Auto 30-40k ~ właścicieli Volvo S60 zapraszam.

25 Lis 2010, 19:48

Witajcie, mam dylemat jakie auto kupić w przedziale cenowym 30-40k. Poczytałem na forach rozejrzałem się za opiniami innych i znajomych i już sam niewiele wiem :p
Z początku wysnułem założenie że potrzebny mi jest diesel (obecnie 2l silnik benzynowy jest wręcz pożeraczem tego surowca). Tak więc zacząłem się interesować samochodami typu:
Opel Vectra C po FL (ewentualnie Zafira z tym samym silnikiem) - silnik 1.9 150km
Ford Mondeo MK3 - silniki 2.0 TDCI 115-130km
Jednak ludzie stwierdzili że to nie ma sensu, iż diesel do miasta się nie nadaje, ciągłe naprawy koła dwumasowego i zapychający się filtr DPF. Dodam iż głównie planuje jeździć po mieście, Warszawie...
Tak więc pojawiły się opinię aby jednak wziąć benzyne, tutaj się w ogóle nad niczym specjalnie nie zastanawiałem bo jakoś wolałbym jednak dobrać się do jakiegoś diesla.
Kolejne opinie natomiast są aby wziąć starsze auto ale z marką...
Audi A4 B6 - silnik 1.9 TDI 131km
BMW E46 - silnik 2.0 D 150km
Alternatywą do wszystkiego stały się jeszcze dwie grupy
Francuzy których cena jest co najmniej dziwna:
Citroen Xsara Picasso - 1.6 HDi 110km
Peugeot 407 - 2.0 HDi 136km
I Chevrolet Epica o którego istnieniu dowiedziałem się z allegro - 2.0 CRD 150km
A i na koniec zapomniałbym o tym że do każdego wątku zawsze dodawany jest passat..
więc i tu niech pojawi się jakiś 2 l diesel.

Jako że już się o tym tyle naczytałem sam nie wiem co jest dobre a co nie. Dlatego prosiłbym Was o pomoc. Nie musicie się sugerować tym co jest wymienione. Chodzi tutaj o jakiś w miarę spory samochód który będzie miał w sobie silnik diesla który da radę go popchnąć :P Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Fajnie by było jakbyście przykłady poparli jakimiś swoimi doświadczeniami (że części tanie, mało awaryjny itp). Auto planuje na dłużej więc muszę się do niego upewnić. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Szkolek, 25 Lis 2010, 23:20, edytowano w sumie 1 raz
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 20:12

Polecam Ci wspomnianą przez Ciebie Vectre z silnikiem Diesla 1,9 CDTi 150KM.

Mogę zaproponować Ci jeszcze Volvo S60. Samochód naprawdę warty swojej ceny.

[link do Otomoto wygasł]

Do 40 tys. zł na pewno znajdziesz pełną wersję wyposażenia. Auto jest komfortowe, dynamiczne, a zarazem ekonomiczne. Wygląd również ma bardzo przyzwoity
Ostatnio edytowany przez pinio124, 25 Lis 2010, 23:08, edytowano w sumie 1 raz
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Lis 2010, 20:36

A to bardzo ciekawa propozycja. Nawet nie patrzyłem na ten samochód.
Volvo S60 - 2.4 D 163km wygląda bardzo przyzwoicie i cenowo jest ok.
Tylko czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat 5-6 letniego takiego auta? Pozdrawiam.
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 21:30

Elo, ja mam takie auto tylko już 7 letnie, polecam je z czystym sumieniem, wygodne, bezpieczne, w mieście weźmie jakieś 8 litrów średnio, na trasie ze 2 litry mniej, raczej bezawaryjne, mam je od 2 lat i nic sie przykrego nie zdarzyło, zaczyna sie cieszyć S60 coraz większym wzięciem aczkolwiek wciąż jeszcze jest mało popularne, fajnie sie siedzi, nie żałuje że mam to a nie E46 którego szukałem :)
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2010, 21:32

