Zakup auta z tzw "kratką" - Ostatnie dni na odlicz

18 Lis 2010, 00:19

W obecnym roku istniała możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" (czyli z homologacją ciężarową). Przy zakupie bądź podjęciu samochodu osobowego w leasing, można maksymalnie odliczyć 60% podatku VAT (ale nie więcej niż 6 tyś zł).

Wg projektu ustawy od nowego roku przepisy te jednak mają ulec zmianie. I możliwość odliczenia 100% podatku VAT przy zakupie samochodu z "kratką" nie będzie już możliwa.
W chwili obecnej pojawiają się już problemu z zakupem takich pojazdów z uwagi na duże zainteresowanie nimi.

Z dniem dzisiejszym pozostało 43 dni, kiedy można jeszcze odliczyć 100% VAT. Warto się tym zainteresować planując zakup samochodu do firmy.

pozdrawiam
_________________
Paweł

Doradca online Europejskiego Funduszu Leasingowego
EFL_doradca
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław

18 Lis 2010, 15:16

Kolejny wymysł naszego rządu na pozyskanie dodatkowych milionów/miliardów. Vat w górę, brak możliwości odliczenia od samochodu, od paliwa, do tego rosnąca akcyza i euro za 2 lata - dzięki takim rozwiązaniom w górę pójdzie wszystko, oprócz dochodów rzecz jasna ;) No ale czemu się dziwić skoro ministrem w Polsce zostaje się po skończeniu szkół samochodowych ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

23 Lis 2010, 23:55

Witam,
myślę, że w tym temacie nie warto nam rozmawiać o polityce, ani także o powodach dla których zmiany w odliczaniu VAT przy zakupie samochodów z kratką wejdą w życie.

Dla przedsiębiorcy najważniejsze wydaje się teraz określenie najlepszego rozwiązania, aby skorzystać z jak największych ulg, ponieść jak najmniejsze koszty i rozwijać swoją działalność. Jeśli jednym ze sposobów aby skorzystać jeszcze w 2010 roku z pełnej ulgi na VAT dla aut z homologacją ma być leasing, to ja jestem na tym forum po to, aby wyjaśnić jego zawiłości.

pozdrawiam,
EFL_doradca
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław

24 Lis 2010, 10:27

czy jeśli wezmę w leasing samochód z kratką (dzięki temu odliczę cały VAT, VAT z paliwa będzie można cały czas odliczać? czy tylko do końca roku?)
to po jakim czasie będę mógł usunąć kratkę z samochodu? (nie tracąc oczywiście bonusów płynących z kratki) ?
razor
Początkujący
 
Posty: 70
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...