Zakup auta w Niemczech

27 Mar 2021, 12:17

Halo. Za jakieś 2-3 miesiące będę musiał zmienić auto. Mieszkam i pracuję w Niemczech. Na zakup auta mogę przeznaczyc 12-14k euro. Bardziej jeżdżę po mieście niż na autostradzie. Do roboty mam 12 km w jedną stronę. Rocznie robię koło 15-20 tyś km. Temu lepszą opcją jest chyba benzyna. Bardziej odpowiada mi SUV niż sedan czy kombi. Fajnie jakby był automat, czujniki parkowania czy kamera cofania też by się przydała. Co myślicie o Mazdzie cx5?

[link do mobile.de wygasł]
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

27 Mar 2021, 21:52

Nie działa link,ale o tym modelu i jego minusach,lubią go złodzieje,ceny części w ASO nieprzyzwoicie wysokie,byłoby tańsze,niestety popyt winduje cenę,silniki benz są rzeczywiście świetne,jeden z moich braci ma CX3,zaskakujaco mało pali,praca silnika 2.0 nie powala,cos między benzyną a dieslem,ale po zamknięciu maski pracuje w miarę cicho,jeszcze mogę się przyczepić do komfortu jazdy ale myślę,ze Mazda fatalnie dobrała profil opon,215 tki to przy tak niedużym aucie nieporozumienie,do tego profil 60,po prostu zawiesie przez to zbyt sztywne,nie lubiłbym jeżdzić tym autem tylko z tego względu,ale po dobraniu opon pod tę budę jeżdziłoby się nią rewelacyjnie,auto oczywiście godne polecenia,jak najbardziej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2021, 18:33

Z racji tego, ze w pracy mialbym rope po duzo nizszej cenie zastanawiam sie nad dieslem. Wiem, ze odcinki, ktore jezdze sa troche krotkie. Zawsze w razie czego moge 2-3 razy w miesiacu przegonic samochod na autostradzie. Bardzo podobaja mi sie takie Mercedesy, czy ktos moglby mi napisac czy jest sens pchac sie w takiego mercedesa, ktory juz bedzie mial troche lat, ale za to ponoc sa bardzo solidne czy szukac czegos mlodszego? Bede wdzieczny za pomoc.

Mercedes-Benz C 220 CDI

[link do mobile.de wygasł]
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 18:51

Pytanie,9 letni Mercedes i 70 tyś km przebiegu,to pierwsza rzecz,druga,ten silnik to chyba OM 651,kupić łatwo,trudniej będzie sprzedać,dlaczego? Nawet nie będę opisywał,jeśli ktoś wdepnie w ten silnik a lubi się zacierać ot tak sobie,przeklnie gwiazdy wszystkie,nawet te na niebie,pomyśl o porządnej konstrukcji,na Mercedesy nawet nie spozieraj,no chyba,że ma ten przebieg :D
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2021, 18:57

Najlepsze silniki do 2009 roku, czytalem o tym. Kompletnie juz nie wiem na szukaniu czego sie skupic... Moglbys cos mi polecic? W sumie to juz obojetnie benzyna czy diesel. Zalezy mi na solidnosci.Skrzynia biegow nie ma znaczenia, fajnie jakby autko mialo te 150 koni.

Znajomy sprawdzal VIN tego mercedesa i faktycznie ma 70 tys przebiegu.
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 19:19

Tak ,tak,poprzedni silnik był OK,robił 500 tyś km bez ,,dotykania,, Co ja bym kupił? Tak przeglądałem te wszystkie segmenty,ceny,utraty wartości,opinie mechaników(ten Mercedes nie jest klasyfikowany zbyt wysoko,naturalnie wśród używek) no i? Nie widzę konkurencji dla Fiata Bravo II,1.9 JTD 150 KM,gdybym miał kupować jakiekolwiek auto z dieslem,kupiłbym tylko to auto.Jedyny jego minus taki,że brakuje mu gwiazdy na masce,wtedy wart byłby dwukrotnie wyższej ceny.150 KM przy tak lekkim samochodzie?Brat kolegi miał to auto,wyścig szczurów,wiadomo,był mega zadowolony z tego auta,no ale wyścig wiadomy,sprzedał i kupił BMW F31 z silnikiem 2.0 w dieslu,ten badziewny silnik poprawiono po lifcie,teraz podobno jest już OK,gdy powiedziałem mu,że zrobił błąd,70 tyś za auto,które może go zgrillować,że zamienił siekierę Fiskarsa na spróchniały trzonek,uśmiechał się,pewnie myśląc ,że mu zazdroszczę,poczytał,udał się do ASO BMW na wymianę felernego EGR,widzę po nim,ze chodzi trochę struty,czemu? Niemieckie auta potrafią podoić z kieszeni,już chyba o tym wie.Kolego,celuj w Bravo II,będziesz Pan zadowolony,szkoda kasy,zostanie w kieszeni niezła kwota.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2021, 19:28

Tu z Bravo bedzie problem w znalezeniu, a KIA lub Hyundai?
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 19:49

Który segment?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2021, 19:51

Hyundai Tucson sa fajne.

A jak sprawa sie ma z Audi?

[link do mobile.de wygasł]
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 20:08

bartocha napisał(a):A jak sprawa sie ma z Audi?

[link do mobile.de wygasł] ... 90ea3ce352
jakoś średnio ufam Niemcom o imieniu Mostafa :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

13 Kwi 2021, 20:13

Jakies jeszcze pomysly?:D
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 20:13

Widzę,że Niemcy bardzo mało jeżdżą,nie sądzę by był jakikolwiek inny naród,który tak mało jeżdzi,to dobre auto,pierwsze awarie silnika mogą się zdarzać przy przebiegu ok.250 tyś km,głównie problemy z pompami wysokiego ciśnienia,optymalny silnik to 136 KM,im mocniejszy tym większe ryzyko awarii,ok.10 tyś km rocznie? To oni na piechotę robią więcej,w ogóle po co Niemcom samochody?Pytam z ciekawości,wszystkie samochody sprowadzane z tamtąd nie mają 200 tyś km przebiegu,nawet te 30 letnie diesle,ciekawe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2021, 20:18

a Ford Mondeo?

[link do mobile.de wygasł]
bartocha
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Fiat Punto

13 Kwi 2021, 20:38

Mondeo? Według mnie to lepsze auta od AUDI,ale to moje prywatne zdanie,bo? Skoro ryzyko wystąpienia awarii wysokiego ciśnienia w Audi to pułap 250 tyś km,to w przypadku Mondeo przy tym przebiegu ten silnik dopiero się budzi ,to ,,olbrzym,,na kołach,mnóstwo miejsca,poza tym Fordy mają świetne zawieszenia,nie widze konkurencji dla tego auta,świetnie wygląda,według mnie pod tym względem deklasuje Audi,ten grill jest obłędny.Ten silnik znajduje się na liście trzech polecanych.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)