Zakup Pajero Sport 3,0 V6 lub innej terenówki pod LPG

11 Mar 2013, 18:39

Chcę kupić samochód terenowo-wyprawowy i proszę Was o radę.
Do niedawna brałem pod uwagę wyłącznie leasing nowego samochodu.
Do czasu aż znalazłem ogłoszenie o sprzedaży Pajero Sport 3,0V6 2002r za .... 22tys.zł.

Wydaje mi się, że cena umiarkowana (sądziłem, że te modele są droższe) ale 10lat eksploatacji i 190tys.przebiegu robią swoje :doubt:
By nie wpakować się w przysłowiową kupę proszę Was o pomoc :

- rozrząd wymieniony - jakie inne powżne naprawy są konieczne przy tym przebiegu
- skrzynia automatyczna - czy jest to przeszkoda w wykorzystaniu auta w offroadowych przejażdżkach ?
- brak SS - rozumiem że jest w tych modelach reduktor, jak sobie to autko radzi w terenie ?
- po dołączeniu przodu można nim jeździć po asfalcie ?
- LPG - jaka instalacja jest zalecana do tego silnika,
- czy montaż butli z gazem pod podłogą , w miejsce koła zapasowego jest problemem ?

Proszę Was o wszelkie uwagi w tym temacie. Do tej pory jeździłem co najwyżej SUVami, najczęściej nowymi i nie chcę się nadziać na minę
A może polecicie inne auto z dużą paką i łatwe do zagazowania ?
Słyszałem, że Jeepy Grand Cherokee są dobre pod LPG.

Gdzie w okolicach Łodzi jest dobry serwis 4x4 bym mógł auto przed zakupem sprawdzić ?
Mercedesa A180 sprzedam
Mont
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: BMW i Leśnik
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Mar 2013, 12:06

Mont napisał(a):- rozrząd wymieniony - jakie inne powżne naprawy są konieczne przy tym przebiegu
jak silnik sprawny i ciśnienie oleju trzyma (bardzo ważne) to nic
inna sprawa nie wierze w takie wymiany rozrządu, bo pakoanie kasy zaraz przed srzedażą auta to paranoja i nikt przy zdrowych zmysłach nie robi tego dobrze tylko tanio
Mont napisał(a):- skrzynia automatyczna - czy jest to przeszkoda w wykorzystaniu auta w offroadowych przejażdżkach ?
na 90% tam siedzi skrzynia aisina, choć w 2002 może już cokolwiek, jeśli aisin to bardzo fajna skrzynka i dobrze się sprawuje, automat ma swoje wady i zalety jak zawsze, przykładowo jadąc pod mocną góre zredukujesz bieg w manualu nie, ale też nie zrobisz szybkiego bujania auta przód tył :naughty: sprawdza się taki automat jak każdy inny, pisane było na forum jak sprawdzić :ok:
Mont napisał(a):- brak SS - rozumiem że jest w tych modelach reduktor, jak sobie to autko radzi w terenie ?
jeśli nei ma SS to jest ES (easy select) mocniejsza i lepsza skrzynka rozdzielcza :ok: brak centralnego jest tu akurat zaletą nie wadą, łańcuch do SS który najczęściej pada w tych skrzynkach kosztuje tyle co cała używana skrzynka
Mont napisał(a):- po dołączeniu przodu można nim jeździć po asfalcie ?
NIE
Mont napisał(a):- LPG - jaka instalacja jest zalecana do tego silnika,
sekwencja dobrej jakości, silnik dobrze sprawuje się na LPG
Mont napisał(a):- czy montaż butli z gazem pod podłogą , w miejsce koła zapasowego jest problemem ?
jedyna zaleta to oszczędność miejsca w środku, ale ma to więcej wad niż zalet, mam znajomego który ma tak zmotany zbiornik w Xterrze i jeszcze nic nie urwał :mrgreen:
pajero sport t nic innego jak L200 z zawiasem pajero, więc taki mix pikapa i terenówki, wielkiego szału offroadowego się nei spodzeiwaj, ale jeździć ciekawie i przyjemnie się tym da

co do GC na LPG fajnie jeździ ale na wyprawówkę nadaje się średnio :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

15 Mar 2013, 14:23

Dzięki za konkretne uwagi.
Już zawęziłem poszukiwania właśnie do tego modelu, miałem propozycję kupna 3,5V6 z SS.
Z tego co piszesz, nie warto :/ no i spalanie większe.
Teraz tylko namierzyć zdrowy egzemplarz.
Mercedesa A180 sprzedam
Mont
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: BMW i Leśnik
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Mar 2013, 16:58

uważaj na silniki GDI zagazowanie tego to chora kasa,
gazować można tylko MPI
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Paź 2017, 16:22

Trochę odgrzeje , a jak rozpoznać te dwa rodzaje silnika ?
...ten kto pyta jest glupcem przez piec minut , kto nie pyta jest glupcem cale zycie...
mleki
Początkujący
 
Posty: 68
Zdjęcia: 6
Miejscowość: lubuskie/anglia