Auto 30-40k ~ właścicieli Volvo S60 zapraszam.

25 Lis 2010, 19:48

Witajcie, mam dylemat jakie auto kupić w przedziale cenowym 30-40k. Poczytałem na forach rozejrzałem się za opiniami innych i znajomych i już sam niewiele wiem :p
Z początku wysnułem założenie że potrzebny mi jest diesel (obecnie 2l silnik benzynowy jest wręcz pożeraczem tego surowca). Tak więc zacząłem się interesować samochodami typu:
Opel Vectra C po FL (ewentualnie Zafira z tym samym silnikiem) - silnik 1.9 150km
Ford Mondeo MK3 - silniki 2.0 TDCI 115-130km
Jednak ludzie stwierdzili że to nie ma sensu, iż diesel do miasta się nie nadaje, ciągłe naprawy koła dwumasowego i zapychający się filtr DPF. Dodam iż głównie planuje jeździć po mieście, Warszawie...
Tak więc pojawiły się opinię aby jednak wziąć benzyne, tutaj się w ogóle nad niczym specjalnie nie zastanawiałem bo jakoś wolałbym jednak dobrać się do jakiegoś diesla.
Kolejne opinie natomiast są aby wziąć starsze auto ale z marką...
Audi A4 B6 - silnik 1.9 TDI 131km
BMW E46 - silnik 2.0 D 150km
Alternatywą do wszystkiego stały się jeszcze dwie grupy
Francuzy których cena jest co najmniej dziwna:
Citroen Xsara Picasso - 1.6 HDi 110km
Peugeot 407 - 2.0 HDi 136km
I Chevrolet Epica o którego istnieniu dowiedziałem się z allegro - 2.0 CRD 150km
A i na koniec zapomniałbym o tym że do każdego wątku zawsze dodawany jest passat..
więc i tu niech pojawi się jakiś 2 l diesel.

Jako że już się o tym tyle naczytałem sam nie wiem co jest dobre a co nie. Dlatego prosiłbym Was o pomoc. Nie musicie się sugerować tym co jest wymienione. Chodzi tutaj o jakiś w miarę spory samochód który będzie miał w sobie silnik diesla który da radę go popchnąć :P Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Fajnie by było jakbyście przykłady poparli jakimiś swoimi doświadczeniami (że części tanie, mało awaryjny itp). Auto planuje na dłużej więc muszę się do niego upewnić. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Szkolek, 25 Lis 2010, 23:20, edytowano w sumie 1 raz
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 20:12

Polecam Ci wspomnianą przez Ciebie Vectre z silnikiem Diesla 1,9 CDTi 150KM.

Mogę zaproponować Ci jeszcze Volvo S60. Samochód naprawdę warty swojej ceny.

[link do Otomoto wygasł]

Do 40 tys. zł na pewno znajdziesz pełną wersję wyposażenia. Auto jest komfortowe, dynamiczne, a zarazem ekonomiczne. Wygląd również ma bardzo przyzwoity
Ostatnio edytowany przez pinio124, 25 Lis 2010, 23:08, edytowano w sumie 1 raz
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Lis 2010, 20:36

A to bardzo ciekawa propozycja. Nawet nie patrzyłem na ten samochód.
Volvo S60 - 2.4 D 163km wygląda bardzo przyzwoicie i cenowo jest ok.
Tylko czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat 5-6 letniego takiego auta? Pozdrawiam.
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 21:30

Elo, ja mam takie auto tylko już 7 letnie, polecam je z czystym sumieniem, wygodne, bezpieczne, w mieście weźmie jakieś 8 litrów średnio, na trasie ze 2 litry mniej, raczej bezawaryjne, mam je od 2 lat i nic sie przykrego nie zdarzyło, zaczyna sie cieszyć S60 coraz większym wzięciem aczkolwiek wciąż jeszcze jest mało popularne, fajnie sie siedzi, nie żałuje że mam to a nie E46 którego szukałem :)
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2010, 21:32

Suli napisał(a):Elo, ja mam takie auto tylko już 7 letnie, polecam je z czystym sumieniem, wygodne, bezpieczne, w mieście weźmie jakieś 8 litrów średnio, na trasie ze 2 litry mniej, raczej bezawaryjne, mam je od 2 lat i nic sie przykrego nie zdarzyło, zaczyna sie cieszyć S60 coraz większym wzięciem aczkolwiek wciąż jeszcze jest mało popularne, fajnie sie siedzi, nie żałuje że mam to a nie E46 którego szukałem :)