Suli napisał(a):Elo, ja mam takie auto tylko już 7 letnie, polecam je z czystym sumieniem, wygodne, bezpieczne, w mieście weźmie jakieś 8 litrów średnio, na trasie ze 2 litry mniej, raczej bezawaryjne, mam je od 2 lat i nic sie przykrego nie zdarzyło, zaczyna sie cieszyć S60 coraz większym wzięciem aczkolwiek wciąż jeszcze jest mało popularne, fajnie sie siedzi, nie żałuje że mam to a nie E46 którego szukałem :)


To może mógłbyś jeszcze dopowiedzieć ile przebiegu masz aktualnie? I swoją drogą czy te koła dwumasowe i filtr DPF także są w tym silniku? Czy wtedy jeszcze tego nie montowano?
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 21:57

Również polecam s60, ale wydaje mi się, że to z linka jest jeszcze do opłat, bo rejestracja zamazana, a nic nie pisze na temat tego, żeby był opłacony albo zarejsetrowany, więc trzeba doliczyc 18,6 % jeszcze.
barney
Początkujący
 
Posty: 89
Miejscowość: polska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

25 Lis 2010, 22:12

barney napisał(a):Również polecam s60, ale wydaje mi się, że to z linka jest jeszcze do opłat, bo rejestracja zamazana, a nic nie pisze na temat tego, żeby był opłacony albo zarejsetrowany, więc trzeba doliczyc 18,6 % jeszcze.


Tzn odebrałem to jako przykład i przyjrzałem się na inne. W tej cenie są tak 140-200 tysięcy przebieg. Czy orientujecie się może czy to jeszcze pojeździ? :p jak to z silnikami jest?
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

25 Lis 2010, 23:22

mój miał w momencie zakupu niby 161 tys.km a teraz ma 218 tys.km i jeździ ale ja nie wierze do końca w ten przebieg myśle że tak minimum 50 tys miał za mało gdy go kupowałem ;/ kumpel teraz kupił też S60 z 2007r nie wiem za jaka kwote ale przebieg niby 86 tysiecy w który ja w ogóle nie wierze i od 3 miesiecy jeździ i nic :P te silniki D5 są chwalone jako że mają niską awaryjność, co do benzyny to nie wiem bo ja tylko diesla szukałem :D
Suli
Nowicjusz
 
Posty: 37

25 Lis 2010, 23:24

swietne 2,4 pod gaz :wink: no i diesel d5 tez bdb. opisze Ci jutro 2 v70 ktore sa w mojej rodzinie od jedna 3 a druga od 7 lat... powiem ze za czesto sie nie psuja a przebiegi to 100 i 420 chyba ta starsza juz :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

26 Lis 2010, 08:52

Tata miał V70 II generacji D5 163KM i jest to świetny samochód ;) Jak pierwszy raz wsiadł za jego kierownicę to cały czas zachwalał jego prowadzenie. Silnik D5 jest dynamicznym silnikiem i dzięki sporemu momentowi obrotowemu jak na tą pojemność zbiera się prawie z każdych obrotów :) Jak kupiliśmy to auto to miało 170tys. km, a po 2 latach gdy je sprzedawaliśmy(w zimę nie dawało rady w terenach w którym mieszkamy :P) miało 265tys. i nic przez ten okres się nie zepsuło. Samochód bardzo ekonomiczny. Na Trasie z Holandii do PL(1000km) przy jeździe ok. 180-200km/h przez autostrady i w Polsce przy 160-190km/h komputer wykazał średnie spalanie na poziomie 8l/100km ;)
A to Volvo pinio może mieć nawet 185KM bo Volvo wprowadziło taki mały facelifting i przy okazji zmodernizowało silnik zmieniając cały blok na aluminiowy, a do tego troszku moc podnieśli :)
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

26 Lis 2010, 10:49

Jeśli chodzi o przebiegi w S60, to mogą je osiągnąć baaardzo duże. Jeździłem Volvo S60 z przebiegiem 280 tys. km i jeździł bez zarzutów :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

26 Lis 2010, 15:37

Też polecam ci to Volvo
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

26 Lis 2010, 16:14

Super, wygląda to bardzo obiecująco. Dziękuje wszystkim.
Szkolek
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Wwa

26 Lis 2010, 17:17

Ja natomiast skłaniałbym się w stronę Vectry, ale także Alfy ( Jest niedoceniona, a nie brakuje jej niczego). :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005