Małe auto do miasta, 30-40k

Wczoraj, 16:16

Dzień dobry,

poszukuję auta do miasta. Jazda w 99% w mieście na odcinkach 2-5km (ma to być drugie auto typowo do jazdy po mieście, na dalsze trasy posiadamy superb). Ze względu na przebiegi myślałem o benzynie (spalanie raczej gra drugorzędną rolę, bo obecnie nasze rocznie przebiegi są rzędu 5-10k km, więc czy auto będzie paliło 5 czy 10l nie ma to aż takiego znaczenia).
Żonie bardzo podoba się fiat 500 (to ma być auto głównie dla niej), jednak ze względu na podwożenie czasami dwójki dzieci do przedszkola auto w wersji 3 drzwiowej raczej nie ma sensu?

Nasze typy:
- mini countryman 1.6 98KM?
- alfa romeo giulietta
- fiat 500x
- nissan juke
- nissan leaf (mój wymysł ze względu na dość spore nadwyżki z fotowoltaiki na starych zasadach).

Nie znamy się na autach pod względem mechanicznym - patrzymy wizualnie. Staram się czytać opinie po forach, ale bardzo często są one sprzeczne w zależności od danego forum stąd post z prośbą o poradę.

Budżet to 30-40k.
Z góry dziękuję za sugestie.
sebastiansdl
Obserwowany
 
Posty: 1