Zakup samochodu

Zakup samochodu

05 Kwi 2009, 17:19

Witam, co zrobić w sytuacji gdy współwłaściciel(kupujący) nie może być przy zakupie samochodu(podpisaniu umowy) ?

Wiem, że w dalszych bojach z urzędami mogę mieć zwykłe upoważnienie na piśmie, ale co z samym podpisaniem umowy?

Pozdrawiam serdecznie.
Iwan
Iwan
Początkujący

Miejscowość: Gdynia

Re: Zakup samochodu

05 Kwi 2009, 17:24

Wzór drukujesz 2x w domu i podpisujesz się i współwłaściciel na nim - ja tak zrobiłem. Resztę i podpis sprzedającego wypełniasz na miejscu. Wzory umów łatwo znaleźć? :)
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

05 Kwi 2009, 23:27

Dzięki, a jak powinien być sformułowany udział współwłaścicieli bo w tym wypadku nie będzie to 1:1? oraz jakie koszta poniosę gdy w przyszłości będę chciał zmienić te proporcje?
Iwan
Iwan
Początkujący

06 Kwi 2009, 16:11

Jak robisz to normalnie na kogoś z rodziny czy z osobą którą się lubicie :D to nie ma żadnych ceregieli.. Do normalnej umowy dopisuje się po prostu drugi raz nabywcę i tyle. Jak jest to osoba "mniej zaufana" to trzeba pewnie coś więcej dopisać, konkretne wartości może.. ale nie będę zmyślał bo tego nie robiłem. Ja robiłem opcję pierwszą.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

21 Kwi 2009, 23:44

Cześć, zrobiłem tą umowę, rzućcie okiem czy dobrze: http://www.fast24.ovh.org/Umowa.doc

[ Dodano: Czw Kwi 23, 2009 11:03 ]
No nic, mam nadzieję, że jest to jednak dobrze. Potrzebuje jeszcze szybko odpowiedzi, czy umowa kupna-sprzedaży różni się gdy kupujemy od osoby prywatnej od tej gdy kupujemy samochód z komisu, jak to wygląda? Bo tak jak napisałem, muszę być przygotowany an wszystko, bo potem już nie będę mógł uzyskać podpisu od drugiego współwłaściciela.

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Iwan
Iwan
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze Wypadek z udziałem jednego pojazdu to co trzecia śmierć na drodze
    Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego ...
    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

•  
    • Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2010
      Autosacrum 2006
      BMW 750 Li Individual, alufelgi
      Wyblaknięty lakier