Zamiana samochodu. Budżet 7000

11 Lut 2019, 12:22

Dzień dobry. Od razu zaznaczę, że jestem kobietą i na samochodach nie znam się wcale :(
Moim obecnym, w dodatku pierwszy samochodem jest Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI. Przebieg szacuje na 10000-15000 rocznie. Od zawsze byłam zakochana w cytrynie, więc rodzice przystali na jego zakup. Teraz uznali że już się nim nacieszyłam, a części są za drogie i narzucają kupno innego auta.

Tu zaczyna się prośba do forumowiczów, a nawet dwie
1. Jakie marki samochodów polecacie.
- nie starszy niż 2006r
- mało palący (obecny 6l/100km i nie chciałabym iść wyżej)
- części zamienne tanie
- na silnikach się nie znam ale dobrze byłoby móc spokojnie wyprzedzać tiry
- koniecznie 5drzwiowy
- budżet skromy, do 7tys
- elektryczne szyby
- szeroka regulacja siedzenia kierowcy - przy moim 1.54m np w fiacie punto z 94r nic nie widziałam a i dostać do pedałów było trudno
- jesteśmy z Zagłębia Dąbrowskiego
- samochodu używam głównie do jazdy po mieście, ale i też na dłuższe wycieczki gdzie jednak autostradę trzeba pokonać

Spodziewam się komentarzy w stylu - w takim budżecie bierz wszystko co w dobrym stanie, ale tata na to nie pójdzie. Nie zgadza się na fiata, francuza i forda.

2. Tata chce znaleźć komis w którym dostępna jest wymiana obecnego auta na nowy - Czy to dobre rozwiązanie? Czy może jednak lepiej cytrynę sprzedać i szukać prywatnych okazji. Jakieś argumenty do rozmów z ojcem.

Pozdrawiam :)
Lenzu
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Lut 2019, 13:39

Lenzu napisał(a):Spodziewam się komentarzy w stylu - w takim budżecie bierz wszystko co w dobrym stanie
otóż to, zwłaszcza, że mamy dość absurdalne wymagania typu
Lenzu napisał(a):nie starszy niż 2006r
Lenzu napisał(a):budżet skromy, do 7tys


Jedyną opcją będą auta typu Fiat Panda, ale po przesiadce z Picasso to będzie przepaść (komfort, przestrzeń). Z czegoś musisz zrezygnować, albo dozbierać $ :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2019, 14:29

Chciałabym tylko żeby autko miało to co cytrynka, ale było tańsze w utrzymaniu :( ... no i może być mniejsze.Ale fakt, Panda to jednak za duża różnica w rozmiarze.

Może jednak ktoś ma jakiś pomysł, zawsze można wziąć niewielki kredyt
Lenzu
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

11 Lut 2019, 18:24

Lenzu napisał(a):zawsze można wziąć niewielki kredyt
imo nie warto. Jeszcze pół biedy, gdybyś kupowała fabrycznie nowe auto z gwarancją etc, ale na kilkunastoletnie? Zepsuje się coś grubszego, nie będzie jazdy, a kredyt trzeba spłacać.

Prościej będzie chyba, jeśli po prostu wrzucisz tutaj kilka linków do oceny, które Cię interesują, np z otomoto [link wygasł] byle nie od razu 20, bo raczej nikomu nie będzie chciało się oglądać :wink:
P.S ceny diesli nie biorą się znikąd
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lut 2019, 20:32

Aż mi się przypomniał ojciec mojej byłej,wieki temu szukali auta dla niej do 20k i akurat bardzo blisko mnie na mojej dzielnicy był do sprzedania całkiem przyzwoity Grande Punto,co prawda auto sprowadzone jako uszkodzone ale synek który go sprzedawał powiedział wprost co i jak i że po kupnie go naprawił a od tego czasu jeżdził nim około 2-3lat,byłem z moją byłą,obejrzeliśmy auto wszystko było niemal cacy,powiedziałem ja bym brał,moja ex stwierdziła że też by go kupiła ale jej ojciec jak usłyszał że auto było bite powiedział wprost że nie i że odpada..
Taka historia mi się przypomniała jak skończyłem czytać ten wątek :D
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012