To może mógłbyś jeszcze dopowiedzieć ile przebiegu masz aktualnie? I swoją drogą czy te koła dwumasowe i filtr DPF także są w tym silniku? Czy wtedy jeszcze tego nie montowano?
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 21:57

Również polecam s60, ale wydaje mi się, że to z linka jest jeszcze do opłat, bo rejestracja zamazana, a nic nie pisze na temat tego, żeby był opłacony albo zarejsetrowany, więc trzeba doliczyc 18,6 % jeszcze.
barney
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy luksusowe SUV-y mogą być ekologiczne?
    Jeszcze dekadę temu aspekt ekologii w segmencie samochodów klasy premium nie był brany przez producentów pod uwagę tak mocno, jak w chwili obecnej. Co więcej, samochody luksusowe produkowane dzisiaj mogą poszczycić ...

25 Lis 2010, 22:12

barney napisał(a):Również polecam s60, ale wydaje mi się, że to z linka jest jeszcze do opłat, bo rejestracja zamazana, a nic nie pisze na temat tego, żeby był opłacony albo zarejsetrowany, więc trzeba doliczyc 18,6 % jeszcze.


Tzn odebrałem to jako przykład i przyjrzałem się na inne. W tej cenie są tak 140-200 tysięcy przebieg. Czy orientujecie się może czy to jeszcze pojeździ? :p jak to z silnikami jest?
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 23:22

mój miał w momencie zakupu niby 161 tys.km a teraz ma 218 tys.km i jeździ ale ja nie wierze do końca w ten przebieg myśle że tak minimum 50 tys miał za mało gdy go kupowałem ;/ kumpel teraz kupił też S60 z 2007r nie wiem za jaka kwote ale przebieg niby 86 tysiecy w który ja w ogóle nie wierze i od 3 miesiecy jeździ i nic :P te silniki D5 są chwalone jako że mają niską awaryjność, co do benzyny to nie wiem bo ja tylko diesla szukałem :D
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2010, 23:24

swietne 2,4 pod gaz :wink: no i diesel d5 tez bdb. opisze Ci jutro 2 v70 ktore sa w mojej rodzinie od jedna 3 a druga od 7 lat... powiem ze za czesto sie nie psuja a przebiegi to 100 i 420 chyba ta starsza juz :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

26 Lis 2010, 08:52

Tata miał V70 II generacji D5 163KM i jest to świetny samochód ;) Jak pierwszy raz wsiadł za jego kierownicę to cały czas zachwalał jego prowadzenie. Silnik D5 jest dynamicznym silnikiem i dzięki sporemu momentowi obrotowemu jak na tą pojemność zbiera się prawie z każdych obrotów :) Jak kupiliśmy to auto to miało 170tys. km, a po 2 latach gdy je sprzedawaliśmy(w zimę nie dawało rady w terenach w którym mieszkamy :P) miało 265tys. i nic przez ten okres się nie zepsuło. Samochód bardzo ekonomiczny. Na Trasie z Holandii do PL(1000km) przy jeździe ok. 180-200km/h przez autostrady i w Polsce przy 160-190km/h komputer wykazał średnie spalanie na poziomie 8l/100km ;)
A to Volvo pinio może mieć nawet 185KM bo Volvo wprowadziło taki mały facelifting i przy okazji zmodernizowało silnik zmieniając cały blok na aluminiowy, a do tego troszku moc podnieśli :)
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lis 2010, 10:49

Jeśli chodzi o przebiegi w S60, to mogą je osiągnąć baaardzo duże. Jeździłem Volvo S60 z przebiegiem 280 tys. km i jeździł bez zarzutów :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

26 Lis 2010, 15:37

Też polecam ci to Volvo
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

26 Lis 2010, 16:14

Super, wygląda to bardzo obiecująco. Dziękuje wszystkim.
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

26 Lis 2010, 17:17

Ja natomiast skłaniałbym się w stronę Vectry, ale także Alfy ( Jest niedoceniona, a nie brakuje jej niczego). :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005