Zaparowane auto

22 Mar 2010, 15:59

Witam!

Jestem kobietą ale mam nadzieję, że zostanę potraktowana poważnie :mrgreen: . Mam problem, kupiłam Forda Mondeo Kombi, który podczas jazdy do domu z północy Polski zamókł. To znaczy sufit wzdłuż drzwi pasażera był mokry i tak samo podłoga po tej stronie. Dodatkowo po przyjeździe do domu zauważyłam, ze mokry jest bagażnik (dywanik). Auto z tyłu jest ciągle zaparowane. Ponoć mogły to spowodować przewody do tylnego spryskiwacza, który nie działał (mechanik twierdził, że przewody są przytkane i dlatego płyn wylewał się gdzieś do środka auta bokiem). Jednak od tygodnia autko mam pod domem, w sumie nie padało, spryskiwacza nie używałam, a ono cały czas jest zaparowane i ma morką podłogę, sufit wysechł. Nie mam pojęcia co to może być i co ewentualnie sprawdzić...Ma ktoś jakiś pomysł? Proszę o pomoc :).
aeniołek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Śląsk
  • 22 Mar 2010, 17:41

    aeniołek napisał(a): To znaczy sufit wzdłuż drzwi pasażera był mokry i tak samo podłoga po tej stronie.

    Sprawdził bym uszczelke drzwi czy jest dobrze dopasowana.
    aeniołek napisał(a): Nie mam pojęcia co to może być i co ewentualnie sprawdzić...

    W lewym boczku za schowkiem ( lub prawym) jest odpowietrzenie bagażnika (powinno być w kazdym aucie) taka kratka z filtrem - przeczysc ją na początek.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    23 Mar 2010, 09:09

    Jak będzie ładna pogoda, będzie cieplutko i będzie świeciło słoneczko, to pootwieraj wszystkie drzwi auta, powyciągaj wszystkie wycieraczki, dokładnie poodkurzaj w środku ( żeby nie było żadnego piachu naniesionego przez zimę na butach) i powyciągaj wszystko z bagażnika łacznie z dywanikiem bagażnika. Daj go na słoneczko żeby wysechł. Drzwi w aucie zostaw pootwierane ( łącznie z bagażnikiem ) i niech autko schnie. Warto też wyciągnąć albo bezpiecznik albo zarówki od oświetlenia wnętrza samochodu i bagażnika - szkoda akumulatora. A powodem tego, że ci szyby parują jest własnie wilgoć, która zadomowiła się w twoim autku. Jak masz klimę, to warto też zainteresować się filtrem kabinowym.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    23 Mar 2010, 09:17

    No właśnie dziś jest piękna pogoda i zamierzam go wyczyścić poodkurzać i wysuszyć ale przecież to nie rozwiązuje problemu :\. Sprawdzę te uszczelki u mechanika. Miałam jeszcze pomysł, żeby jechać na myjnię samoobsługową i go wymyć i sprawdzić gdzie się leje dokładnie. Nie wiem czy to coś da...
    aeniołek
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Śląsk

    23 Mar 2010, 09:41

    Sprawdz też te przewody od tego tylnego spryskiwacza.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Kierowco, uważaj na dzieci!
      Część uczniów jeszcze w tym tygodniu chodzi do szkół, a w piątek będzie zakończenie roku szkolnego. Dla kierowców oznacza to konieczność zachowania wzmożonej czujności. Co roku najwięcej wypadków ...
      Przygotuj auto do zimy
      Przed sezonem zimowym warto zainteresować się, czy nasze auto jest do niego przygotowane. A co trzeba zrobić, by tą zimę przejeździć bez problemów? O oponach zimowych pisał nie będę, bo to temat znany każdemu. ...