Zakup AUDI w TDI

13 Paź 2011, 15:59

Witam, jestem posiadaczem BMW E39 z 1998r silnik 2.5TDS, mianowicie kosztu utrzymania i CIĄGŁEJ eksploatacji są zbyt duże, ciągle cos się dzieje wiec zamierzam kupić audi. Lubie samochody średniej klasy dlatego kupiłem E39 , na to auto z silnikiem common raili mnie nie stać . Zastanawiam sie głównie nad AUDI A4/A6 . Silnik tylko w dieslu, obojętnie czy sedan czy kombi. Jeśli A4 to B5 jeśli A6 to C5.. Najbardziej interesował by mnie silnik 2.5TDI V6 niestety większość opinii znalezionych w goglach są negatywne i głoszą ze to najbardziej awaryjny i drogi w utrzymaniu silnik audi, natomiast drugim silnikiem jest 1.9 TDI, mówią ze dobry tanie części oszczędny, ale zastanawiam się czy nie będzie za słaby. Dodam też ze interesują mnie tylko manualne skrzynie. Miałem okazje raz sie przejechać A6 2.5TDI quatro niestety w automacie to przyspiesza podobnie jak moje BMW.Auto ma być wygodne ciche i ekonomiczne, myślałem jeszcze ewentualnie o Passacie B5 1.9TDI.

Proszę o wasze opinie i pomoc w wyborze jakiego auta szukać, z góry dzięki i pozdrawiam
edward85
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: BMW 525 TDS E39

13 Paź 2011, 16:29

Kup A6 C4 z 2,5 TDI 140KM R5, do tego chip i masz 170KM, motor bardzo trwaly i udany, autko tak samo.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

13 Paź 2011, 16:46

Nie wiemy jaki masz budżet :) jednym z trwalszych/ dynamicznych i ekonomicznych silników jest 2.9TD w W210, 129km@ 300Nm, spalanie od 6,5 do maksymalnie 8-9l średnio 7-8l. Jeszcze godne polecenia silniki to 2.7CDI 170km oraz 3.2CDI 197km. W W210 po roku 1997 została poprawiona ochrona antykorozyjna.
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Czy używane opony są bezpiecznym wyborem?
    Zakup nowych opon to wydatek, który każdy kierowca powinien traktować w kategorii inwestycji – opony są jedynym elementem łączącym auto z jezdnią. To od ich jakości i sprawności zależą nie tylko osiągi samochodu ...