Zakup płynu chłodniczego

24 Lut 2015, 13:04

Witam, ostatnimi czasu wyświetla mi się na komputerze pokładowym samochodu komunikat o niskim poziomie płynu chłodniczego i moje pytanie jest teraz takie, czy wystarczy, że kupie płyn chłodniczy tego samego koloru co jest już wlany, czy muszę kupić identycznie taki sam jaki jest dotychczas w zbiorniku?
matevos
Nowicjusz

Prawo jazdy: 30 06 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Astra H
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

24 Lut 2015, 21:27

Kolor płynu nie ma znaczenia - to tylko wymysł producentów. Jeden ma różowy, drugi niebieski, a jeszcze inny zielony.
Jak wiesz jaki masz płyn w układzie, to kup taki sam. Ewentualnie przeczytaj etykietę na bazie czego jest zrobiony i wówczas możesz kupić płyn innego producenta, kóry jest np. tańszy, ale musi mieć tą samą bazę np. glikol.
Oprócz tego, musisz wiedzieć, jaką masz chłodnicę - bo np. do chłodnic aluminiowych jest inny płyn niż do zwykłych.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Lut 2015, 22:15

Problem tkwi w tym, iż nie mam pojęcia jaki płyn jest wlany do zbiornika. Jakie działania w takim razie muszę podjąć?
matevos
Nowicjusz

Prawo jazdy: 30 06 2014
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Astra H
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

12 Wrz 2017, 10:54

są takie płyny jak np ten http://okazje.forumsamochodowe.pl/produ ... kuler.html które nadają się do wszystkich rodzajów chłodnic i możesz je mieszać z innymi płynami (kolor nie ważny) byle były równie wysokiej jakości
maniakauto
Nowicjusz

Auto: Ford Mustang
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Marki samochodowe, które mają najbardziej przywiązanych klientów
    Słynna amerykańska firma analityczna J.D. Power przedstawiła wyniki najnowszego badania 2020 U.S. Automotive Brand Loyalty Study, które ukazuje poziom przywiązania klientów do poszczególnych marek samochodowych. ...
    Tuning Show 2009 - Kraków / relacja
    Zwiedzający podczas 7.Tuning Show w Krakowie mogli zobaczyć mi. in. samochód rajdowy Janusza Kuliga, Ford Focus WRC, którym wywalczał tytuły mistrza Polski w latach 2000-2001. Ponadto był tylno napędowy Ford ...

•  
    • Warto przeczytać