Zastanawiam sie nad kupnem skody superb. pomocy

18 Paź 2009, 19:06

witam . mam pewien problem ! przymiezam sie do kupna skody superb rocznik 2004-2006 i potrzebuje porady , gdyz niewiem z jakim silnikiem i jaka skrzynia biegow(automat lub manual) zakupic . pojemnosc niegra roli , oby bylo mocne najlepiej min 130KM, chcialbym sie dowiedziec jak sprawuja sie silniki diesla (2.5 oraz 2.0 lub 1.9)i benzynowe (1.8T lub 2.8) a takze jak ogulnie to autko sie sprawuje tzn czy po przebiegu 150 000 jest juz awaryjne czy trzyma sie dobrze. aha i jeszcze odnosnie skrzyn biegow automatycznych , czy sa one dobre czy raczej wybrac manual.
za odpowiedzi goraco dziekuje!!!
Ostatnio edytowany przez FRYTA272, 19 Paź 2009, 14:52, edytowano w sumie 1 raz
FRYTA272
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: podkarpackie

18 Paź 2009, 19:10

Kolego w tej sytuacji nie pomogę Ci za bardzo. W moim warsztacie praktycznie nie mamy do czynienia ze SKODA a jeśli już to stare modele. Radzę poszukaj po internecie na stronach miłośników tech aut.
vw
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 354
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Skoda Octavia RS
Skrzynia biegów: Manualna

19 Paź 2009, 13:57

Superby to świetne auta... Ja bym brał skrzynie manualną!
I silniczek 1.9 TDI. Myślę że to najlepsze rozwiązanie silnik ten kręci spokojnie przebiegi po 350tyś :o
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Paź 2009, 17:51

Moim zdaniem zamiast Superba lepiej kupić Accorda. Lepszy silnik 2.2 iCDTI, lepsze zachowanie na drodze, mniejsza awaryjność, ciekawszy design.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne?
    Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija ...
    Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...