).
Czy w TERRANO takie blachy to standard czy znalazłem zaniedbane egzemplarze?
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

06 Cze 2011, 07:50

disco II mało popularne? za 15tysi to fakt, popularne nie będzie.
szukaj montka lub terrano, lepsze auta na co dzień, wygodniejsze, bardziej poreczne po czarnym (IFS z przodu) niż diskacz.
problem rdzy to nie problem - auta są na ramie i ona jest elementem nośnym, nie buda. a budę da się wyspawać :wink:
SCARAB TEAM
Karson
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2335
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Kielce

06 Cze 2011, 08:43

Jak się zdecydujesz na Montereya w dieslu to szukaj silnika 3.1TD, a unikaj 3.0TD.
Do 96 roku Monterey był składany w Japonii. Ma ocynkowaną budę i grubą ramę.
Pozdrawiam :wink:
zawsze spoko!
Don't worry, źryj chappi ;-)
Stiopa
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: Poznań

06 Cze 2011, 08:48

w trooperze/montereyu (przed 98rokiem) rdzy na budzie nie uświadczysz, no chy ba że auto było naprawiane, lub stało w krzorach przez 3-4 lata,
po prostu po problemach z wcześniejszym troopkiem isuzu przyłożyło się do nadwozia :mrgreen: problem zaczyna się na powrót po 2000 roku kiedy weszli księgowi do produkcji :evil:

troper/monterey jest w środku obszerniejszy niż disco, a w porównaniu tych samochodów wytrzymałość podzespołów w terenie podobna, mimo że monciak ma IFS, przez co jest niestety też cięższy delikatnie od disco, i pali literek więcej
troopa zwykle można znaleść z dobrym wyposażeniem, i nie należy bać się aut z lat 92-96 wbrew pozorom oprócz ergonomii to jest to samo ;) w 96 była zmiana deski i monterey z tego rocznika z nową deską a starym napędem jest w zasadzie chyba najlepszą opcją autka na co dzień i na wycieczki :wink:
za 15 znajdziesz dobrego montereya, ale jedna zasada nie patrz na rocznik i na przebieg, patrz na stan techniczny auta, wbrew pozorom auto starsze i z większym przebiegiem może być lepsze technicznie od nowszego, no i ostatnia sprawa nie kupuj auta oczami :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

06 Cze 2011, 18:30

nie kupuj auta oczami :mrgreen:[/quote]

Z powodu na brak znajomego mechanika (sam jestem kierowcą bez zdolności mechanicznych :cry: ) przed kontrolą wybranego auta w serwisie muszę kupic auto oczami (jeszcze żadne z kilku obejrzanych nie "zaprosiłem" do firmowego serwisu lub "niezależnego od sprzedającego" warsztatu samochodowego :oops: ).

Chyba przekonany jestem do Opla Monterey (tylko nie widzę w sąsiedztwie interesującego ogłoszenia).

Co sądzicie o Hyundaiu Galloperze - wydaje mi się, iż jest to przyzwoite auto - główną wadą jest chyba przyspieszenie (w czasie jazdy próbnej stwierdziłem - brak przyspieszenia) a biorąc pod uwagę iż 80% będę jeździł po czarnym może to byc problem. Ale kto wie - może kupic Gallopera?
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

06 Cze 2011, 18:45

jeśli chcesz mieć przyśpieszenie to w prawie 2 tonowym syfie musisz mieć przynajmniej 180 koni :mrgreen:
więc albo benzyna najlepiej V6 lub V8 ewentualnie r4 tyle że dużolitrażowa, albo na prawde dobry diesel :mrgreen:
ale co za tym idzie spalanie :twisted: monciaka/troopera z 3,2V6 kupisz bez problemu, Pajero (galoper to taka niby kserółka pajero) z 3.0V6 też, te auta się zbierają i fajnie jeżdżą
jeśli kupujesz w dieslu niestety licz się z marnymi osiągami, przyśpieszanie w granicach 15-19 sekund max prędkość w granicach 130-150 przy czym i tak najlepiej się jeździ koło 90 :wink:
auto należy sprawdzić przed zakupem, w krk to zrobisz na przykłąd na prandoty,
w KRK był do sprzedania jeszcze niedawno długi monciak 3,2 :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

06 Cze 2011, 19:02

pocieszny napisał(a):
auto należy sprawdzić przed zakupem, w krk to zrobisz na przykłąd na prandoty,
w KRK był do sprzedania jeszcze niedawno długi monciak 3,2 :wink:


Możesz poda adres warsztatu na Prandoty?

W KRK znalazłem ogłoszenie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

szczerze mówiąc wolę Diesla (choc może i gaz (nigdy nie miałem samochodu z gazem :wink: ) nie jest taki zły - oczywiście związane to jest z mniejszym bagażnikiem).
Dodatkowo w takich ogłoszeniach odstrasza mnie przebieg 130 000km w samochodzie z 1996r (wydaje mi się, iż licznik odzyskał w sposób sztuczny "drugą młodośc").
Anceps remedium melius quam nullum
anceps
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Małopolska

06 Cze 2011, 19:17

nie patrz na licznik ja w swoim z 93 miałem w chwili zakupu 150kkm po 7 miesiącach jest 200 prawie :mrgreen:
liczy się stan techniczny pojazdu, ogólne zmęczenie, stan ramy,
ja mam RSa 3,2V6 kulam się na codzień i jestem bardzo zadowolony
to jest Prandoty 6 lub 7 jak wpiszesz sobie na googlach PaintFix Pro kraków to będzie mapka a warsztat Lolka jest obok i stoją przed nim troopery i monciaki wszelakiej maści :mrgreen: długie krótkie małe duże stare nowe jakie se stryjenka chce obejrzeć ;)właściciel i pracownicy też się tymi wynalazkami poruszają :mrgreen:
jeśli chodzi o auto to właśnie taki, już nowa deska ale jeszcze stary silnik i napęd :wink: mój krótki spala w granicach 14 litrów LPG na 100 benzyny w granicach 12, nowsze niestety nie zamykają się już w tak optymistycznych wartościach :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)